Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem ocenia Kraken jako najbezpieczniejszą platformę kryptograficzną

Bezpieczeństwo wymiany kryptowalut

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, Group-IB, oceniła i oceniła ostatnio bezpieczeństwo giełd kryptowalut online, aby określić ryzyko ubezpieczeniowe aktywów inwestora na platformach, zgodnie z raportem w Next Web Hardfork. We współpracy ze szwajcarskim brokerem ubezpieczeniowym ASPIS SA, twórcami projektu CryptoIns, obie firmy przeanalizowały ponad 20 giełd kryptowalut i dostawców portfeli, korzystając z weryfikowalnych danych z danych open source z giełd i zastrzeżonego systemu Group-IB.

Bezpieczeństwo wymiany kryptowalut

Koszt ubezpieczenia funduszy cyfrowych

Na podstawie oceny ryzyka uzyskanej z oceny eksperci CrytpoIns tworzą następnie stawkę ubezpieczenia aktywów cyfrowych na wielu platformach aktywów cyfrowych i dostawcach portfeli na określone okresy.

Platformy te obejmują popularne platformy zasobów cyfrowych, takie jak Poloniex, Blockchain.info, Binance, Bithumb i inne. Z raportu wynika, że ​​Kraken z siedzibą w USA to najbezpieczniejsza giełda i najtańsza do ubezpieczenia aktywów.

Ocena dotyczyła bezpieczeństwa technicznego każdej platformy, przechowywania kluczy oraz bezpieczeństwa haseł. Inne kryteria, które wzięto pod uwagę, obejmują indywidualne systemy zarządzania ryzykiem każdej platformy aktywów cyfrowych oraz dostępność wskazówek dotyczących znajomości swojego klienta (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML)..

Ponad 800 milionów dolarów zostało skradzionych w wyniku ukierunkowanych ataków na giełdy kryptowalut od 2017 r. Do pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 r. W tym okresie kilka giełd zostało zhakowanych, przy czym znaczna większość była powiązana z państwem północnokoreańskim wspieranym przez grupę Lazarus..

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Przeczytaj: Czy Coinbase jest bezpieczne? Dogłębne spojrzenie na ich środki bezpieczeństwa

Grupy ryzyka

CryptoIns pogrupowały giełdy w cztery grupy ryzyka na podstawie zagregowanych informacji. Pierwsza grupa jest najmniej narażona, druga i trzecia są „ocenione jako zadowalające i mają niskie ryzyko bezpieczeństwa”. „Czwarta grupa to giełdy, które są bardzo ryzykowne. Według raportu CryptoIns nie zapewnia ubezpieczenia dla giełd należących do tej kategorii.

Podczas gdy Bank Rozrachunków Międzynarodowych często podkreślał brak zaufania jako czynnik ograniczający przyjęcie kryptowaluty, ponieważ charakter zdecentralizowanego konsensusu był postrzegany jako tak kruchy, że kryptowaluta może przestać działać, bezpośrednie zagrożenie dla przyjęcia zarówno detalicznego, jak i instytucjonalnego zasoby cyfrowe to ich bezpieczeństwo.

Komentując w komunikacie prasowym Group-IB, Andrey Busargin, dyrektor ds. Ochrony marki w Group-IB argumentował:

„Branża kryptograficzna nie ma wystarczających środków, aby zabezpieczyć fundusze klientów przed atakami oszustów i hakerów”.

Poszedł dalej, aby wyjaśnić korzyści płynące z ochrony aktywów cyfrowych za pomocą ubezpieczenia, stwierdzając:

„W obecnych okolicznościach ubezpieczenie aktywów kryptowalutowych na giełdach kryptowalut to dobry sposób na zabezpieczenie się przed ryzykiem, którego większość użytkowników zwykle nie jest świadoma. Bez wątpienia, aby stworzyć produkt ubezpieczeniowy, ważne jest zaangażowanie niezależnych ekspertów specjalizujących się w przeciwdziałaniu cyberzagrożeniom, którzy mają dostęp do unikalnych źródeł danych do oceny bezpieczeństwa giełd kryptowalut. Giełdy kryptowalut współpracujące z Group-IB pomagają nam stworzyć bardziej szczegółowy profil cyberbezpieczeństwa, który ostatecznie poprawia ich bezpieczeństwo i przyciąga nowych klientów. ”

Dzięki wynikowi oceny wydanemu przez CryptoIns inwestorzy mogą teraz ubezpieczyć swoje udziały. Podstawowa stawka ubezpieczenia na platformie CryptoIns wynosi 2,5 procent na kwartał. Według raportu Kraken jest najbardziej zabezpieczoną giełdą na świecie, co sprawia, że ​​fundusze są najtańsze do ubezpieczenia na poziomie 1,25%..

Na podstawie raportu, polisa ubezpieczeniowa obejmie użytkowników przed stratami wynikającymi z cyberataków na giełdy, kradzieży lub nielegalnych działań personelu giełdy cyfrowej.

Tak więc za każdy 1 BTC ubezpieczony przez 90 dni na Kraken, koszt ubezpieczenia wyniesie 0,0125 BTC. Taka sama wartość BTC na Bittrex i Coinbase Pro będzie kosztować inwestorów 0,015 BTC. Inne platformy Localbitcoins i Bithumb będą wymagać premii 0,019 BTC za ubezpieczenie.

W przypadku kryptowalut oznaczonych jako najmniej bezpieczne, takich jak Yobit, CryptoIns nie ujawniły szczegółów, które uznano za zbyt ryzykowne, aby je ubezpieczyć. Inwestorzy mają również możliwość pokrycia swojej inwestycji przez cały rok.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map