JP Morgan wciąż pompuje Blockchain: kryptowaluta może stanowić zagrożenie egzystencjalne

Kryptowaluta JP Morgan

Ustanowiony system finansowy ma zniuansowane relacje z blockchain i kryptowalutami. Niedawna notatka JP Morgan zapewniła, że ​​technologia blockchain była kilka lat od powszechnego przyjęcia w finansach, co może być kolejną konserwatywną oceną tego, jak szybko blockchain penetruje główne rynki.

JP Morgan był znacznie mniej łaskawy dla kryptowalut, które postrzegają jako domenę nie starter jeśli chodzi o środki oszczędności i płatności. Według banku kryptowaluty prawdopodobnie nigdy nie będą dobrze funkcjonować, nawet jeśli nastąpi poważny kryzys finansowy. JP Morgan: „Nawet w ekstremalnych scenariuszach, takich jak recesja lub kryzysy finansowe, istnieją bardziej płynne i mniej skomplikowane instrumenty do zawierania transakcji, inwestowania i zabezpieczania”.

Kryptowaluta JP Morgan

Pomimo tego, co wydaje się być nieco przekrzywionym spojrzeniem na kryptowaluty, nie brakuje projektów blockchain, które w tej chwili wchodzą do testów pilotażowych. Zgodnie z kredytem JP Morgana przyznali, że blockchain prawdopodobnie przyjął się w finansowaniu handlu, co jest mniej więcej oczywiste.

JP Morgan może postrzegać Blockchain i Cryptos jako zagrożenie

Czym tak naprawdę jest JP Morgan?

Jako jeden z największych banków na świecie (top 10), a także bank kupiecki, który ma dostęp do prawie każdego rynku finansowego na świecie, mogą stracić ogromną ilość pieniędzy, jeśli systemy oparte na blockchain przerwie ich działalność..

Powód, dla którego blockchain mógłby to zrobić, jest prosty; duże banki to po prostu szalejące liczby. Wielkie banki tak naprawdę niczego nie produkują (poza poradami dotyczącymi hazardu dla bogatych), zamiast tego działają jako gloryfikowane (i wysoko płatne) biura informacyjne.

Blockchain może zastąpić istniejący system finansowy

Ostatni utwór z Venture Beat analizuje, w jaki sposób rzeczywista zdolność blockchain do osłabiania istniejących systemów może być niedoceniana.

Ciekawa myśl mówi, że w stosie technologii internetowych protokoły tworzyły wartość, ale aplikacje były w stanie zarabiać na tych protokołach. HTML był ogromnym krokiem naprzód w komunikacji, ale firmy takie jak Facebook i Google były tymi, które naprawdę zarobiły wszystkie pieniądze na nowej technologii.

Pomysł ten nazywa się „tezą o grubych protokołach” i dowodzi, że sposób, w jaki działają protokoły blockchain, przechwytuje większość wartości, a zatem są „grube”.

Z pierwotnej tezy o protokołach fat z 2016 r., Że „kapitalizacja rynkowa protokołu zawsze rośnie szybciej niż łączna wartość aplikacji zbudowanych na jego podstawie, ponieważ sukces warstwy aplikacji napędza dalsze spekulacje w warstwie protokołu”.

Adoptuj lub zgiń

Ryzyko, jakie blockchain stwarza dla ustalonych struktur finansowych, jest łatwe do zrozumienia, gdy spojrzymy na model biznesowy, taki jak JP Morgan. Internet pozwolił firmom takim jak JP Morgan zwiększyć wydajność poprzez zastąpienie archaicznych systemów, takich jak poczta fizyczna i faksy, w pełni elektroniczną komunikacją, ale korzyści netto dla ich konsumentów były minimalne.

Ludzie muszą mieć do czynienia z bankami w centrach pieniężnych i używać waluty fiducjarnej, więc wciąż tkwią w systemie, który nie jest otwarty na prawdziwą konkurencję. Blockchain może to wszystko zmienić.

Dzięki blockchain ludzie mogą w ogóle zrezygnować z korzystania z banku. Niekoniecznie zależy to również od systemu proof-of-work. Giełdy peer-to-peer mogą ułatwić handel tokenami opartymi na łańcuchu bloków po znacznie niższych kosztach niż ustalony system bankowy, chociaż może to nie być w 100% satysfakcjonujący hardkorowi krypto libertarianie.

The Killer Catch-22

Prawdziwym problemem dla banków jest to, że ostatecznie są to spółki notowane na giełdzie. Każda firma jest odpowiedzialna za maksymalizację zysków dla swoich akcjonariuszy, co oznacza stosowanie najbardziej wydajnej dostępnej technologii w celu obniżenia kosztów.

Jak dotąd zostało to wykazane w pilotażowych programach blockchain, takich jak ten, którego Standard Chartered właśnie użył do rozliczenia transakcji fasoli garbanzo między indyjskim kupującym a australijskim sprzedawcą. Jednak z każdym udanym przypadkiem użycia blockchain, powody, dla których warto go wdrożyć na większą skalę, staną się silniejsze.

W końcu waluty fiducjarne będą postrzegane jako takie, jakie są: monopol, który ogranicza efektywność społeczną. Kiedy tak się stanie, globalne banki, takie jak JP Morgan, będą musiały dostosować się do świata, w którym tasowanie danych nie jest już biznesem wartym miliardy dolarów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map