Kongresman USA sporządza rachunki w celu opracowania łańcucha bloków i wirtualnej waluty

Kongres USA

Trwają plany wprowadzenia nowych ustaw w niższej izbie organu legislacyjnego zatwierdzających operacje technologii blockchain i branży wirtualnej waluty.

Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych w 6. okręgu Kongresowym Minnesoty, Thomas Emmer, poinformował o tym po opublikowaniu ogłoszenie trzech rachunków skoncentrowanych na blockchainie w piątek. Wyjawił zamiar wprowadzenia tych ustaw do Kongresu w miarę upływu tygodni. Wielotorowe rachunki dotyczą szerokiego zakresu problemów towarzyszących w rozwijającej się branży blockchain. Obejmuje to wysiłki mające na celu rozwój branży, pobudzanie działalności górników i ustanowienie środków regulacyjnych w celu szybkiego umorzenia podatków związanych z wirtualną walutą.

Kongres USA

Komunikat prasowy dał wgląd w to, w jaki sposób te rachunki mają na celu zapewnienie wsparcia niezbędnego do stymulowania wzrostu rozwijającej się branży.

Słowami Emmera:

„Stany Zjednoczone powinny nadać priorytet przyspieszeniu rozwoju technologii blockchain i stworzyć środowisko, które umożliwi amerykańskiemu sektorowi prywatnemu przewodzenie w zakresie innowacji i dalszego wzrostu”.

Podkreślił również, że prawodawcy powinni wykorzystać potencjał nowej technologii poprzez formułowanie polityk sprzyjających jej rozwojowi.

Rachunki do dostarczenia Leeway w branży Crypto

Zapewnienie sprzyjającego środowiska ma zasadnicze znaczenie i jako takie, rdzeń projektów ustaw będzie bardziej koncentrował się na środkach regulacyjnych w branży, zwłaszcza, że ​​pozytywnie wpływa to zarówno na deweloperów, jak i użytkowników w przedstawianiu ich inicjatyw. Innymi słowy, głównym celem tych rachunków jest wspieranie budowy, wydobywania i wymiany kryptowalut w przestrzeni rynkowej.

Stany Zjednoczone były jednymi z prekursorów, jeśli chodzi o wykorzystanie kryptowalut. Dążąc do konsolidacji innowacji obserwowanych przez lata, pierwsza ustawa „wyraża poparcie dla branży i jej rozwoju” w Stanach Zjednoczonych, opowiadając się za „lekkim akcentem, spójnym i prostym otoczeniem prawnym”.

W ramach wysiłków na rzecz wzmocnienia wykluczenia górników kryptowaluty z definicji podmiotu przekazującego pieniądze zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej (BSA), druga ustawa koncentruje się na utrzymaniu w mocy orzeczenia US Financial Crimes Enforcement Network, która nie uznaje górników za przekazujących pieniądze. W związku z tym nie oczekuje się, że górnicy kryptowaluty zarejestrują się jako nadawcy pieniędzy, ponieważ „nigdy nie przejmują kontroli nad funduszami konsumenckimi”.

Dostawcy portfeli z minipodpisami zostaną uwzględnieni w drugim rachunku zgodnie z charakterem ich usług, które pozwalają użytkownikom kontrolować ich osobiste informacje o zakupach online.

Mogą zdarzyć się przypadki, gdy protokół ulegnie radykalnej zmianie, a tym samym walidacja bloków lub transakcji, które zostały wcześniej unieważnione, lub odwrotnie. Trzecia ustawa ma na celu stworzenie „bezpiecznej przystani”, aby podatnicy nie ponosili ciężaru kryptowalut wynikających z hard forka w sieci. Po wejściu w życie ustawa ma chronić podatników przed nieuzasadnionymi karami nakładanymi przez Internal Revenue Service (IRS). Kiedy podatnicy zgłaszają zyski z tokenów, często mają do czynienia z opłatami, które można uznać za kontrowersyjne, ponieważ schemat kryptowaluty nie jest dobrze zdefiniowany.

Komitet Kongresu wzywa do kompleksowej strategii podatkowej w zakresie wirtualnej waluty

Należy przypomnieć, że kontrowersje wokół ukrytych kodów podatkowych kryptowaluty zostały omówione w dokumencie list otwarty przesłane do Internal Revenue Service (IRS) przez Kongresową Komisję ds. Dróg i Środków w dniu 17 maja 2017 r.

Komitet zwrócił uwagę na potrzebę, aby organ pobierający podatki wyjaśnił kodeksy, które pozwolą inwestorom przewidzieć rozwój w branży. Zajmując się tym złym samopoczuciem ponad rok później, ustawodawcy nadal nie są zadowoleni z jakichkolwiek reform, które mogłyby zostać wprowadzone, aby zwolnić podatników z ciężaru, jaki ponoszą w odprowadzaniu podatku od zysków kapitałowych od ich kryptowalut.

„… IRS nadal rozszerza zakres swoich działań w zakresie egzekwowania prawa bez wydawania dalszych wskazówek dla podatników. Dlatego też dzisiaj ponownie piszemy, aby zdecydowanie zachęcić IRS do wydania zaktualizowanych wskazówek, zapewniających dodatkową jasność podatnikom, którzy chcą lepiej zrozumieć i przestrzegać swoich zobowiązań podatkowych podczas korzystania z wirtualnych walut ”- czytamy w liście..

Podkreślając wagę swojej rekomendacji, ustawodawcy odnieśli się do wysiłków innych organizacji, które przyłączyły się do dyskursu z tego samego powodu. Organizacje te obejmują Association of International Certified Professional Accountants, American Bar Association oraz Treasury Inspector General for Tax Administration. Organizacje te wywarły również wrażenie na potrzebie, aby IRS „opracował kompleksową strategię podatkową w wirtualnej walucie”.

W tym celu mamy nadzieję, że agencja dokona niezbędnych zmian 17 października 2018 r. Lub wcześniej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map