Hong Kong SFC ogłasza nowe zasady wymiany kryptowalut

Hongkong SFC

Hongkong to paradoks w chińskim modelu politycznym. Kryptowaluty są od razu zakazane w Chinach kontynentalnych, ale najwyraźniej Hongkong jest otwarty dla biznesu!

Do tej pory przepisy dotyczące kryptowalut w Hongkongu były dość luźne. Nic dziwnego, że centrum finansowe stało się przystanią dla giełd kryptowalut i firm zajmujących się rozwojem technologii blockchain. Teraz wygląda na to, że organ nadzoru papierów wartościowych w Hongkongu pracuje nad tym surowsze kontrole dla giełd kryptowalut.

Hongkong SFC

Komisja Papierów Wartościowych i Futures Hongkongu (SFC) właśnie ogłosiła, że ​​stworzy bardziej formalne środowisko regulacyjne dla giełd kryptowalut i inwestycji, określając to, co nazywają „wskazówkami dotyczącymi standardów regulacyjnych”.

Szef SFC, Ashley Alder, powiedział, że „Rynek aktywów wirtualnych jest wciąż bardzo młody, a zasady handlu mogą nie być przejrzyste i uczciwe” – twierdzi Bloomberg. Dodał, że „Przerwy w pracy nie są rzadkie, podobnie jak manipulacje na rynku i nadużycia. Obawiam się, że są też jawne skandale i oszustwa.

Hongkong jest nadal gotowy do współpracy

W przeciwieństwie do stanowiska, które zajęły Chiny kontynentalne, SFC Hongkongu wydaje się zmierzać w kierunku bardziej stanowczego otoczenia regulacyjnego, a nie całkowitego zakazu. SFC ma obowiązek chronić inwestorów i zarządzających funduszami na jednym z najważniejszych rynków finansowych na świecie, a ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, w branży będzie musiał istnieć wyższy poziom odpowiedzialności.

SFC wydała oświadczenie, w którym wyszczególniono niektóre z ich motywacji: „W celu zapewnienia lepszej ochrony inwestorom SFC uważa, że ​​wszyscy licencjonowani zarządzający portfelami, którzy zamierzają inwestować w aktywa wirtualne, powinni przestrzegać zasadniczo tych samych wymogów regulacyjnych, nawet jeśli portfele (lub części portfeli), którymi zarządzają, inwestują wyłącznie lub częściowo w aktywa wirtualne, niezależnie od tego, czy te aktywa wirtualne stanowią „papiery wartościowe” czy „kontrakty terminowe” ”.

Ponadto zarządzający funduszami, którzy zdecydują się trzymać więcej niż 10% swoich aktywów w kryptowalutach, będą musieli dostosować się do nowych przepisów, a wkrótce pojawi się program piaskownicy, który pomoże profesjonalnym handlowcom opracować nowe narzędzia. Mogą również pojawić się nowe procedury licencyjne dla wymiany, chociaż jak dotąd nie ma żadnych sztywnych dat ani przepisów.

SFC dodaje, że: „… Proponuje się, aby standardy postępowania operatorów platform obrotu wirtualnymi aktywami były porównywalne z tymi, które mają zastosowanie do istniejących licencjonowanych dostawców usług handlu automatycznego”, co sugeruje, że SFC po prostu wprowadza przepisy dotyczące kryptowalut wiersz z tym samym kodem, który ma zastosowanie do innych papierów wartościowych.

Duże pieniądze na giełdach

Pomimo faktu, że ceny kryptowalut były niskie przez cały rok, wydaje się, że światowe giełdy kryptowalut zarabiają dużo pieniędzy. Coinbase jest na dobrej drodze, aby wygenerować ponad miliard USD przychodów, a Binance zarobił w zeszłym roku (do stycznia 2018 r.) Prawie 200 mln USD, czyli tyle, ile niektóre duże banki.

Julie Verhage z Bloomberga poinformowała, że ​​„1,3 miliarda dolarów sprzedaży firmy (Coinbase) w 2018 roku pochodzi z prowizji od transakcji na jej platformie, a także z zysków i strat w jej własnych zasobach kryptograficznych. Ponieważ firma analizuje kilka wewnętrznych miar przychodów, dokładne dane mogą się różnić ”.

Bez względu na to, jak mierzy się ich wyniki, miliardowe dochody to kupa gotówki. Łatwo jest zrozumieć, dlaczego Hongkong szuka sposobów, aby zapewnić zadowolenie istniejących giełd kryptowalut i wspierać środowisko sprzyjające przyszłemu wzrostowi.

Inne mniejsze narody, takie jak Malta i Singapur, konkurują z Hongkongiem o blockchain i kryptowaluty, więc upewnienie się, że przepisy nie są restrykcyjne, będzie bardzo ważne dla SFC, o którym będzie pamiętać.

Więcej projektów w przygotowaniu

Hongkong stał się właśnie domem dla platformy eTrade connect, nad którą pracujemy od miesięcy. Platforma finansowania handlu została pierwotnie zaprojektowana przez Ping-An, firmę z Chin kontynentalnych. Nowa platforma finansowania handlu oparta jest na technologii Hyperledger Fabric, a jej poprzednik był już z powodzeniem stosowany na chińskich rynkach.

Według raporty z HSBC platforma była już używana z Pricerite. Prezes Pricerite, Bankee Kwan, powiedział, że „Blockchain przekształcił uciążliwy, złożony proces w prostszy, ale bezpieczniejszy i skuteczniejszy sposób prowadzenia handlu”.

Niektóre z największych banków na świecie współpracują z Hong Kong Monetary Authority (HKMA) nad tym projektem, w tym HSBC, Standard Chartered, Agricultural Bank of China of Beijing i BNP Paribas.

Hongkong jest z pewnością jednym z najlepszych miejsc na świecie dla platformy finansowania handlu opartej na blockchain. Oferują głęboki i ewoluujący rynek kapitałowy dla globalnego biznesu oraz jedne z najlepszych obiektów portowych na świecie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map