Kanada Ethereum Blockchain Explorer

Według informacja prasowa Na początku tego tygodnia National Research Council of Canada (NRC) wsparła rozwój eksploratora blockchain. Plik nowy odkrywca został opracowany przy pomocy Programu Wsparcia Badań Przemysłowych NRC (IRAP). Start-up Blockchain Bitaccess zbudował nową platformę i jest hostowany na szeroko stosowanym InterPlanetary File System (IPFS).

Kanada Ethereum Blockchain Explorer

Współzałożyciel Bitaccess, Moe Adham, miał to do powiedzenia na temat programu w oświadczeniu złożonym po wydaniu nowego eksploratora,

„Naszym celem jest umożliwienie instytucjom osiągnięcia pełnej przejrzystości i umożliwienie im udziału w weryfikacji i walidacji informacji publicznych” i kontynuował: „Zbudowaliśmy [IPFS] jako prostą aplikację o niskim ryzyku, umożliwiającą instytucjom zapoznanie się z technologia blockchain ”.

NRC wyjaśnił, że wybrał IPFS, ponieważ działa jako sieć wymiany plików peer-to-peer, która jest wysoce odporna na wstrząsy. Programy hostowane na IPFS są prawie niemożliwe do zmiany lub usunięcia. Użytkownicy mogą używać tego nowego eksploratora do lokalizowania informacji o dotacjach publicznych i innych tematach w łańcuchu blokowym Ethereum.

Kanada nie była głównym ośrodkiem rozwoju najnowocześniejszych technologii w XX wieku, ale wydaje się, że to się zmienia. Ethereum narodziło się mniej więcej w Kanadzie, a wiele start-upów blockchain zdecydowało się uczynić Kanadę swoim domem.

Co to jest IPFS?

Przeczytaj: Co to jest IPFS międzyplanetarnego systemu plików? 

Kanada odgrywa wiodącą rolę w inwestycjach Blockchain

Kanadyjskie rynki finansowe są często przyćmione przez sąsiada z południa. Amerykańskie rynki finansowe są prawdopodobnie największe na świecie, ale Kanada zapewnia dużą elastyczność innowatorom, których nie stać na radzenie sobie z ogromnymi kosztami biurokracji w USA. Pierwsi kopacze kryptowalut, którzy weszli na giełdę, zrobili to w Kanadzie ze względu na łatwość prowadzenia tam biznesu.

HIVE Blockchain był ulubieńcem rynku na TSX-V (Toronto Venture Exchange) w zeszłym roku. Jak większość rzeczy w sektorze kryptowalut, od tego czasu ostygło. Kanada była również pierwszym dużym krajem, który zezwolił ETF na blockchain na umieszczanie na swoich giełdach. Wygląda na to, że w przyszłym miesiącu kolejny blockchain ETF zostanie wprowadzony do publicznego obrotu.

Przeczytaj: HIVE Blockchain Technologies: publicznie notowana firma wydobywcza kryptowalut

Blockchain ETF z siedzibą w Vancouver First Block Capital (FBC) plany wprowadzenia na giełdę w przyszłym miesiącu nie będą legendarnym ETF Bitcoin, na który czekali inwestorzy z USA. Zamiast skupiać się na niezwykle niestabilnym sektorze kryptowalut, FBC planuje zainwestować w duże firmy pracujące z technologią blockchain.

FBC przygląda się firmom takim jak IBM, Maserk i Walmart, prawdopodobnie dlatego, że chronią patenty na blockchain i mają możliwość podejmowania długoterminowych programów rozwojowych. Ten fundusz ETF może nie przynosić takich zwrotów, jakie niektóre tokeny utworzyły w zeszłym roku, ale w dłuższej perspektywie może okazać się bezpieczniejszym sposobem inwestowania w przestrzeń blockchain.

Novogratz Wyjechał do Kanady

Mike Novogratz był jednym z najbardziej otwartych zwolenników technologii blockchain na arenie publicznej. Były pracownik Goldman Sachs, od ponad roku pracuje nad upublicznieniem swojego banku kryptowalut o nazwie Galaxy Digital Holdings. W końcu stało się to na początku sierpnia, chociaż obecny bessy na cenach kryptowalut niewiele pomógł Galaxy.

Galaxy Digital

Przeczytaj: Crypto Merchant Bank Mike’a Novogratza traci duże w pierwszym kwartale

Mike Novogratz powiedział to tuż przed rozpoczęciem obrotu akcjami Galaxy na TSX-V,

„Gdybym wiedział to, co wiem teraz, wiedział, że rynki kryptowalut będą tak samo omdlewać, a to potrwa tak długo, że mógłbym pozostać prywatny przez kolejny rok lub więcej, a potem upublicznić” – skomentował w wywiadzie z BNN Bloomberg: „Ale nie sądzę, żeby to był błąd”.

Chociaż początkowo akcje wzrosły do ​​ponad 3 CAD, od tego czasu spadły do ​​2,35 CAD. Inne firmy, takie jak HIVE Blockchain, odnotowały jeszcze większe spadki od gorących dni 2017 r. Akcje HIVE wzrosły do ​​4,71 dolara, chociaż ostatnio osiągnęły poziom 0,68 dolara. Niezależnie od jazdy kolejką górską w cenach kryptowalut, Kanada pokazała, że ​​jest gotowa zaakceptować technologię blockchain i pozwolić start-upom na podjęcie ryzyka, które może prowadzić do wielkich firm.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me