Kampania „Upuść złoto, kup bitcoiny” wywołuje ognistą, pełną pasji reakcję ze strony złotych błędów

Kryptowaluta i złoto

Od czasu narodzin Bitcoina (BTC) wokół jego mitologii krąży szereg narracji. Chociaż wielu twierdzi, że jest to zamiennik PayPal, Visa i podobnych podmiotów zasiedziałych, wielu doszło do wniosku, że jest to cyfrowy magazyn wartości lub, jak mówią niektórzy, cyfrowe złoto.

Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że ​​Bitcoin jest z łatwością lepszy niż złoto w wielu działach, stąd kampania reklamowa „Upuść złoto, kup Bitcoin” uruchomiona w zeszłym tygodniu przez fundusz branżowy. Jednak niektórzy nie potraktowali tej narracji lekko.

Kryptowaluta i złoto

„Kryptowaluty nie zastępują złota”

Dla tych, którzy przegapili notatkę, Grayscale, spółka zależna świadcząca usługi inwestycyjne nowojorskiej Digital Currency Group, uruchomiła szeroko zakrojoną kampanię reklamową, w której reklamowano Bitcoin jako „złoto 2.0”. W środę firma wydany 45-sekundowa reklama, która przedstawiała dwoje młodych ludzi fizycznie „upuszczających złoto”, gdy ich otoczenie zmaga się z ciężkim, nieporęcznym towarem, uciekając do tego, co zakłada się w społeczeństwie opartym na wykorzystaniu zasobów cyfrowych.

Bitcoin ani inne kryptowaluty nie zostały przedstawione na filmie, ale sprawa została wyjaśniona, BTC i potencjalnie inne kryptowaluty mogą stanowić właściwą alternatywę dla metalu szlachetnego, który utrzymywał hegemonię jako magazyn wartości od tysiącleci . Jak pisze Grayscale na swojej stronie internetowej towarzyszącej kampanii i zauważa w filmie „drop / bye gold, buy Bitcoin”.

Chociaż wielu przyjęło tę reklamę w pozycji siedzącej, niektórzy chwycili za broń przeciwko forsowaniu narracji. Na przykład legendarny handlowiec towarami i wykres kryptograficzny Peter Brandt zażartował, że dialog „Bitcoin kontra złoto” jest „bezsensowny i bezsensowny”, zauważając, że te dwa aktywa mają z natury różne narracje i modele wyceny, pomimo tego, co niektórzy uważają za pokrywające się cechy.

Ten dialog Bitcoin vs Gold jest bezsensowny & głupi. Oba aktywa mają różne narracje i niezależne czynniki wpływające na wycenę. https://t.co/3D1CuXRQ5Q

– Peter Brandt (@PeterLBrandt) 1 maja 2019 r

Niektórzy po prostu stwierdzili, że kryptowaluty nie są realnym zamiennikiem złota. W ostatni post na blogu opublikowany przez World Gold Council w następstwie reklamy Grayscale, badacz Adam Perlaky zauważył, że rynek złota jest mniej zmienny i bardziej płynny. Rzeczywiście, poziomy zmienności i spready księgi zamówień na rynkach Bitcoin są znacznie wyższe niż w przypadku złota. Ale jak zauważyło wielu myślicieli branżowych, taka zmienność i płynność będą prawdopodobnie tylko tymczasowe, ponieważ każda rodząca się klasa aktywów lub nowatorska okazja inwestycyjna z natury podlega wadom nierozwiniętych rynków..

Jednak Perlaky nie poprzestał na tym. Dodaje, że w przeciwieństwie do złota, Bitcoin pozostaje nieuregulowany i nie kuszący, dotykając faktu, że kryptowaluta znajduje się w regulacyjnej szarej strefie i że większość konsumentów nie szuka aktywnie przydziałów BTC. Tak zwany „złoty błąd” Peter Schiff, dyrektor generalny Euro Pacific Capital, dodaje: „Nie można wydobywać bitcoinów bez użycia złota”, dotykając wyjątkowej żywotności metalu w elektronice i nowoczesnych innowacjach.

Ostateczna ironia w #DropGold Kampania polega na tym, że nie możesz wydobywać Bitcoin bez użycia #złoto. To tylko jedno z wielu narzędzi złota, którym promotorzy Bitcoin zaprzeczają. Ale chociaż przeoczają oczywistą użyteczność złota, przypisują użyteczność Bitcoinowi, który nie istnieje!

– Peter Schiff (@PeterSchiff) 3 maja 2019 r

Czy Bitcoin > Złoty argument ma zasługi?

Jednak niektórzy są nieugięci, że to tylko kwestia czasu, zanim Bitcoin pokona złoto.

W ostatni artykuł badawczy, Skala szarości (oczywiście nieznaczna stronniczość) zwraca uwagę, że Bitcoin pod wieloma względami jest drastycznie lepszy niż jego fizyczny odpowiednik. BTC jest matematycznie rzadki, ograniczony do 21 milionów jednostek; BTC jest zdecentralizowany i weryfikowalny przez Internet; BTC jest przenośny i podzielny poprzez system blockchain UTXO i nie podlega konfiskacie. Z drugiej strony złoto ma praktycznie nieograniczoną podaż, ryzyko związane z jego centralizacją (na początku tego roku zablokowano wenezuelskie złoto o wartości ponad 1 miliarda dolarów), niemożność łatwego podziału i transportu przez granice oraz obawy o jego czystość.

Korzyści, jakie Bitcoin zapewnia w stosunku do złota, skłoniły niektórych, na przykład Tylera Winklevossa z Gemini, do zażartowania, że ​​jedyną rzeczą, jaką ma złoto w stosunku do BTC, jest „3000 lat przewagi”. Ale to, czy kryptowaluta będzie w stanie nadrobić zaległości, dopiero się okaże.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map