Instrumenty pochodne Bitcoin widzą ogromny maj: dlaczego to może być niepokojące

Bitcoin

Bitcoin (BTC) miał szalone siedem tygodni. Po udawaniu śmierci przez ponad trzy miesiące, przy niewielkiej akcji cenowej i niewielkich ilościach, o których można mówić, rynek kryptowalut powrócił.

W rzeczywistości, w momencie pisania tego, 24-godzinny wolumen na wskaźniku BitcoinTradeVolume firmy Bitwise wynosi 917 milionów USD, znacznie więcej niż 500 milionów USD widziane przed całą tą ceną. (W zeszłym tygodniu wynik ten kosztował oszałamiającą sumę 2,38 miliarda dolarów).

Bitcoin

Ponieważ zainteresowanie kryptowalutami na rynkach spot, często zdominowanych przez inwestorów detalicznych, gwałtownie wzrosło, platformy instrumentów pochodnych również odnotowały ogromny wzrost. Chociaż wielu postrzega to jako znak, że „zima kryptowalut” się skończyła, niektórzy obawiają się, że instrumenty pochodne mogą utrudnić długoterminowy sukces Bitcoina i jego wartość.

Instrumenty pochodne Bitcoin patrz woluminy spadające szczęki

W zeszłym tygodniu kontrakt futures Bitcoin na giełdzie Chicago Mercantile Exchange miał swój największy dzień, no cóż, w historii. Według dokładne dane zebrane przez samo CME, 13 maja sprzedano 33 677 kontraktów, co daje 168 385 papierowych BTC.

Jest to absolutnie oszałamiające, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ostatnim rekordem, ustanowionym w lutym, było stosunkowo zaledwie 91 690 BTC. Chociaż wolumen spadł po tej sesji handlowej, dane pokazują, że pieniądze na platformach pochodnych nadal napływają i wypływają z rynku kryptowalut.

We wtorek publikacja o kryptowalutach Diar wydała swój najnowszy biuletyn. W edycji ujawniono, że wolumeny instrumentów pochodnych Bitcoin rosły wraz z wolumenami obserwowanymi na rynkach spot. Powołując się na dane ze startupu analitycznego Skew, Diar zauważa, że ​​na platformach takich jak CME, Deribit, BitMEX i należące do Krakena CryptoFacilities, wolumeny pojazdów Bitcoin osiągają wielomiesięczne, a nawet najwyższe w historii.

Rzeczywiście, według e-maila z stemplem CME od The Block, „Maj zapowiada się na najsilniejszy miesiąc w historii CME Bitcoin Futures”. Rynek z siedzibą w Chicago zwrócił uwagę na fakt, że 13 maja właściciela papierowych BTC o wartości 1,3 miliarda dolarów zmienił właściciel, a liczba kont handlujących tym produktem wzrosła znacznie powyżej 2500. Wymiana wyjaśnia tę statystykę:

„Liczba unikalnych kont stale rośnie, pokazując, że rynek w coraz większym stopniu wykorzystuje kontrakty terminowe na BTC do zabezpieczenia ryzyka bitcoinów i / lub dostępu do ekspozycji”.

Podobnie wygląda to na platformach bardziej specyficznych dla kryptowalut. W maju (do tej pory) BitMEX odnotował wolumen o wartości 78,6 miliardów dolarów, około połowy kapitalizacji rynkowej Bitcoina, podczas gdy Deribit odnotował wartość prawie 600 milionów dolarów w zakresie kontraktów na opcje.

Czy finansjalizacja kryptowalut może być zła?

Chociaż wielu uważa, że ​​rosnący ekosystem instrumentów pochodnych jest oznaką dojrzewającego rynku, niektórzy postulowali, że w przypadku BTC i innych kryptowalut może to być szkodliwe w dłuższej perspektywie. Caitlin Long, bankier z Wall Street, która została zwolenniczką blockchain, napisała w zeszłym roku, że finansjalizacja kryptowaluty może być „mieczem obosiecznym”.

Ona napisał że kryptowaluty są z natury oparte na akcjach, co oznacza, że ​​w niczym nie przypominają akcji, obligacji i im podobnych.

To sprawia, że ​​rynki kontraktów futures, zwłaszcza te, które umożliwiają stosowanie depozytu zabezpieczającego / dźwigni, dla tej nowej klasy aktywów są nieco kontrowersyjne, ponieważ pozwalają na „emisję większej liczby aktywów z powietrza w celu rozcieńczenia istniejących aktywa niż są aktywa ”. Ponieważ założeniem Bitcoina jest rzadkość i jedno z „posiadania własnych kluczy”, wprowadzenie rynków kontraktów futures z wykorzystaniem dźwigni instytucjonalnej zorientowanych na instytucje może sztucznie osłabić rynek kryptowalut, mimo że nie ma monet, które mogłyby wspierać te pojazdy.

Nawet jeśli nie jest to prawdą, udowodniono, że kontrakty terminowe futures, zwłaszcza te, które obsługują marże, powodują nieorganiczne wykrywanie cen na rynku kryptowalut. Badacz Willy Woo zauważył niedawno, że niedawny atak Bitcoina powyżej 8 000 USD był najprawdopodobniej wynikiem handlu „zawodowcami” i grania na tym rodzącym się rynku na ich korzyść.

Podkreśla, że ​​dane blockchain, które powinny pokazywać przepływ pieniędzy z „HODLerów” na giełdy i wymiany na giełdy w rajdach, wykazywały minimalny przepływ kapitału. Woo potwierdza w ten sposób, że znaczna część niedawnego wzrostu była „zorganizowaną, krótką wyciskaniem zysków z mleka”, prawdopodobnie dokonaną za pośrednictwem łatwo dostępnych platform pochodnych innych niż KYC, o dużym wolumenie, takich jak BitMEX.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map