Inwestycje lojalnościowe: instytucje coraz częściej chcą rozszerzyć się na kryptowaluty

Inwestycje lojalnościowe

Nowe badanie badawcze sponsorowane przez Fidelity Investments, administratorów aktywów o wartości prawie 7,5 biliona dolarów i zwolenników raczkującej kryptowaluty w Fidelity Digital Assets, wykazało, że 40 procent inwestorów instytucjonalnych przyjemne do inwestowania w kryptowaluty przez następne pół dekady.

Inwestycje lojalnościowe

Badanie przeprowadzone przez firmę Greenwich Associates między końcem listopada 2018 r. A początkiem marca 2019 r. Dla Fidelity Center for Applied Technology (FCAT) wykazało, że 22 procent takich inwestorów przeznaczyło już część inwestycji na przestrzeń kryptowalut. FCAT to skrzydło Fidelity ukierunkowane na pomoc przedsiębiorstwom we wdrażaniu nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i blockchain.

Prezes Fidelity Digital Assets, Tom Jessop, pochwalił odkrycia jako znak, że cryptoverse ewoluuje ze swojego początkującego i dorastającego statusu:

„Widzieliśmy dojrzewanie zainteresowania aktywami cyfrowymi od pierwszych użytkowników, takich jak kryptograficzne fundusze hedgingowe, do tradycyjnych inwestorów instytucjonalnych, takich jak biura rodzinne i fundusze. Coraz więcej inwestorów instytucjonalnych angażuje się w aktywa cyfrowe, bezpośrednio lub za pośrednictwem dostawców usług, ponieważ potencjalny wpływ technologii blockchain na rynki finansowe – nowe i stare – staje się łatwiejszy do zauważenia ”.

47 procent respondentów badania stwierdziło, że inwestycje w kryptoekonomię byłyby odpowiednie dla ich portfeli, a 72 procent stwierdziło, że wolałoby inwestować w „produkty inwestycyjne”, które same przechowują kryptowaluty.

Inwestycje instytucjonalne prawdopodobnie wzrosną w ciągu najbliższych 5 lat. Nowy #digitalassets Badania: https://t.co/3Lq5h5ITbT pic.twitter.com/9FTypatN8b

– Fidelity Digital Assets (@DigitalAssets) 2 maja 2019 r

A co kusi bardziej sympatycznych inwestorów? 46 procent uczestników badania stwierdziło, że brak korelacji między cenami kryptowalut a innymi aktywami głównego nurtu był punktem zainteresowania, podczas gdy 47 procent respondentów uznało kryptowaluty za innowacyjne.

Brak pewności regulacyjnej w odniesieniu do kryptoekonomii i zmienność cen kryptowalut były powszechnie wymieniane jako hamujące nastroje instytucjonalne, ale wśród niektórych podmiotów bardziej niż inne. Badanie Fidelity wykazało, że imponujące 80 procent firm rodzinnych widziało na przykład kryptowaluty w korzystnym świetle.

Ogólnie rzecz biorąc, znaki wskazują na instytucje, które coraz częściej decydują się na kryptowalutę, powiedział Jessop:

„Nastroje instytucjonalne odzwierciedlają wiele pozytywnych zmian, jakie widzieliśmy w podstawowym ekosystemie. Inwestycje typu venture w tym sektorze są kontynuowane w zdrowym tempie, uzupełniane przez rosnącą liczbę ofert tokenów bezpieczeństwa (STO), a globalne otoczenie regulacyjne pozostaje ostrożnie konstruktywne ”.

Jak wyglądają zasoby cyfrowe Fidelity?

Kiedy Fidelity ujawniło nadchodzące „pełen serwis”Platforma kryptowalut zeszłej jesieni, zwolennicy ekosystemu kryptowalut wiwatowali rozwój jako jeden z największych nagłówków o adopcji w całym 2018 roku.

W ogłoszeniu zespołu, Fidelity Digital Assets przyznał, że starają się zostać tytanem kryptowalut dla klientów korporacyjnych w przyszłości:

„Wkrótce wyobrażamy sobie świat, w którym wszystkie rodzaje aktywów są emitowane natywnie na łańcuchu bloków lub przedstawiane w formacie tokenizowanym. Zajęcie się kwestiami powierniczymi dla inwestorów instytucjonalnych jest kluczowym krokiem dla dalszego rozwoju tych rynków. Budując rodzimą wiedzę specjalistyczną w zakresie tych technologii, mamy nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do długoterminowego zaspokajania potrzeb naszych klientów ”.

Od tego czasu Fidelity Digital Assets ciężko pracuje nad urzeczywistnieniem tej „dobrze umiejscowionej” perspektywy. W styczniu zespół wydał plik Aktualizacja statusu które ujawniły, że obsługiwały już kilku nieujawnionych klientów w ramach „końcowych testów i okresów udoskonalania procesu”.

Jeśli wszystko działa zgodnie z planem, to Platforma wierności posłuży jako kanał, dzięki któremu coraz więcej firm z głównego nurtu poczuje się komfortowo uczestnicząc w kryptoekonomii.

Ta dynamika prawdopodobnie okaże się refleksyjna w odniesieniu do wyżej wspomnianych instytucjonalnych nastrojów wobec kryptowalut: im bardziej zorientowane instytucjonalnie gry, takie jak Bakkt, ErisX i Fidelity Digital Assets, tym większe przedsiębiorstwa będą sprzyjać inwestowaniu w kryptowaluty..

Ze swojej strony ErisX uruchomił w tym tygodniu swoją platformę rynku kryptowalut, ale Bakkt i Fidelity Digital Assets nadal kierują się w stronę swoich odpowiednich uruchomień na razie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map