IRS Cracking Down on Crypto: Plany do wezwania Apple i Google

IRS Blockchain

Według jego sceptyków i rządu, Bitcoin to wiele złych rzeczy: środek finansowania terroryzmu, sposób prania pieniędzy, metoda obalania systemu pieniądza fiducjarnego oraz, co najważniejsze, narzędzie, z którego mogą korzystać osoby unikające podatków. obejść swoje zobowiązania.

Potwierdził to wiodący organ podatkowy na świecie, Internal Revenue Service (IRS) w Stanach Zjednoczonych. Według slajdu uzyskanego przez specjalistę od podatków, który koncentruje się na kryptowalutach, agencja będzie ponawiać próby zapewnienia, że ​​ta branża jest odpowiednio regulowana..

IRS Blockchain

Narzędzie oszustwa podatkowego?

W przeciwieństwie do dolara amerykańskiego czy euro, Bitcoin jest nie-suwerenną formą pieniądza, podobnie jak wiele innych aktywów cyfrowych. Przynajmniej obecnie oznacza to, że nie ma „banków bitcoinów”, podatków, które trzeba w nich zapłacić, ani agencji rządowych bezpośrednio nadzorujących.

Ze względu na prostą politykę jest to oczywiście coś, z czym rządy na całym świecie, zwłaszcza ich organy regulujące finanse, nie są do końca przyjazne. Ponieważ wiesz, co mówią, „podążaj za pieniędzmi”.

Po ogłoszeniu zamiarów udostępnienia nowych wskazówek i narzędzi dla użytkowników kryptowalut w USA, IRS zaczął informować agentów swojego działu dochodzeń karnych o tej klasie aktywów. Crypto Tax Girl, profesjonalistka pracująca w branży, zdołała zdobyć prezentację zawierającą 181 slajdów, która przedstawia, czym są wirtualne waluty, w jaki sposób można ich używać do omijania przepisów i jak agenci powinni łapać osoby unikające podatków.

Niedawno otrzymałem prezentację złożoną agentom specjalnym w dziale dochodzeń kryminalnych IRS, w której omówiono dochodzenie w sprawie podatników posiadających kryptowaluty.

Przejrzałem wszystkie 181 okropnie sformatowanych slajdów (załączonych dla odniesienia haha) i oto, czego się nauczyłem… pic.twitter.com/YQqHVR5Dv7

– Crypto Tax Girl (@CryptoTaxGirl) 8 lipca 2019 r

Zgodnie z jej raportem, który można znaleźć w powyższym wątku na Twitterze, IRS zamierza pozwolić swoim agentom na użycie szeregu technik i taktyk w celu namierzenia oszustów. Techniki te obejmują wywiady, „wyszukiwania open source”, nadzór elektroniczny, analizę mediów społecznościowych i wezwania do sądu..

Co ciekawe, specjalista podatkowy sugeruje, że wezwania te nie będą doręczane giełdom kryptowalut, jak wcześniej. Zamiast tego slajdy IRS wspominają o zaangażowaniu gigantów technologicznych działających w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie Apple, Google i Microsoft, w celu uzyskania informacji o historii pobierania aplikacji przez te osoby.

Można założyć, że po zebraniu informacji o tym, jakie usługi związane z kryptowalutami zostały pobrane, wezwania mogą zostać skierowane do firm stojących za tymi usługami. Crypto Tax Girl dodaje, że IRS może również obejmować banki, dostawców kart kredytowych i ekosystemy płatności cyfrowych, takie jak PayPal, aby sprawdzić, czy istnieją transakcje związane z użyciem Bitcoin lub innych walut cyfrowych. Ona kończy:

„Jest tam mnóstwo innych informacji na temat ogólnie kryptowalut, śledzenia transakcji za pośrednictwem łańcucha bloków, ograniczeń łańcucha blokowego itp., Ale musisz wiedzieć, że IRS ciężko pracuje, aby zidentyfikować sprawy karne związane z kryptowalutą”.

Niektóre rządy są przyjazne dla kryptowalut, inne nie

Chociaż IRS jest w pewnym sensie punktem odniesienia w egzekwowaniu podatków, należy zauważyć, że nie wszystkie kraje są całkowicie rygorystyczne. Przykładem może być Singapurski Urząd Skarbowy (IRAS), który ujawnił w zeszłym tygodniu plany zwolnienia firm i osób fizycznych z obowiązku płacenia podatku od towarów i usług (GST) od detalicznych transakcji kryptograficznych. Proponowana wytyczna brzmi:

(i) Wykorzystanie cyfrowych tokenów płatniczych jako płatności za towary lub usługi nie spowoduje dostawy tych tokenów

(ii) Wymiana cyfrowych tokenów płatniczych na walutę fiducjarną lub inne cyfrowe tokeny płatnicze będzie zwolniona z podatku GST.

Oczywiście podatek od sprzedaży różni się od zysków kapitałowych i podatku dochodowego, ale niedawne oświadczenie Singapuru powinno nadać ton zaangażowaniu w kryptowaluty w tym kraju. Jest też japoński polityk, Takesi Fujimaki, który chce obniżyć podatki dla inwestorów kryptowalutowych, którzy obecnie podlegają niezwykle wysokim podatkom od zysków kapitałowych w Japonii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map