Florida Court do Craiga Wrighta: Sprawa „Satoshi Nakamoto” nie zostanie oddalona

Spór

Przez ostatnie kilka lat Craig Wright twierdził, że on i David Kleiman, ekspert informatyki śledczej, który zmarł w 2013 roku, wspólnie zbudowali łańcuch bloków Bitcoin.

Z biegiem czasu to twierdzenie sprawiło, że Wright nie brakuje kontrowersji. To także wylądował w procesie z bratem Davida Kleimana, Irą Kleimanem, który pozwał Wrighta w 2018 roku w południowym dystrykcie Florydy za rzekomy transfer 1,1 miliona bitcoinów z portfeli, do których kiedyś mieli dostęp Wright i David Kleiman.

Spór

Oczywiście tło jest takie, że jeśli Wright był częścią zespołu Satoshi Nakamoto, powinien mieć możliwość uzyskania dostępu do skarbca bitcoina, który Nakamoto wydobył w pierwszych miesiącach kryptowaluty. Wright nawiązywał do uzyskania dostępu (lub bycia nastawionym na uzyskanie dostępu) do tych bitcoinów w przeszłości.

Zdecydowana większość interesariuszy kryptoekonomii doszła do wniosku, że Wright z pewnością nie był częścią zespołu Nakamoto, ale Wright wielokrotnie to sugerował, a Ira Kleiman pociągnął powoda Satoshi do sądu – prawdopodobnie nie dlatego, że Ira uważa, że ​​Wright jest w rzeczywistości Satoshi, ale raczej jego prawnicy uważają, że sprawa jest gotowa do ugody.

W tym celu wydaje się, że równowaga w pozwie właśnie przechyliła się zdecydowanie na korzyść Iry Kleimana, ponieważ sędzia prowadzący sprawę właśnie oddalił wniosek Wrighta o oddalenie sprawy. Niektórzy eksperci prawni twierdzą, że pismo jest na ścianie, a to nie wygląda dobrze dla Wrighta.

Przepraszamy, sprawa nie została odrzucona

15 sierpnia sędzia Beth Bloom oficjalnie odrzucił wniosek Wrighta o oddalenie pozwu Iry Kleimana przeciwko niemu. Wiosną prawnicy Wrighta wystąpili z wnioskiem, który zakwestionował jurysdykcję sędziego Blooma w tej sprawie, która, gdyby została przyznana, skutecznie unieważniłaby pozew.

Pierwsza wygrana za https://t.co/RA1WINYDh7. Wniosek Craiga Wrighta o wydanie orzeczenia w sprawie pism procesowych został odrzucony. @KyleWRoche

Sąd "po prostu nie uznaje zeznań pozwanego za wiarygodne."

https://t.co/AAN3JyoaIz

– Vel Freedman (@VelvelFreedman) 15 sierpnia 2019 r

„Oceniając dowody, Sąd po prostu nie uznaje zeznań pozwanego za wiarygodne” – napisał Bloom.

Zaprzeczenie nastąpiło kilka dni po publikacji zeznań dewelopera Bitmessage, Jonathana Warrena, który zeznał przed sądem sędziego Blooma na początku tego lata, że ​​wiele komunikatów, które Wright powiedział, że skierował do Davida Kleimana, wydaje się całkowicie sfałszowanych.

Oprócz wiarygodności zeznań Wrighta, sędzia Bloom doszła do wniosku, że ma zadowalającą jurysdykcję w tej sprawie, ponieważ zgodnie z jej mandatem federalnym obejmowała powództwo cywilne, „w przypadku którego kwota kontrowersji przekracza 75 000,00 dolarów, a sprawa jest między obywatelami różnych stanów”.

Oznacza to, że Wright będzie musiał pozostać w sądzie i stawić czoła muzyce, cokolwiek się stąd wydarzy.

Jak powiedziałem wczoraj, ta sprawa jest na najlepszej drodze.

– Palley (@stephendpalley) 15 sierpnia 2019 r

„Sędziowie federalni nie lubią ludzi, którzy kłamią lub manipulują dowodami” – zauważył 14 sierpnia amerykański prawnik i analityk kryptoekonomiczny Stephen Palley. „Jeśli Trybunał stwierdzi, że tak się stało, sprawa jest zakończona (i może gorzej, przynajmniej dla Wrighta)”.

Teraz, gdy sprawa najwyraźniej mocno się przechyliła w tym kierunku, głównym pytaniem na razie jest to, ile kłopotów ma Wright? To się jeszcze okaże, ale sędzia Bloom zasugerowała już, że nie będzie lekceważyć czasu sądu.

Wright zajmował się wieloma sprawami

W kwietniu Craig Wright pozwał Petera McCormacka w Wielkiej Brytanii, podcastera Bitcoina, za publiczne zaprzeczenie, że Wright był Satoshi.

W zeszłym tygodniu prawnicy McCormacka odpowiedzieli na ogień, udzielając długiej odpowiedzi, która systematycznie wyjaśniała, dlaczego pozew Wrighta był obraźliwy i nieuzasadniony. W tej odpowiedzi McCormack powiedział, że wycofał swoje sceptyczne komentarze pod adresem Wrighta, jeśli roszczący Satoshi mógłby udowodnić, że jest częścią zespołu Nakamoto.

„W takim przypadku nasz klient byłby również przygotowany do złożenia publicznego oświadczenia wycofującego zarzut, że twierdzenie klienta, że ​​jest Satoshi, jest oszukańcze” – napisali prawnicy firmy McCormack.

W zeszłym miesiącu prawnik z Wielkiej Brytanii odrzucił pozew o zniesławienie, który Wright wytoczył przeciwko przedsiębiorcy Bitcoin Cash (BCH) Rogerowi Ver, ponieważ przewodniczący stwierdził, że jego sąd nie ma jurysdykcji w tej sprawie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map