Indiegogo

Indiegogo był rewolucyjną siłą w zbieraniu funduszy. Teraz pomagają luksusowemu hotelowi w Aspen zebrać 18 milionów dolarów poprzez sprzedaż tokenów. W przeciwieństwie do wielu ICO, które zostały uruchomione w zeszłym roku, nowy token zostanie zabezpieczony kapitałem w fizycznej firmie. Chociaż nie jest to pierwszy przypadek, kiedy tokeny zostały wyemitowane z zabezpieczeniem aktywów materialnych, może to zapoczątkować nowy trend zarówno w sprzedaży tokenów, jak i w sekurytyzacji aktywów w zakresie nieruchomości.

Pomysł sprzedaży udziałów w przedsięwzięciu deweloperskim za pośrednictwem REIT jest uznanym sposobem na uzyskanie przez inwestorów dostępu do niewielkiego udziału w nieruchomościach. W większości przypadków REIT są sprzedawane za pośrednictwem głównych giełd, takich jak NYSE. Teraz wygląda na to, że przedsiębiorcze firmy wykorzystują wciąż gorący rynek ICO, aby przyciągnąć kapitał.

Indiegogo

Indiegogo mówi, że oni nie będzie sprzedawać żadnych STO (Oferty tokenów bezpieczeństwa) bezpośrednio. Zamiast tego będą działać jako badacze i „sprawdzać” wszelkie oferty żetonów, które pomagają promować. Obecna oferta tokenów dla St. Regis Aspen jest ostatecznie oferowana przez Elevated Returns, który kupił hotel w 2010 roku. Indiegogo otrzyma 5% prowizji od wszystkich sprzedawanych przez siebie żetonów, co może sprawić, że transakcja będzie warta nawet 900 000 USD za im.

Indiegogo jest prawdopodobnie na czymś

STO różni się od większości kryptowalut. Zdecydowana większość kryptowalut jest jak waluta fiducjarna, ponieważ nie mają żadnej wartości wewnętrznej. Nie sugeruje to, że są bezwartościowe, po prostu większość kryptowalut polega na wierze, aby mieć wartość. STO są w zupełnie innej klasie. Każdy, kto kupi token od Aspen Digital, będzie faktycznie właścicielem udziałów w St. Regis Aspen, co może, ale nie musi, być dobrą inwestycją.

Blockchain Real Estate

Przeczytaj: Jak Blockchain zaczyna zakłócać & Zmień rynek nieruchomości

To, czy St. Regis Aspen będzie trwałym sukcesem komercyjnym, czy też nie, jest kwestią refleksji na powstającym rynku STO. Jak dotąd nie było wielu STO, ale to może się zmienić. Innym STO, który został dobrze przyjęty, był SwissRealCoin, chociaż na pierwszy rzut oka został złapany w jakimś lokalnym przeszkody regulacyjne.

Wygląda na to, że token Aspen Digital ma znacznie mocniejszą podstawę prawną, ponieważ jest oferowany zgodnie z Reg D, Reguła 506 (c) SEC, General Solicitation, przez Templum Markets LLC, maklera-dealera zarejestrowanego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Templum jest także członkiem Financial Regulatory Authority (FINRA). Stany Zjednoczone pozostają w tyle w zakresie regulacji blockchain, ale wygląda na to, że Indygogo i in. znaleźli sposób na działanie w istniejącej infrastrukturze finansowej.

Nowe sposoby na zdobycie kapitału

Token Aspen Digital to kolejny sposób na handel kryptowalutami na aktywa twarde. Interesujące jest to, że renomowane firmy venture capital są otwarte na akceptowanie głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, to wymiana na kapitał własny w ekskluzywnym kurorcie.

Stephane de Baets, prezes Elevated Returns, skomentował nowy token w oświadczeniu

„Oferty tokenów zabezpieczających są narzędziem inwestycyjnym przyszłości, mechanizmem zaprojektowanym do przechowywania bogactwa poprzez wykorzystanie zasobów cyfrowych generujących dochód” i kontynuował: „Otwierając dostęp do inwestowania w tradycyjne aktywa, takie jak nieruchomości, stwarzamy nowe możliwości dla inwestorów, aby zbadać udział własnościowy w czymś, co wcześniej było dostępne tylko dla inwestorów prywatnych i zamożnych osób fizycznych. Indiegogo jest dobrze znaną i zaufaną marką w dziedzinie alternatywnego finansowania i kryptowalut, dzięki czemu jest dla nas niesamowitym partnerem, który pozwala nam wykorzystać ich wpływ, doświadczenie i globalną publiczność. ”

Potencjalnie popularne narzędzie marketingowe dotyczące nieruchomości

Na całym świecie istnieje ogromna ilość nieruchomości, a jeśli sprzedaż tokenizowana stanie się popularna, ten rodzaj struktury finansowania może stać się znacznie bardziej powszechny. Jak ilustruje powyższy przykład, istnieją pewne względy prawne w zależności od jurysdykcji. Wydaje się, że token Aspen Digital jest prostszym systemem, ponieważ ma stałą kwotę kapitału i jest ograniczony do jednej firmy i nieruchomości.

SwissRealCoin został zaprojektowany jako jednostka otwarta, co stwarza pewne wyzwania. Nie wszystkie przedsięwzięcia na rynku nieruchomości będą przynosić takie same zyski i wszystkie będą wymagały od zarządu utrzymania ich wartości. W praktyce oznacza to, że inwestorzy kupują zarówno aktywa trwałe, jak i zespół zarządzający. Zakup zarządzanego portfela nieruchomości będzie wymagał należytej staranności, co postawi Indiegogo w dobrej sytuacji w przyszłości, jeśli rynek usług STO zabezpieczonych nieruchomościami się nagrzeje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me