Instytucje, które wprowadzą Bitcoin na nowy poziom: 94% zasobów już w kryptowalutach

Fundusz emerytalny kryptowalut

Narracja instytucjonalna stała się integralną częścią historii branży kryptograficznej w ostatnich latach. Gdy Bitcoin (BTC) upadł w zeszłym roku, inwestorzy mieli nadzieję, że interesariusze instytucjonalni, czy to fundusze hedgingowe, emerytury czy fundusze edukacyjne, zanurzą palce w wodzie kryptowaluty.

Według ostatni raport przeprowadzone przez publikację branżową i wybitny startup, ta nadzieja się opłaciła, ponieważ w rzeczywistości wszystkie ankietowane fundusze twierdziły, że mają ciągłą grę w dziedzinie krypto i blockchain.

Fundusz emerytalny kryptowalut

94% darowizn testuje wody kryptograficzne

Według podsumowania ankiety przeprowadzonego przez The TRADE Crypto i amerykańską firmę kryptograficzną BitGo, 94% ze 150 ankietowanych funduszy zainwestowało pieniądze w projekty związane z kryptowalutami w ciągu ostatniego roku, nawet w obliczu załamania się Bitcoina. Nie ujawniono średniej zainwestowanej kwoty, ale alokacje środków do tej klasy aktywów i powiązanych technologii prawdopodobnie mieszczą się w przedziale od niskich jednocyfrowych do niskich dwucyfrowych milionów.

Co ciekawe, organizacje te dokonały takich inwestycji pomimo ich uznania, że ​​istnieje jawne ryzyko, w tym między innymi zmienność aktywów kryptograficznych, niepewność i niestabilność regulacyjna, brak płynności (zarówno w kryptowalutach, jak i udziałach prywatnych), a co najważniejsze , brak „solidnej” infrastruktury rynkowej.

W rzeczywistości, nawet po rozważeniu ryzyka, zaledwie 7% ankietowanych spodziewa się zmniejszenia swoich przydziałów skoncentrowanych na kryptowalutach w nadchodzącym roku, podkreślając, że fundusze oczekują, że wyżej wymienione problemy zostaną rozwiązane. Redaktor zarządzający TRADE, Jonathan Watkins, wyjaśnia:

„Fascynujące jest to, że pomimo szeroko nagłośnionych obaw dotyczących regulacji, opieki i płynności, fundusze uwzględniają inwestycje związane z kryptowalutami w swoich alokacjach, a bardzo niewiele osób wykazuje zamiar odejścia”.

Najciekawsze w tej ankiecie jest jednak medium, które zarządzający portfelami Endowments zdecydowali się użyć, aby zagłębić się w kryptowalutę. Oszałamiająca liczba 54% – 81 podmiotów – zainwestowała bezpośrednio w kryptowaluty poprzez same aktywa, czy to Bitcoin, Ethereum itp., Podczas gdy reszta zyskała ekspozycję za pośrednictwem funduszy indeksowych lub funduszy venture capital, które, jak twierdzą, wymagają regulacji mieć wystarczający przepływ kapitału i odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Wielkie fundusze dołączają do walki

Chociaż wiele darowizn TRADE & Co było prawdopodobnie mniej znane, należy zauważyć, że wielkie nazwiska w tej podgrupie instytucji zagłębiały się w Bitcoin i jego pochodne w ostatnich miesiącach.

Jak donosi Blockonomi, w zeszłym tygodniu Bloomberg ujawnił, że Harvard Management, fundacja warta 39 miliardów dolarów światowej sławy instytucji edukacyjnej, zainwestowała w sprzedaż tokenów. W raporcie w tej sprawie wyjaśniono, że zgłoszenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawniło, że Harvard, Lux Capital i Foundation Capital zainwestowali 11,5 miliona dolarów w blockchain startup Blockstack w zamian za 95.833.333 Stacks Tokens.

Pod koniec lutego Bloomberg wyjaśnił, że „CNK Fund I”, fundusz „technologii krypto-sieciowej” zarządzany przez światowej sławy Andreessena Horowitza, znajduje się w zakresie działalności Uniwersytetu Michigan. Według Kevina Hegarty’ego, dyrektora finansowego w państwowej instytucji edukacyjnej, CNK inwestuje w „firmy zajmujące się technologią krypto-sieciową, wykorzystujące różne możliwości na etapie zalążków, przedsięwzięć i rozwoju”. Nie jest jasne, czy instytucja poszła naprzód, ale biorąc pod uwagę, że ma już inwestycje w blockchain, nie byłoby to zbyt wielkim zaskoczeniem.

Instytucje wprowadzają Bitcoin na nowy poziom, twierdzi analityk

Chociaż pojawienie się instytucji nie miało jeszcze istotnego wpływu na wartość Bitcoina, analityk CNBC twierdzi, że tacy inwestorzy z czasem doprowadzą BTC do maksimum 20 000 USD. W niedawnym segmencie CNBC „Fast Money”, współtwórca Brian Kelly stwierdził, że przyjęcie instytucjonalne w połączeniu z rozwojem sieci kryptograficznych wypchnie BTC poza naszą wyobraźnię „bez wątpienia” w ciągu najbliższych dwóch lat.

Swoje oświadczenie przypisuje faktowi, że Fidelity Investments, renomowany dostawca usług finansowych, przejął absolutnie kolosalne zainteresowanie kryptowalutami, co oznacza, że ​​pojawienie się „inteligentnych pieniędzy” jest prawdopodobnie tuż za rogiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map