Jack Dorsey Bitcoin

Chociaż środki mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 stały się jeszcze bardziej dramatyczne – kiedy rządy zaczęły śledzić obywateli za pomocą aplikacji, pukać do drzwi, aby zrywać imprezy, i tak dalej, i tak dalej – epidemia tylko się pogarszała w okresie w zeszłym tygodniu.

Według ostatnich danych z serwisu analitycznego WorldOMeter, obecnie istnieje ponad 1 450 000 potwierdzonych przypadków koronawirusa, a ponad 1 000 000 nadal jest aktywnych. Na początku kwietnia liczba przypadków wynosiła 935 232, a na początku marca zaledwie 80 000. Można śmiało powiedzieć, że sprawy się pogorszyły, naprawdę szybko.

W związku z pogłębiającą się epidemią, korporacje i osoby prywatne zmobilizowały się, aby powstrzymać wirusa, który w ogromnym stopniu sieje spustoszenie w zdrowiu świata i gospodarki.

Ostatnim, który dołączył do walki jest Jack Dorsey, największy byk Bitcoin w korporacji w Ameryce i dyrektor naczelny zarówno giganta fintechowego Square, jak i Twittera.

Bitcoin Bull & Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey przeznacza 1 miliard dolarów na powstrzymanie koronawirusa

Wczoraj, Dorsey ogłosił w wątku na Twitterze – muszę powiedzieć, że to całkiem trafne – że „przenosi 1 miliard dolarów z mojego kapitału Square”, co rzekomo stanowi około 28% jego całkowitego majątku, do LLC o nazwie „Start Small” na „fundusz globalna ulga w COVID-19 ”. Start Small istniał przed tą epidemią, ale po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę głównego nurtu.

Warto zauważyć, że dotychczasowy dzień SQ wzrósł o 7%, prawdopodobnie po wiadomościach, że Dorsey to robi. Tak więc 1 miliard dolarów to w rzeczywistości 1,058 miliarda dolarów w momencie pisania tego artykułu.

Dorsey nie wskazał, na jakie inicjatywy zamierza na razie przekazać darowiznę, ale zaczął od wpłaty 100 000 dolarów do banku żywności w Ameryce.

Przenoszę 1 miliard dolarów z mojego kapitału Square (~ 28% mojego majątku) do #startsmall LLC, aby sfinansować globalną pomoc związaną z COVID-19. Po rozbrojeniu tej pandemii uwaga zostanie przeniesiona na zdrowie i edukację dziewcząt oraz UBI. Będzie działać w sposób przejrzysty, wszystkie przepływy będą śledzone tutaj: https://t.co/hVkUczDQmz

– jack (@jack) 7 kwietnia 2020 r

Jeśli pieniądze nie zostaną wydane do czasu zakończenia epidemii, Dorsey zamierza przeznaczyć resztę na promocję Powszechnego Dochodu Podstawowego oraz zdrowia i edukacji dziewcząt, stawiając obie kwestie jako krytyczne. W szczególności Dorsey przekazał darowiznę na kampanię prezydencką Andrew Yanga, kandydata Demokratów, który wpadł na pomysł, aby dać każdemu Amerykaninowi 1000 USD miesięcznie, jednocześnie wychwalając technologię, w tym kryptowalutę. 

Od tego ogłoszenia świat Twittera zareagował, chwaląc przedsiębiorcę z Doliny Krzemowej za podjęcie takiej inicjatywy, a jego tweet ogłaszał darowiznę, która zebrała 240 000 polubień i pochwał od Yang, CEO Cool Quit Eugene Gu i wielu innych..

Społeczność Crypto dołącza do walki z koronawirusem

Dorsey nie jest jedynym członkiem społeczności kryptowalut, który przyczynił się do zapobieżenia pogorszeniu się trwającego kryzysu.

Jak informował wcześniej Blockonomi, Binance uruchomiło kampanię w mediach społecznościowych, aby przekazać do 1 miliona dolarów, a kwota darowizny zależy od tego, ile retweetów i zastosowań hashtagu #CryptoAgainstCOVID widzi.

Ripple uruchomił własną kampanię, przekazując setki tysięcy dolarów na lokalne fundusze reagowania, aby pomóc w walce z koronawirusem w San Francisco, gdzie jest trochę hotspot, ponieważ jest centrum podróży.

Był też wspólny wysiłek najlepszych firm kryptograficznych, w tym Brave, Gemini, The Block, Electric Coin Co. i inni, poprzez kampanię # CryptoCOVID19 The Giving Block.

Łączenie kryptowalut z gospodarkami reszty świata ma sens: firmy i osoby w tej przestrzeni również zostały silnie dotknięte przez wirus.

Na poziomie indywidualnym, wybitny były deweloper Ethereum Afri Schoedon, były dyrektor generalny Ripple Chris Larsen i wielu innych członków społeczności zostało niestety zarażonych wirusem, chociaż wielu od tego czasu w pełni wyzdrowiało.

Na poziomie korporacyjnym nastąpił duży spadek w transakcjach finansowania, a raporty wskazują, że liczba transakcji, które miały miejsce w I kwartale 2020 r., Wyniosła zaledwie 79 – w porównaniu z 220 w I kwartale 2019 r. Lub 230 w I kwartale. z 2018 r. Ponadto Bitcoin.com, firma wydobywająca kryptowaluty Bitfarms i producent sprzętu górniczego Bitfury należą do firm w tej branży, które zaczęły zwalniać pracowników w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me