Karta Apple

25 marca potęga technologiczna Apple ogłosiła szereg nowych głośnych usług, co spowodowało natychmiastową burzę medialną. Jednym z tych przedsięwzięć była karta Apple Card – nowa wizja głównego nurtu kart kredytowych – która ma się pojawić tego lata.

Po ogłoszeniu fale szybko dotarły do ​​ekosystemu kryptowalut. W sprzedaży Apple wydanie z wykopaliskami w tej samej branży bankowej, z którą kryptowaluty powstały jako początkujący i eksperymentalni powstańcy.

Karta Apple

Niektórzy eksperci już ukoronowali Apple Card jako najnowsze wyzwanie głównego nurtu dla kryptowalut. Z drugiej strony, niektórzy zwolennicy kryptowalut twierdzą, że rozwijająca się narracja kryptowalut kontra Apple Card to zdecydowanie sprawa „jabłek i pomarańczy”.

Oto krótkie wprowadzenie i kilka aktualnych kwestii, niezależnie od tego, jak podchodzisz do rozmowy.

Karta Apple: o co w tym wszystkim chodzi

Stworzona we współpracy z Goldman Sachs, bezplatna karta Apple Card posłuży jako rozszerzenie aplikacji Portfel na iOS.

Powiązana karta tytanowa unika numerów kart i kodów CVV, ponieważ tego typu informacje będą zarządzane w aplikacji. Jeśli chodzi o zachęty, użytkownicy karty Apple Card będą mogli codziennie otrzymywać zwrot gotówki w wysokości dwóch procent za każdy zakup dokonany za pośrednictwem Apple Pay.

Apple Card to poważny przełom w grze i zakłóca zarówno starą gwardię, jak i nowe fintechy

– Sprawia, że ​​„banki” są tylko kolejną aplikacją w telefonie

– Piękna karta Titanium do osobistego użytku oraz wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Apple Pay

– Ulepszone i przejrzyste analizy

– Nagrody: codzienny zwrot gotówki w wysokości 2% pic.twitter.com/ytbh2iUCLC

– Varun (@varun_mathur) 25 marca 2019 roku

Co więcej, karta Apple Card jest rozliczana jako wysoce prywatna i wysoce bezpieczna. Firma Apple twierdzi, że powiązane szczegóły płatności zostaną odizolowane od urządzeń użytkowników, aby dane te nie mogły zostać ujawnione innym osobom:

„Karta Apple Card została zaprojektowana tak, aby mieć pewność, że jesteś jedyną osobą, która może z niej korzystać. Wszystkie zaawansowane technologie bezpieczeństwa Apple Pay – Face ID, Touch ID, unikalne kody transakcji – są wbudowane. A fizyczna karta nie ma numerów. Nie z przodu. Nie z tyłu. Co zapewnia zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa ”.

W związku z tym dyrektor generalny Apple, Tim Cook, nazwał ten projekt „najbardziej znaczącą zmianą w doświadczeniach z kartami kredytowymi od 50 lat”. Biorąc pod uwagę rozmiar Apple i kontekst areny płatności, jakie znaczenie ma karta Apple Card dla przestrzeni kryptowalut?

Nie jest konkurentem kryptowalut?

Po pierwsze, niektórzy już argumentowali, że karta Apple Card jest słabym konkurentem dla istniejących programów kart nagród głównego nurtu, więc jest to.

Ogromna baza użytkowników iPhone’a niewątpliwie przyciągnie wielu użytkowników, ale jeśli wystarczająco dużo osób będzie trzymało się innych, bardziej lukratywnych kart, karta Apple Card może nie stać się niekwestionowanymi płatnościami ciężkimi, które jej zwolennicy już okrzyknęli.

Witam – nadrabiam zaległości w sprawach Apple i nie mam pojęcia, dlaczego karta kredytowa ma sens? To zła karta kredytowa w porównaniu z nagrodami, które otrzymujesz za pomocą innych kart (zwłaszcza jeśli w ogóle podróżujesz)

– Nikhil Krishnan (@nikillinit) 26 marca 2019 roku

Jeśli chodzi o kryptowaluty, wywodzą się one z linii cypherpunk, a zatem mają na celu zupełnie inne możliwości niż te, które są w stanie zaktualizować karty kredytowe – możliwości takie jak niezmienność, decentralizacja, ekstremalne gwarancje prywatności, inteligentne kontrakty i tak dalej..

Jeśli uważasz, że karta Apple konkuruje z bitcoinem, nadal jej nie rozumiesz &# 129335; ‍♂️

– Matt Odell (@matt_odell) 25 marca 2019 roku

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), to multidyscyplinarne eksperymenty typu open source na progu społeczeństwa i pieniędzy, które już służą jako waluty alternatywne tu i teraz. Apple Card to najnowsza usługa finansowa jednej z największych firm na świecie.

Oba pchnięcia mają swoje miejsce w dzisiejszym świecie, ale nadchodzą z zupełnie innych miejsc i zmierzają do zupełnie innych rzeczy. Nie szukaj dalej niż Specyfikacja ETH 2.0 zobaczyć, że wróży to, co można scharakteryzować jako zaawansowaną, obcą przyszłość w porównaniu z możliwościami współczesnych finansów głównego nurtu.

Crypto ma na celu długoterminową i szerszą perspektywę.

Jeśli cokolwiek, ucz się od Mistrza

Doświadczenie użytkownika (UX) i interfejsy użytkownika (UI) to gorące tematy w ekosystemie kryptowalut, a mianowicie z powodu deficytu dojrzałego UX i UI w raczkującej przestrzeni.

I odwrotnie, Apple został okrzyknięty mistrzem UX i UI. Więc nawet jeśli Apple Card stanie się poprzeczką do pokonania, jej UX będzie świetnym rozwiązaniem, do którego warto dążyć. Rozwiązania oparte na kryptowalutach, które mogą dopasować się do UX firmy Apple, będą rozwiązaniami zbudowanymi z myślą o długofalowej perspektywie.

Po co dodawać projektanta do miksu? Uważam, że jest to niedofinansowany obszar w ekosystemie kryptowalut. Świetny projekt pomoże większej liczbie osób uzyskać szybszy i lepszy dostęp do tej technologii. Chcemy zobaczyć więcej pracy edukacyjnej, takiej jak ta: https://t.co/3hBdEDLk3e

– Jacek &# 127757;&# 127759;&# 127758; (@Jacek) 20 marca 2019 roku

Istotnie, znaczenie projektowania podkreślił w zeszłym tygodniu Twitter i Jack Dorsey z Square, kiedy podkreślił, że Square Crypto zatrudnia projektanta.

„Świetny projekt pomoże większej liczbie osób uzyskać szybszy i lepszy dostęp do tej technologii” – powiedział.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me