Hiszpański operator portów APBA zwraca się do IBM Blockchain Platform Tradelens

IBM Tradelens

Według Europa News, Zarząd Portu Zatoki Algeciras (APBA) właśnie podpisał umowę z IBM w celu korzystania z platformy wysyłkowej Tradelens. Platforma Tradelens jest oparta na blockchain i została opracowana przy pomocy międzynarodowej logistyki wagi ciężkiej Maersk.

Blockchain został już przyjęty przez wiele firm logistycznych. Wygląda na to, że trend nie zwalnia. Algeciras obsługuje ponad 70 milionów ton ruchu towarowego rocznie. Jest to również jeden z 10 najbardziej ruchliwych portów w Europie. Blockchain może znacznie ułatwić śledzenie ponad 4 milionów kontenerów przepływających przez port.

IBM Tradelens

Operatorzy portów szukają wydajności w Blockchain

APBA ma nadzieję, że platforma IBM / Maersk Tradelens pomoże im poradzić sobie z ogromną ilością informacji dotyczących łańcucha dostaw, którymi muszą zarządzać. Transport morski ma zasadnicze znaczenie dla światowej gospodarki, ale system ewidencji, który sprawia, że ​​system działa, jest archaiczny. Nie ma scentralizowanej bazy danych zawierającej informacje o żegludze, co stwarza trudności operatorom portów.

IBM i Maersk nie są jedynymi, którzy dostrzegają wartość, jaką blockchain może odblokować dla globalnej branży logistycznej. W październiku ubiegłego roku port w Rotterdamie nawiązał współpracę z ABN AMRO i jedną z dotacji Samsunga, aby opracować platformę blockchain dla branży żeglugowej.

Warto zauważyć, że branża żeglugowa od ponad wieku opiera się międzynarodowym standardom, co może stwarzać problemy przy globalnym przyjęciu systemu rekordów opartego na blockchain. Niezależnie od tego potencjalnego problemu, Abu Dhabi Ports opracowało platformę blockchain, którą nazywają Silsal, za pośrednictwem Maqta Gateway LLC.

Tradelens rośnie

W tym samym raporcie Europa Press podano, że Tradelens do końca ubiegłego roku wprowadził na pokład ponad 100 organizacji i 20 operatorów portów. Przerobił już ponad 20 milionów kontenerów i zarejestrował 230 milionów przesyłek na całym świecie. Urzędnicy celni w Arabii Saudyjskiej niedawno ogłosili, że pod koniec ubiegłego roku połączą swoją międzynarodową platformę handlową FASAH TradeLens.

Saudyjski gubernator celny Ahmed Alhakbani powiedział: „Pilotaż jest zgodny z naszą strategią, która ma na celu ułatwienie handlu i podniesienie poziomu bezpieczeństwa, jednocześnie pracując nad ustanowieniem królestwa jako jednego z najważniejszych ośrodków logistycznych na świecie”, a „Ostatni pilot połączenie FASAH z platformą TradeLens jasno pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. ”

Kanada zwraca się do IBM o wieloaspektowe rozwiązanie Blockchain

Tradelens został również przyjęty przez Kanadyjską Agencję ds. Granic (CBSA) jako pilotażowy pilotaż w październiku ubiegłego roku. Agencja planuje przetestuj technologię Tradelens zarówno dla towarów, jak i dla ludzi. CBSA przetwarza przeciętnie ponad 58 600 wydań komercyjnych, 14 400 ciężarówek, 240 000 przesyłek pocztowych, 127 400 przesyłek kurierskich. Pobiera również cło i podatki w wysokości ponad 88 200 000 CAD w przeciętny dzień.

John Ossowski, prezes CBSA, powiedział: „Rozwój ten jest przykładem wykorzystania przez rząd Kanady innowacyjnej technologii w celu łatwego i bezpiecznego ułatwiania handlu oraz angażowania się w globalne ekosystemy handlowe w nowoczesny i produktywny sposób” i dodał: „ TradeLens może stworzyć pojedynczy, zaufany cyfrowy łańcuch dostaw dla wszystkich przesyłek wchodzących do Kanady. Pilotaż TradeLens daje nam możliwość nie tylko znalezienia wydajności procesów i uzyskania analitycznego wglądu, ale także poprawy dostępności danych, dokładności i możliwości kierowania. Efektem końcowym może być szybszy i bardziej niezawodny krajowy łańcuch dostaw, co może pozytywnie wpłynąć na wyniki gospodarcze Kanady ”, kiedy ogłoszono program pilotażowy.

Integracja między platformami jest kluczowa

Jest prawie pewne, że za niespełna dekadę blockchain będzie odgrywał kluczową rolę w globalnej logistyce. Najważniejsze dla firm, które rozwijają platformy blockchain, będzie upewnienie się, że integracja międzyplatformowa może być łatwo osiągnięta.

Idealnie byłoby, gdyby platformy logistyczne były w stanie bezproblemowo komunikować się z platformami blockchain, które śledzą wysyłane produkty, tak aby wszyscy w łańcuchu dostaw mieli dostęp w czasie rzeczywistym do wszelkich dostępnych danych.

Przejrzystość łańcucha dostaw pomaga budować zaufanie. Pozwala również firmom spoza sektora logistyki morskiej na szybką ocenę lokalizacji swoich towarów, gdyby musiały wycofać niebezpieczne produkty lub przekierować towary, gdy przepływają przez niezwykle złożony system.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map