Głęboka czerwień: 24 miliardy dolarów wyparowuje z rynku kryptowalut w jeden dzień

Głęboka czerwień

Według danych z coinmarketcap.com, z kilkoma wyjątkami (takimi jak Litecoin Cash), w zasadzie wszystkie aktywa na liście 100 największych spadły o od 5,5% do 24%. Sam Bitcoin spadł poniżej 7000 $, a Bitcoin Cash spadł poniżej znaku 1000 $. W sumie rynek spadł o 25 miliardów dolarów w czasie publikacji. Ale co to spowodowało i jak reaguje społeczność kryptowalut? Czy to koniec kryptowaluty, czy tylko kolejny wybój na drodze?

Głęboka czerwień

Potencjalna przyczyna – strach przed sondą manipulacyjną CFTC

Niedawno ogłoszono, że CFTC, czyli US Commodity Futures Trading Commission, wszczęła dochodzenie w sprawie czterech giełd kryptowalut i zaczęła żądać danych handlowych w związku z dochodzeniem. Wymiany rzekomo celem obejmują Coinbase, Bitstamp, itBit i Kraken.

Dochodzenie wydaje się być powiązane z niedawnymi kontraktami futures na bitcoiny, które zostały uruchomione przez CME Group Inc. pod koniec ubiegłego roku.

Bitcoin Futures

Przeczytaj o kontraktach terminowych na Bitcoin

Kontrakty, które zostały uruchomione w grudniu 2017 r., Spotkały się z najwyższym wzrostem cen na całym rynku kryptowalut, jaki kiedykolwiek widziano. To oczywiście spotkało się z niesławnym gwałtownym spadkiem, który obserwowano od stycznia tego roku. Styczeń to również dzień, w którym zakończyłyby się pierwsze kontrakty terminowe.

Celem samej sondy jest ustalenie, czy doszło do manipulacji ceną, która wpłynęłaby na wartość kontraktów terminowych na Bitcoin. To z kolei mogłoby potencjalnie przynieść spory zysk tym, którzy stawiają na Bitcoin.

Dlaczego manipulować ceną?

Kiedy myślimy o manipulacji ceną jako o koncepcji, zwykle odnosi się ona do różnych schematów pompowania i zrzutu. Pompa i zrzut ma miejsce, gdy niewielki składnik aktywów (taki jak akcje groszowe lub aktywa kryptowalutowe o niskim wolumenie) z małą liczbą akcji pozostających w obrocie lub niską płynnością jest nagle celem masowej kampanii zakupowej. Ta kampania powoduje podwojenie lub potrojenie ceny w bardzo krótkim czasie. Sprawcy pompy i wysypiska angażują się następnie w drugą połowę swojego planu, wysypisko, sprzedając wszystkie swoje udziały po najwyższej cenie. To powoduje, że cena gwałtownie spada, a wszyscy inni inwestorzy ponoszą poważne straty. Pompy i wysypiska są nielegalne prawie wszędzie, a złapanie sprawców może być surowe.

Jednak tym razem CFTC bada nieco inne podejście do tego samego tematu. Kontrakty futures są pod wieloma względami sposobem na skrócenie rynku. Innymi słowy, im niższa cena w miejscu rozpoczęcia kontraktu, tym większy zysk mogą zarobić inwestorzy. I tak nagły i ogromny spadek cen prowadzący do wygaśnięcia kontraktów wyraźnie wzbudził pewne podejrzenia.

Nie jest jasne, czy ta sonda bezpośrednio prowadzi do spadku ceny, który właśnie widzieliśmy.

Nie bój się czerwonych dni

W odpowiedzi na niedawny spadek rynku, społeczność kryptowalut zareagowała w dużej mierze tak, jak zawsze. To istota, mieszanka strachu, sceptycyzmu, teorii spiskowych, powtarzania mantry HODL i ponownego wysyłania informacji z infolinii samobójców.

Jednym ze stałych trendów, który wydaje się zawsze pojawiać podczas tych spadków na rynku, są ludzie twierdzący, że takie czasy to idealny czas na zakup. Niektórzy często żartują, mówiąc, że dzisiaj jest jak

Czarny piątek kryptowaluty. W związku z tym wszystko jest w sprzedaży i często ze znaczną zniżką.

Kolejnym wartym wspomnienia reakcjami społeczności jest stwierdzenie „Wierzę w technologię”. Choć kiedyś w przeszłości to wyrażenie mogło być użyte na poważnie, teraz wydaje się, że stało się swego rodzaju memem. W związku z tym, podczas gdy wielu parkuje na rynkach kryptowalut wyłącznie w celu spekulacji i w nadziei na uzyskanie szybkiego zysku, inna część inwestorów jest prawdziwymi zwolennikami technologii i wierzy, że kryptowaluta zostanie tutaj.

Jednak ten refren wydaje się pojawiać masowo tylko w czasach masowych spadków. Z tego powodu podejrzewamy, że fraza stała się memem lub przynajmniej żartem.

301. śmierć Bitcoina?

Punkt informacyjny 99bitcoins.com śledzi, co nazywa Nekrologi Bitcoin. Śledzi za każdym razem, gdy media głównego nurtu ogłosiły śmierć Bitcoina. Jest prawie pewne, że przy dzisiejszym spadku cen zbliżającym się do 10% najprawdopodobniej zobaczymy co najmniej kilka kolejnych deklaracji, że bitcoin jest „martwy”.

Ponownie musimy pamiętać, że rok temu Bitcoin był sprzedawany za mniej niż 3000 USD. Od tego momentu do tego roku wycena Bitcoinów nadal wzrosła ponad dwukrotnie. Być może więc jeśli jesteś prawdziwym wierzącym, wydarzenia takie jak dzisiejsze mogą być dla Ciebie okazją do zakupu lub szansą na „napełnienie torby” ze zniżką.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem coin360.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map