Firma wspierana przez JP Morgan współpracuje ze startupem założonym przez Ex-Deloitte Exec

SUKU

Wydaje się, że Blockchain zyskuje popularność w branży logistycznej. Według tweeta Smartrac właśnie nawiązałem współpracę z Ekosystem SUKU, który jest start-upem blockchain, na czele którego stoi Eric Piscini, były dyrektor Deloitte. Smartrac jest wspierany przez JP Morgana, który ma mieszaną historię z technologią blockchain i kryptowalutami.

Smartrac to holenderski producent wkładek do identyfikacji radiowej (RFID). Firma szuka pomocy w integracji swojego łańcucha dostaw. SUKU to platforma łańcucha dostaw oparta na blockchain, stworzona przez startup technologiczny Citizens Reserve, który w zeszłym roku wydał wersję alfa SUKU. SUKU to łańcuch dostaw oparty na blockchain jako platforma usługowa.

SUKU

Dinesh Dhamija, CTO w Smartrac, skomentował, że „Połączenie cyfrowych możliwości Smartrac z platformą SUKU Citizen’s Reserves zapewni unikalną tożsamość każdego fizycznego produktu z przejrzystym i dostępnym rozwiązaniem w zakresie łańcucha dostaw”.

Istnieje wiele obszarów, w których blockchain może pomóc złagodzić obawy związane z łańcuchem dostaw i uczynić globalny sektor logistyczny znacznie bardziej wydajnym. To ogłoszenie pokazuje potencjał współpracy w tym sektorze i to, co może nadejść w ciągu najbliższych kilku lat.

Blockchain wspierany przez JP Morgan

Zanim Bitcoin rozpoczął swój epicki wzrost w 2017 roku, JP Morgan opracowywał systemy blockchain. Niektóre osoby, które miały wpływ na rozwój technologii blockchain dla JP Morgan, odeszły w 2016 roku i założyły firmę blockchain o nazwie „Kadena”.

Kadena Niedawno wydany nowa wersja łańcucha bloków, o której mówią, że jest odpornym na manipulacje systemem księgi, który może działać na wielu komputerach. Ich nowy blockchain został wczoraj udostępniony bezpłatnie w Amazon Web Services (AWS).

Nowy łańcuch bloków nazywa się ScalableBFT, a zespół Kadena twierdzi, że jest lepszy od łańcuchów bloków, z którymi współpracują większe firmy, takie jak IBM. Współzałożyciel firmy Kadena i były pracownik JP Morgan mówi, że obecne prywatne łańcuchy bloków są zbyt wolne, ponieważ nie mogą pomieścić więcej niż 20 użytkowników w rzeczywistych sytuacjach i nadal utrzymują prędkość.

Popejoy powiedział, że „Wraz ze wzrostem popularności technologii blockchain w wielu branżach, od rządu po opiekę zdrowotną po ubezpieczenia, firmy potrzebują odpowiednich narzędzi, aby zająć się bezpieczeństwem i skalowalnością”, w oświadczeniu po upublicznieniu ScalableBFT w AWS.

Wielki Błękit kontratakuje

Nie powinno dziwić, że IBM nie jest zadowolony z wezwania do korzystania z rzekomo nieodpowiedniego łańcucha bloków.

Powiedział to rzecznik IBM,

„Powszechnie wiadomo, że duże, średnie i małe organizacje prowadzą aktywne sieci poza platformą łańcucha bloków IBM w wielu dziedzinach, w tym w zakresie bezpieczeństwa żywności, finansowania handlu, globalnych łańcuchów dostaw i wielu innych. Istnieje wiele powodów, dla których te organizacje zwracają się do IBM, trzy najważniejsze to to, że nasze podejście opiera się na wielu chmurach (patrz Red Hat), ufają naszej zdolności do obsługi dużych wolumenów na dużą skalę (znacznie powyżej 20 węzłów), a my obsługujemy oba sieci publiczne i prywatne ”,

w odpowiedzi na nową, darmową ofertę blockchain.

IBM współpracuje z wieloma firmami przy wdrażaniu platform blockchain. Jest jednym z odnoszących największe sukcesy uczestników rynku blockchain i z powodzeniem wprowadził platformy śledzące oparte na łańcuchu bloków, takie jak Tradelens i IBM Food Trust.

Siła połączeń

IBM używa własnej wersji struktury Hyperledger na swoich najpopularniejszych platformach blockchain. Hyperledger to blockchain typu open source, z którego może korzystać każdy. Biorąc pod uwagę fakt, że firmy współpracujące z IBM mogłyby po prostu dostosować Hyperledger do swoich potrzeb, jest ciekawe, że zdecydowałyby się zapłacić IBM za opracowanie zastrzeżonych platform z kodem open source.

Powód, dla którego firmy takie jak Walmart i Maersk zdecydowały się na współpracę z IBM, ma prawdopodobnie związek z istniejącymi relacjami, jakie posiada IBM, oraz z ich rozległą siecią programistów. Każdy mógł dostosować Hyperledgera do projektu, ale IBM ma do dyspozycji ogromną liczbę ludzi. Firma utrzymuje również relacje z innymi międzynarodowymi korporacjami, co pomaga im zdobyć zaufanie w nowym obszarze technologii.

Idąc dalej, te zalety mogą dać firmom takim jak IBM przewagę w blokowaniu niepodważalnej pozycji w przestrzeni blockchain, podobnie jak Microsoft zrobił to w świecie systemów operacyjnych. Alternatywnie, IBM mógłby po prostu budować zaufanie do technologii, która będzie zyskiwać na popularności, i otwierać się na mniejszych deweloperów, którzy mogą z łatwością oferować niszowe produkty po niższych cenach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map