Grupa EU Blockchain zaczyna działać: Członkowie Barclays, SWIFT, Ripple i IOTA

Europa

Perspektywy przyszłości technologii blockchain w UE rosną.

To dlatego, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Zaufanych Aplikacji Blockchain (INATBA) właśnie uruchomiony w tym tygodniu w stolicy bloku, Brukseli. Owocem INATBA był Okrągły Stół Przemysłu Blockchain UE, grupa goszczona przez Komisję Europejską, która jest najważniejszą instytucją administracyjną i ustawodawczą UE.

Europa

Zgodnie z ogłoszeniem o uruchomieniu stowarzyszenie stwierdziło, że będzie dążyć do zgromadzenia interesariuszy ze wszystkich regionów UE, aby pomóc wprowadzić technologię blockchain do głównego nurtu europejskiego:

„Aby uwolnić pełny potencjał transformacyjny i wykorzystać korzyści płynące z technologii blockchain i DLT dla przedsiębiorstw, sektora publicznego i całego społeczeństwa, INATBA ma na celu opracowanie ram, które promują współpracę sektora publicznego i prywatnego, zbieżność przepisów, przewidywalność prawa i zapewniają integralność systemu i przejrzystość ”.

W szczególności do członków organu należą tradycyjne potęgi biznesowe, takie jak Accenture, Barclays i SWIFT, a także grupy kryptowalutowe, takie jak Ripple Labs i IOTA Foundation.

Gratulacje #INATBA członków! To razem możemy pomóc uwolnić pełny potencjał #blockchain & #DLT i oddać to w służbie naszym obywatelom & biznes. Publiczny & prywatni mogą teraz lepiej współpracować wraz z uczciwością i przejrzystością, zwiększając zaufanie naszych obywateli pic.twitter.com/ytXAHB4NMd

– Mariya Gabriel (@GabrielMariya) 3 kwietnia 2019 r

Deklaracja poparcia została odpowiednio podpisana przez uczestników INATBA i opublikowana w topowych blockchainach lub w przypadku IOTA na Tangle projektu, skierowany acykliczny graf (DAG), który może funkcjonować podobnie jak rozproszony rejestr.

Współzałożyciel Fundacji IOTA Dominik Schiener nazywa formalna aktywacja stowarzyszenia to znak, że technologie leżące u podstaw kryptoekonomii mają dużo miejsca na rozwój w kierunku głównego nurtu:

„Stworzyliśmy własny zespół ds. Regulacji publicznych, aby kierować tym wysiłkiem i cieszymy się, że możemy być jednym z członków założycieli INATBA. Siła i wielkość tego stowarzyszenia, a także wsparcie Komisji Europejskiej i innych rządów tylko dodatkowo pokazuje przyszły nieograniczony potencjał technologii Distributed Ledger ”.

Wzrost oficjalnego zainteresowania Blockchain w Europie

Inicjatywa INATBA ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak ministrowie z siedmiu krajów południowej UE zebrali się, aby wydać rozkład deklarując zamiar współpracy w celu rozwijania ich odpowiedniego i zbiorowego podejścia do technologii blockchain.

Ministrowie Cypru, Francji, Grecji, Włoch, Malty, Portugalii i Hiszpanii wydali wspólne oświadczenie o zamiarze uczynienia Europy Południowej liderem technologii blockchain. Nie ma jeszcze wzmianki o Bitcoinie lub sieciach publicznych, ale pozytywne odniesienie do prywatności.https://t.co/gfQekW8vqB

– Balaji S. Srinivasan (@balajis) 7 grudnia 2018 r

Wśród uczestników deklaracji byli ministrowie transportu z niektórych największych gospodarek Europy, w tym Włoch, Francji i Hiszpanii. Ta dynamika niewątpliwie wpłynęła na mniejsze kraje europejskie, które wzięły pod uwagę i zaczęły bardziej proaktywnie zajmować się inicjatywami związanymi z blockchain.

W swoim oświadczeniu ministrowie powiedzieli, że technologia może poprawić życie Europejczyków, szczególnie w odniesieniu do ich prywatności:

„Ze względu na swój charakter uważamy, że Distributed Ledger Technologies może skutkować zwiększoną przejrzystością, odpowiedzialnością i prywatnością dla użytkowników końcowych. W tym sensie uważamy, że promowanie prywatności dzięki rozwiązaniom ulepszonym przez łańcuch bloków może być krokiem naprzód, umożliwiając obywatelom kontrolę nad własnymi danymi osobowymi ”.

Ściślejsza prywatność w Europie: PayPal właśnie zainwestował w start-up oparty na łańcuchu bloków, który może pomóc

Mówiąc o prywatności, rozwój szerszych unijnych ogólnych przepisów o ochronie danych (RODO) zwrócił ostatnio mnóstwo uwagi na ten temat, ponieważ nowe przepisy zobowiązują firmy działające w bloku do egzekwowania znacznie ściślejszej ochrony danych użytkowników.

Oczywiście bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące prywatności są lepsze dla użytkowników, ale egzekwowanie przepisów RODO oznacza znacznie bardziej żmudną pracę dla firm z UE.

Właśnie tam pojawia się startup taki jak Cambridge Blockchain. Cambridge, który w tym tygodniu zrobił falę za udział PayPal Ventures w serii A, wykorzystuje technologię blockchain do zarządzania tożsamością, co oznacza, że ​​ich platforma zabezpiecza i weryfikuje tożsamości użytkowników, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą mieć dostęp do odpowiednich danych bez konieczności dostępu do określonych tożsamości użytkownika.

To jedna firma i jeden przypadek użycia. Ale przykład pokazuje, że Dominik Schiener z IOTA prawdopodobnie miał rację, mówiąc, że rozproszone księgi mogą mieć duży potencjał do przyjęcia w nadchodzących latach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map