Kod dowodu stawki Ethereum zostanie sfinalizowany w czerwcu 2019 r

Ethereum

Marsz w kierunku konsensusu proof-of-ahead (PoS) jest kontynuowany zgodnie z planem dla sieci Ethereum.

2 maja badacz Fundacji Ethereum, Justin Drake, zauważył podczas 17. nabór wdrożeniowy „ETH 2.0” że specyfikacja kodu dla pierwszej fazy przejścia na PoS – „Faza Zero”, jak ją nazywano – miała zostać ukończona do 30 czerwca, czyli za mniej niż dwa miesiące.

Phase Zero to pierwsza z serii faz rozwoju, które stanowią nadchodzące ulepszenie Serenity, w ramach którego Ethereum obejmie trzy innowacje skalujące w technologii Casper, Plasma i sharding.

Ethereum

Faza Zero będzie odpowiedzialna za stworzenie podstaw modernizacji Serenity poprzez ustanowienie tak zwanego Łańcucha Beacon, który ułatwi walidację bloku PoS za pośrednictwem Caspera i na szczycie którego będą wznoszone późniejsze rozwiązania Serenity, np. Mechanizm fragmentacji fazy drugiej.

Podobnie jak Bitcoin, Ethereum obecnie wykorzystuje wydobycie typu proof-of-work (PoW), aby osiągnąć konsensus w swoim łańcuchu. Ale w przeciwieństwie do sieci kryptograficznej OG, twórcy Ethereum używali PoW tylko do celów ładowania początkowego przed planowanym przejściem na PoS, który jest teraz w przenośni na horyzoncie.

„Pod koniec fazy drugiej jest to kompletny system […] Obecnie Phase Zero jest bardzo bliski ukończenia” – zauważył współtwórca Ethereum Vitalik Buterin na konferencji ETHCapetown w zeszłym miesiącu.

Wspomniany Drake powiedział, że okres przejściowy będzie koncentrował się na wprowadzeniu ostatnich poprawek do projektu fazy zero:

„Kontynuowałem fazę zerowego grzebienia drobnoziarnistego w ramach przygotowań do zamrożenia specjałów, które planujemy na 30 czerwca. Nadal jesteśmy na dobrej drodze […] nadchodzą uproszczenia, co jest świetne, a proces dokładnego czesania służy również do znajdowania ostatecznych błędów. ”

W styczniu społeczność programistów Ethereum po raz pierwszy opublikowała wydanie v0.1 specyfikacji Serenity, w której były gospodarzem inauguracyjne projekty ETH 2.0. Od tamtej pory narasta zainteresowanie informacją o zbliżaniu się długo oczekiwanej zmiany PoS w ramach projektu.

Dzisiaj wyznacza pierwsze wydanie wersji ETH2.0. Gratulacje wszystkim! &# 127881; https://t.co/8lh2x0TPyJ

– tchain.eth (@terencechain) 31 stycznia 2019 r

Justin Drake zauważył podczas 17. nabór wdrożeniowy „ETH 2.0” że specyfikacja kodu dla pierwszej fazy przejścia na PoS – „Faza Zero”, jak ją nazywano – miała zostać ukończona do 30 czerwca, czyli mniej niż dwa miesiące.

„Faza 0 w wersji v0.1 jest stosunkowo kompletna i zbliża się do stabilizacji”, deklarowana wówczas specyfikacja wersji 0.1.

Ethereum było ostatnio w nagłówkach

Ethereum cieszyło się jak dotąd dobrodziejstwem adopcji w przedsiębiorstwach w 2019 roku.

W lutym gigant bankowy JP Morgan ogłosił, że jego JPM Coin zostanie wydany na Quorum, widelcu Ethereum, na którym Morgan ma zezwolenie. W zeszłym miesiącu duży francuski bank SocGen wyemitował tokenizowaną obligację za pośrednictwem Ethereum, a Samsung podobno rozpoczął prace nad czymś, co może być prywatnym rozwidleniem łańcucha bloków.

Również w kwietniu EY, potęga księgowa „Wielkiej Czwórki”, udostępniła publicznie swój protokół Nightfall – system transakcyjny o zerowej wiedzy (ZKP), który umożliwia przedsiębiorstwom dokonywanie prywatnych transakcji w publicznej sieci Ethereum..

W związku z tym niektóre duże peruki również wzrosły z ciekawości. W tym tygodniu CEO Tesli i SpaceX zapytał Vitalika Buterina, co powinno być rozwijane w Ethereum, a Buterin zobowiązał się do szeregu znaczących możliwości.

Oddalając się, interesariusze społeczności zastanawiają się, jak najlepiej urzeczywistnić zrównoważony rozwój wśród programistów open-source pracujących nad Ethereum, z opcjami takimi jak finansowanie emisji blokowych, niezależne zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) i mikrodonacje, nad którymi debatowano w ostatnich tygodniach.

Inną dynamiką, która spowodowała, że ​​zwolennicy ETH ostatnio wytrącali się z równowagi, to proponowana zmiana konsensusu ProgPoW.

Grupa współautorów Ethereum Cat Herders, postrzegana jako sposób na złagodzenie skutków górników ASIC podczas dni śpiewu łabędzi w łańcuchu PoW ETH 1.0, zapewniła audyt kodu ProgPoW, a jeśli wszystkie się sprawdzą, kod ma zostać wdrożony w Nadchodząca aktualizacja konserwacji Ethereum w Stambule.

Nieco zamieszania wywołała również nowa aktualizacja do ethereum.org stronie internetowej. Wielu powiedziało, że strona była od dawna spóźniona na remont, ale krytycy twierdzą, że przeprojektowanie pozostawiło wiele do życzenia. Dalsze poprawki może przyjść w naturze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map