Konferencja Swell: Bill Clinton widzi „oszałamiająco wielkie” możliwości dla Blockchain

Konferencja Ripple Swell

Ripple jest roczny Konferencja Swell w San Francisco w tym roku wygłosił przemówienie byłego prezydenta USA Billa Clintona, który miał kilka miłych słów na temat technologii blockchain.

Konferencja Ripple Swell

Podczas dyskusji po keynote z byłym doradcą ekonomicznym Gene Sperling, Bill Clinton to powiedział, „Ta cała umowa blockchain ma potencjał, jaki ma tylko dlatego, że ma zastosowanie ponad granicami krajowymi (i) grupami dochodowymi. Permutacje i możliwości są zdumiewająco wielkie. ”

Były prezydent zagłębił się również w inne kwestie, przed którymi stoi świat, mówiąc, że polityka społeczno-gospodarcza „działa lepiej jako gry o sumie dodatniej”. W przeciwieństwie do banków centralnych obciążonych politycznie, kryptowaluty są naprawdę bezkrajowe i bardzo odporne na naciski polityczne. Niedawne wprowadzenie europejskiego mechanizmu rozliczeń międzybankowych, który omija SWIFT, jest doskonałym przykładem tego, jak daleko polityka przeniknęła do systemu finansowego.

Bill Clinton zdawał się wychwytywać poszerzające się podziały między długoletnimi sojusznikami i ostrzegł, że „Możemy to wszystko zrujnować poprzez negatywną politykę tożsamości oraz politykę gospodarczą i społeczną. Pomyśl o tym ”. Polityczne przepaści, które pojawiają się w krajach rozwiniętych, są poważne, ale brak woli politycznej do znalezienia holistycznych rozwiązań problemów globalnych jest ostatnio jeszcze bardziej widoczny.

Bill Clinton widzi rozwiązania bankowe dla ludzi

Kryptowaluty oferują obywatelom całego świata zupełnie nowy sposób prowadzenia biznesu. Nie należy lekceważyć przeszkód, z jakimi boryka się zwykły człowiek w świecie bankowości. W wielu przypadkach ludność w gospodarkach wschodzących jest zmuszona pozostać w nieuregulowanej gospodarce gotówkowej, niezależnie od tego, czy chce korzystać z banków.

W miejscach takich jak Indonezja koszty związane z otwarciem i utrzymaniem rachunku bankowego powodują, że zdecydowana większość populacji opuszcza rynek bankowy. To nie tylko sprawia, że ​​proste rzeczy, takie jak wysyłanie pieniędzy, są znacznie droższe i czasochłonne, nie ma też mowy o jakichkolwiek pożyczkach.

Kryptowaluty mogą być używane do handlu bardzo niewielkimi kwotami prawie bez żadnych kosztów. Liczne platformy wymiany, takie jak CoinCola i Pundi X, pracują nad wprowadzeniem pewnego poziomu usług finansowych dla „niekankowalnych” populacji na całym świecie. Ich platformy ułatwiają handel kryptowalutami, co umożliwia biednym na całym świecie wyjście z gospodarki gotówkowej i uzyskanie dostępu do znacznie wyższego poziomu usług finansowych.

Narody też mogą skorzystać na Blockchain

Platforma Ripple ma zasadniczo na celu uczynienie transakcji międzybankowych znacznie bardziej wydajnymi. Jeszcze tydzień lub dwa tygodnie temu jedynym systemem przelewów międzybankowych o zasięgu globalnym był SWIFT. Teraz, gdy UE być może zaprojektowała system, który pozwoliłby podmiotom finansowym mającym siedzibę w UE na handel z firmami lub krajami znajdującymi się na czarnej liście w USA, mógłby istnieć inny system, którego można by użyć zamiast SWIFT.

W tym momencie nie ma żadnych przeszkód technicznych w eliminowaniu powolnych, archaicznych systemów, takich jak SWIFT, innych niż przepisy obowiązujące w większości krajów dla banków. W niektórych krajach, takich jak Tajlandia i Singapur, kryptowaluty i łańcuch bloków mają teraz skuteczną strukturę regulacyjną.

W USA przepisy dotyczące kryptowalut zmieniają się w znacznie wolniejszym tempie. W zeszłym tygodniu Kongres USA zapytał Jaya Claytona, przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w jaki sposób jego agencja planuje regulować kryptowaluty listownie. Nie było jeszcze wiadomości z SEC, ale w niektórych przypadkach ludzie są ścigani w USA na podstawie kodu SEC za fałszywe ICO.

Potrzeba prawdziwych przepisów w USA

Orzecznictwo jest dalekie od skutecznych przepisów, które właśnie umożliwiłyby rozwój technologii blockchain i kryptowalut na dużą skalę w USA. Ripple niedawno pomógł stworzyć nową grupę lobbingową, która będzie pomagać rządowi USA w ich wysiłkach na rzecz stworzenia wspierających przepisów dotyczących kryptowalut. Właśnie uruchomili także platformę xRapid, która ułatwiłaby transfery fiat-to-fiat.

Oczywiście potencjalny zysk dla platformy takiej jak xRapid jest ogromny, nawet jeśli kosztuje tylko ułamek tego, co kosztuje przelew SWIFT. Wygląda na to, że Ripple jest w dobrej sytuacji, a biorąc pod uwagę fakt, że udało im się wylądować Billa Clintona na swoją konferencję, mogą odnieść duży sukces w Waszyngtonie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map