IDEX 2.0: Exchange Embraces „Complete Rebuild” i rozwiązanie do skalowania Ethereum

Przegląd IDEX

IDEX, niezabezpieczona giełda kryptowalut, która ułatwiła ponad 41 procent wszystkich transakcji Ethereum DEX w ciągu ostatniego miesiąca, ujawniła funkcje, które pojawią się w odnowionym systemie handlu w wersji 2.0.

Określając wysiłek jako „całkowitą przebudowę” w komunikacie prasowym udostępnionym Blockonomi, zespół IDEX powiedział, że platforma o nowym wyglądzie wprowadzi kilka potężnych funkcji pod maską, między innymi nowy silnik dopasowujący poza łańcuchem i obejmujący wersji optymistycznych zestawień, nowatorskiego rozwiązania skalującego, które przyciąga coraz większą uwagę wokół Ethereum.

Przegląd IDEX

Zmiana narzędzi ma sprawić, że giełda będzie znacznie szybsza i tańsza w użyciu, aby zapewnić handlowcom tokenów bardziej popularne doświadczenie handlowe, powiedział Alex Wearn, współzałożyciel i dyrektor generalny IDEX:

„Systemy DEX nie muszą być powolne, drogie ani ograniczone pod względem funkcjonalności. Zawsze wyobrażaliśmy sobie przyszłość, w której DEX będzie oferował takie same wrażenia, jak ich scentralizowane odpowiedniki. Przebudowaliśmy naszą platformę i położyliśmy podwaliny pod obsługę setek tysięcy transakcji na sekundę oraz udostępniliśmy zaawansowane funkcje handlowe niedostępne wcześniej w DEX. Wydanie IDEX 2.0 wypełnia lukę, ponieważ nieustannie wprowadzamy innowacje i zapewniamy naszym użytkownikom najlepsze wrażenia ”.

W stronę wielu innych transakcji dzięki optymistycznym zestawieniom

Wersja optymistycznych zestawień IDEX 2.0, zwana „Optimized Optimistic Rollup”, została dokładniej wyjaśniona w osobnym poście na blogu opublikowanym przez projekt w czwartek.

„[System O2 Rollup] opiera się na obecnym projekcie hybrydowym IDEX, aby umożliwić nieograniczone skalowanie poza łańcuchem ze stałym kosztem rozliczenia w łańcuchu, usuwając wąskie gardła i koszty, które dotychczas hamowały przyjęcie DEX” – powiedział zespół IDEX.

Konkretnie, schemat O2 Rollup giełdy będzie opierał się na „połączeniu kryptograficznych dowodów oszustwa i sieci walidatorów z dobrze zaprojektowanymi zachętami ekonomicznymi”, co oznacza, że ​​nowy system będzie wymagał od walidatorów obstawiania tokenów IDEX w celu monitorowania i zabezpieczania optymistycznych transakcji zbiorczych platformy. Uczestnicy otrzymają część opłat transakcyjnych IDEX w ramach nagrody za swoje usługi.

„Staking IDEX umożliwia handlowcom, animatorom rynku i fanom IDEX obsługę części infrastruktury IDEX, a tym samym przyczynianie się do bezpieczeństwa i wydajności platformy” – powiedział projekt.

Rzeczywistość regulacyjna: New York Traders Out

W innych ostatnich wiadomościach IDEX, w zeszłym tygodniu konto platformy na Twitterze powiadomiło ekosystem użytkowników, że giełda zakazuje handlowcom posiadającym adresy IP w stanie Nowy Jork od czwartku 25 października.

Nowy Jork ma stosunkowo surowe przepisy dotyczące waluty cyfrowej w porównaniu z wieloma innymi stanami w USA, co do tej pory prowadziło do tego, że obywatele tego stanu byli wielokrotnie umieszczani na czarnej liście niektórych usług kryptowalutowych i wdrożeń.

„Anulowania i wypłaty pozostaną aktywne” poza aktywacją geoblokowania, powiedział IDEX.

Ruch przychodzi, gdy Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS), twórca nowojorskich kontrowersyjnych przepisów „BitLicense”, które regulują firmy zajmujące się cyfrową walutą w stanie, sprawdza, czy wprowadzić zmiany w tych przepisach.

„To dobry czas, aby przyjrzeć się, odpowiedzialnie spojrzeć i zobaczyć, jak nasz system pasuje do obecnego rynku i… co by było, gdybyśmy pomyśleć o jakichkolwiek dostosowaniach, aby nadal dostosowywać się do zmieniającej się branży” – powiedziała dyrektor NYDFS Linda Lacewell powiedział podczas wystąpienia na DC Fintech Week.

Jednak, czy jakiekolwiek nadchodzące korekty pozwolą IDEX wrócić na rynek nowojorski, dopiero się okaże.

Ekspansja na horyzoncie

IDEX, ujawniony w zeszłym miesiącu, chce również wykorzystać swoje talenty na nowej platformie inteligentnych kontraktów Algorand.

„Ten wspólny wysiłek między IDEX i zespołem Algorand kładzie nacisk na misję obu stron, aby zmaksymalizować potencjał blockchain poprzez najnowocześniejszą technologię i strategiczne relacje” – powiedzieli wówczas zwolennicy obu projektów we wspólnym ogłoszeniu.

W powiązanych wiadomościach IDEX został niedawno wymieniony jako spółka portfelowa 200-milionowego funduszu Algo VC Fund, który zostanie wykorzystany do przyspieszenia budowy wokół ekosystemu Algorand.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map