FDA zaleciła przyjęcie technologii Blockchain do śledzenia leków

Pożyczka Blockchain

MediLedger, sieć oparta na blockchain, dostosowana do potrzeb przemysłu farmaceutycznego, opublikowała raport stwierdzający, że amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) może skorzystać na przyjęciu technologii blockchain w walce z podrabianymi lekami.

Sieć MediLegder może zrewolucjonizować śledzenie leków przez FDA

Według raport opublikowany przez MediLegder jako projekt pilotażowy zatwierdzony przez FDA, przyjęcie technologii blockchain może zwiększyć zdolność agencji do śledzenia i śledzenia leków na receptę w Stanach Zjednoczonych.

MediLegder, założona w czerwcu 2019 r., Jest częścią działań FDA w celu zapewnienia zgodności z ustawą o łańcuchu dostaw i bezpieczeństwie leków (DSCSA), która ma zostać w pełni wdrożona do 2023 r. Ustawa nakłada na interesariuszy z branży obowiązek śledzenia zmian prawnych dotyczących własności leków. w łańcuchu dostaw.

Według raportu, sieć blockchain MediLegder może pomóc organizacjom w prowadzeniu dokładnych rejestrów legalnie zakupionych przepisanych leków i ogólnie zapewnić lepsze usługi zdrowotne dla pacjentów. Fragment raportu brzmi:

„Grupa robocza jest przekonana, że ​​w przypadku braku centralnego punktu udostępniania danych, który inne kraje zdecydowały się wdrożyć, łańcuch dostaw w USA ucierpi, ponieważ firmy będą walczyć z dokładnym i całkowitym udostępnianiem danych przez wielu różnych partnerów, systemy i formaty techniczne. Oznacza to, że w przypadku poważnego kryzysu zdrowia publicznego interesariusze i agenci będą mieli trudności ze zlokalizowaniem i poddaniem kwarantannie podejrzanego produktu w odpowiednim czasie, nadal narażając życie pacjentów ”.

Raport ujawnił również, że branża medyczna może osiągnąć pełną zgodność z prywatnością danych i uniknąć wycieku poufnych informacji poprzez przyjęcie technologii odpornej na zerową wiedzę, opartej na sieci blockchain MediLedger. Jednak długofalowy sukces interoperacyjnego farmaceutycznego rozwiązania blockchain zależy od silnego udziału i przyjęcia wszystkich interesariuszy z branży, zgodnie z raportem.

Blockchain Adoption in Provenance i SCM

Sieć blockchain MediLedger jest rozwijana i administrowana przez Chronicled, firmę technologiczną z San Fransisco. Po otrzymaniu zgody na przeprowadzenie projektu pilotażowego w 2019 roku firma rozpoczęła współpracę z głównymi organizacjami w farmaceutycznym łańcuchu dostaw, aby przetestować potencjał sieci blockchain w zakresie pomocy FDA w egzekwowaniu zgodności z DSCSA.

Projekt pilotażowy obejmował grupę roboczą 25 wiodących firm, takich jak międzynarodowy gigant farmaceutyczny Pfizer, firma zarządzająca kanałami i kontraktami Genentech, hurtownik leków AmerisourceBergen i międzynarodowa korporacja detaliczna Walmart, aby wymienić tylko kilka.

Komentując postępy w realizacji projektu, CEO Chronicled, Sussane Somerville, zauważył:

„Cieszymy się, że firmy z całej branży dołączyły do ​​Chronicled w projekcie pilotażowym MediLedger FDA. Udało nam się pokazać, że rozwiązanie blockchain może spełnić wymagania DSCSA z 2023 r. I mamy zaszczyt uczestniczyć w zwiększaniu bezpieczeństwa łańcucha dostaw leków w USA dla pacjentów ”.

Według Sommerville, projekt powstał w oparciu o trzy podstawowe technologie: zerową wiedzę, aby zapewnić prywatność podczas przesyłania wiadomości i danych, księgę blockchain do weryfikacji transakcji współdzielonych i inteligentnego wykonywania kontraktów oraz prywatny system przesyłania wiadomości zapewniający interakcję między klientami a handlem. partnerów w łańcuchu dostaw.

Przedstawiciele Genentech i Pfizer powiedzieli, że projekt wykazał szerokie zaangażowanie branży w opracowanie interoperacyjnego systemu, który pomaga FDA osiągnąć pełną zgodność z DSCSA.

Oprócz przemysłu farmaceutycznego, inni piloci blockchain szukają możliwości wykorzystania technologii w takich obszarach, jak pochodzenie i zarządzanie łańcuchem dostaw (SCM). Jak wcześniej informował Blockonomi w styczniu 2019 r., Carico Café Connoisseur, ugandyjska firma kawowa, ogłosiła wykorzystanie technologii blockchain do śledzenia towarów w łańcuchu dostaw..

W grudniu 2018 roku TEMCO, platforma SCM, ogłosiła partnerstwo z deweloperem Bitcoin blockchain, firmą Rootstock. Para obiecała dostarczyć rozwiązanie łańcucha dostaw zdolne do łączenia izolowanych systemów łańcucha dostaw i oferowania klientom danych śledzenia w czasie rzeczywistym.

W styczniu 2019 roku Havard University ujawnił współpracę z The Levi Strauss Company i think tankiem New America w celu opracowania platformy opartej na łańcuchu bloków, która mogłaby potencjalnie zastąpić zewnętrznych audytorów fabryk BHP..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map