Fiński regulator przejmuje nadzór nad lokalnymi firmami kryptograficznymi

Finlandia

Opublikował fiński Urząd Nadzoru Finansowego (FIN-FSA) ogłoszenie co potwierdza, że ​​będzie teraz nadzorować rejestrację i operacje sektora kryptowalut w kraju. W swoim komunikacie regulator finansowy wyjaśnił, że w przyszłości będzie odpowiedzialny za rejestrację wszystkich dostawców portfeli kryptowalutowych, platform wymiany i emitentów, którzy chcą działać w jego granicach.

Finlandia

Przepisy AML wejdą w życie

Watchdog wskazał również, że Działaj na temat dostawców usług wirtualnych walut, nowe przepisy, które wejdą w życie w kraju od 1 maja. Nowa ustawa została opracowana na podstawie art Piąta dyrektywa w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) Unii Europejskiej. Dyrektywa UE została opracowana i wdrożona w lipcu 2018 r., Ustanawiając ramy i nadzór nad firmami kryptograficznymi w UE, z zamiarem ograniczenia wykorzystania kryptowalut do finansowania terroryzmu i prania pieniędzy.

W informacja prasowa zapowiadając nowe ramy AML, UE napisała:

„Piąta dyrektywa w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy zwiększa również współpracę i wymianę informacji między organami ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) a organami nadzoru ostrożnościowego, w tym z Europejskim Bankiem Centralnym”.

Jednak FIN-FSA wyjaśnia, że ​​pomyślna rejestracja na poziomie krajowym, nawet w nowych ramach prawnych, nie daje firmie prawa do świadczenia podobnych usług w innych krajach UE na podstawie rejestracji udzielonej w państwie członkowskim.

Przestrzegaj lub pakuj

Fiński organ nadzoru finansowego nie bawi się. Agencja chce, aby wszystkie firmy oparte na kryptowalutach przestrzegały tych zasad lub poniosły konsekwencje. Ma szeroką definicję firm kryptograficznych, która obejmuje między innymi te, które dotyczą segregacji aktywów należących do usługodawców i klientów, przechowywania i ochrony aktywów finansowych klientów oraz przestrzegania wszystkich zasad AML / CFT.

Aby zapobiec jakimkolwiek nieporozumieniom, regulator twierdzi, że zwoła spotkanie informacyjne ze wszystkimi organizacjami w branży kryptograficznej 15 maja.

Odprawa odbędzie się w audytorium Banku Finlandii w Helsinkach, gdzie regulator ma dostarczyć informacje dotyczące terminów rejestracji, procedur, których należy przestrzegać, a także harmonogramów każdej procedury.

Giełdy dokonują zmian

W zeszłym miesiącu międzynarodowa platforma wymiany kryptowalut typu peer-to-peer LocalBitcoins ogłosiła za pośrednictwem post na blogu że będzie odtąd nadzorowany przez FIN-FSA. W swoim ogłoszeniu giełda kryptowalut z siedzibą w Helsinkach ujawniła, że ​​parlament fiński opracował nowe przepisy, które zapewniłyby jasność regulacyjną dla kryptowalut w tym kraju. Giełda twierdziła, że ​​przyjęcie wszystkich tych praw pomogłoby zwiększyć opinię publiczną na temat kryptowalut, a konkretnie poprawić pozycję Bitcoina jako rentownej i legalnej sieci finansowej.

Ponadto giełda zaznaczyła, że ​​będzie rozwijać narzędzia i zabezpieczenia poprawiające jej poziom zgodności z przepisami bezpieczeństwa. Firma zwróciła uwagę, że uruchomiła proces rejestracji nowego konta, co ułatwi nowym klientom znalezienie odpowiednich partnerów handlowych. Poinformował również swoich klientów, że będzie pracował nad solidniejszym procesem weryfikacji tożsamości.

Kompleksowa branża FinTech

Jak stwierdził LocalBitcoins, regulacje FIN-FSA z pewnością poprawią publiczny odbiór kryptowalut i organizacji związanych z kryptowalutami. Poprawi także współpracę między organizacjami kryptograficznymi a tradycyjnymi dostawcami usług finansowych w kraju.

Na początku tego roku platforma informacyjna Bloomberg poinformowała, że ​​Parsos Oy, fiński portfel kryptograficzny i dostawca usług, był bliski upadku po tym, jak różne banki podobno odmówił prowadzić z nim interesy. Według raportu, różne wiodące banki w kraju, w tym OP Group, Saastopankki, S-Bank i Nordea Bank AB, zamknęły z nimi rachunki Parsos Oy, ponieważ obawiały się prowadzenia interesów z firmą w Finlandii, która nie była wówczas regulowana. rynek kryptowalut i perspektywa naruszenia jakiegokolwiek prawa AML.

Uznanie społeczne pomoże powstrzymać takie przypadki i zapewni odpowiednie ramy dla firm w obu sektorach w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map