Kraken oferuje nagrodę w wysokości 100 000 $ za znalezienie utraconych funduszy QuadrigaCX

QuadrigaCX

W ubiegłym miesiącu kanadyjska giełda kryptowalut QuadrigaCX zamknęła działalność i złożyła oświadczenie w Sądzie Najwyższym Nowej Szkocji, stwierdzając, że jest winna swoim klientom prawie 200 milionów dolarów. Dlaczego?

Właściciel giełdy, Gerald Cotten, rzekomo zmarł w wyniku komplikacji związanych z chorobą Leśniowskiego-Crohna, a według żony Cottena, Jennifer Robertson i pozostałych przywódców Quadrigi, przejęli kontrolę nad portfelami kryptowalut platformy do grobu.

QuadrigaCX

Teraz giełda kryptowalut Kraken z siedzibą w San Francisco zaoferowała hojność nawet 100 000 USD za „informacje prowadzące do znaczącej przerwy w sprawie lub odzyskania brakujących środków klienta”.

Kraken oddaje do 100 000 USD (fiat lub krypto) w nagrodę za napiwki, które najlepiej doprowadzą do odkrycia brakujących 190 milionów dolarów. Czy możesz nam pomóc rozwikłać Ciekawy przypadek monet bawełny?https://t.co/BurmEMKVku

– Kraken Exchange (@krakenfx) 28 lutego 2019 r

Kraken ogłosił ofertę nagrody w e-mailu z 28 lutego do swoich użytkowników, mówiąc, że przekaże wskazówki „do RCMP, FBI i innych zainteresowanych organów ścigania”. Giełda postawiła kampanię jako część jej „misji jest przyspieszenie przyjęcia kryptowaluty, aby świat mógł skorzystać z większej wolności finansowej i integracji”, dodając, że „okoliczności towarzyszące tej sprawie są zbyt podejrzane, aby w to uwierzyć”.

Gdy Quadriga pogrążyła się w ciemności, duże ilości zasobów kryptowalut użytkowników zostały wrzucone w stan zawieszenia. Uważa się, że ponad 26 000 bitcoinów i 430 000 eterów było pod kontrolą Cottena w momencie jego zniknięcia.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Kraken Jesse Powell powiedział, że jego giełda badała adresy portfeli Quadriga na początku tego miesiąca.

Mamy tysiące znanych adresów portfeli, do których należą @QuadrigaCoinEx i badamy dziwaczną i, szczerze mówiąc, niewiarygodną historię śmierci założyciela i zagubionych kluczy. Zwykle nie wzywam do wezwań, ale jeśli @rcmpgrcpolice szukają tego, kontakt @krakenfx

– Jesse Powell (@jespow) 3 lutego 2019 r

W związku z tym nowa oferta nagród Krakena oznacza przyspieszenie zaangażowania giełdy w odcinku Kwadrygi. W swoim ogłoszeniu giełda stwierdziła, że ​​zachowa dyskrecję w kwestii tego, co kwalifikuje się jako przełomowa wskazówka

„Kraken oferuje nagrodę w wysokości do 100 000 USD za informacje prowadzące do poważnego załamania sprawy lub odzyskania brakujących środków klienta. Tylko według uznania Krakena, które napiwki gwarantują nagrodę, jeśli w ogóle. Suma wszystkich nagród nie przekroczy 100 000 USD. Kraken może zakończyć ten program nagród w dowolnym momencie. ”

Jeden z badaczy już wrzucił swój kapelusz do pierścienia

James Edwards, dyrektor generalny i redaktor działu badawczego ZeroNoncense, opublikował 28 lutego artykuł zatytułowany „Znaleziono magazyn QuadrigaCX Ethereum.”

Znaleziono magazyn QuadrigaCX Ethereumhttps://t.co/Dbu0rh48Lq

– librehash (@librehash) 28 lutego 2019 r

W tym artykule Edwards przystąpił do argumentacji, że aż 600 000 eterów pochodzących z operacji Quadriga w ciągu ostatnich kilku lat było obecnie przechowywanych na rachunkach na trzech innych giełdach kryptowalut, a mianowicie Bitfinex, Kraken i Poloniex.

„Ten raport nie sugeruje, że za transferami krył się jakiś nikczemny zamiar lub że te wymiany są ze sobą w zmowie” – napisał Edwards. „Wręcz przeciwnie, raport ten uważa, że ​​Jennifer Robertson, monitor sądowy i wszystkie inne powiązane osoby w QuadrigaCX były i nie są świadome faktu, że Gerry Cotten wysłał te fundusze na te giełdy.

W artykule Edwards wskazał sieć utkanych transakcji portfelowych, które sugerowały, że Cotten wysyłał ogromne depozyty ETH w różnych momentach na wspomniane giełdy. Ostatnie transakcje wysłane ze wskazanych adresów zostały wysłane 8 grudnia 2018 roku, na dzień przed rzekomą śmiercią Cottena 9 grudnia..

Post na Reddicie później wskazał że praca Edwarda została zgłoszona do programu nagród Krakena. Jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć, czy dostarczone informacje pozwolą na otrzymanie nagrody, czy nie.

Another Wrinkle: Quadriga Co-Founder Identity Mystery Mystery

Michael Patryn był współzałożycielem Quadriga. Problem?

„Michael Patryn” wydaje się fałszywym imieniem.

Firma Globe and Mail znalazła zdjęcia z rezerwacji, które wyraźnie pokazują, że współzałożyciel Quadriga, Michael Patryn, jest w rzeczywistości skazany za przestępcę Omara Dhananiego. https://t.co/XWLZfwcY3a

– Amy Castor (@ahcastor) 1 marca 2019 roku

Nowe zdjęcia książek opublikowane przez The Globe and Mail pokazują, że osoba znana jako Patryn to w rzeczywistości Omar Dhanani, człowiek, który wcześniej odsiadywał wyrok w Ameryce w wyniku zarzutów kradzieży tożsamości.

To objawienie, które nie spodoba się tym, którzy już uważają, że narracja o śmierci Cottena jest szkicowa. Więcej zwrotów akcji w obudowie jest niewątpliwie w zanadrzu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map