Kup Bitcoin: Australia, aby zakazać transakcji gotówkowych powyżej 10000 USD

Australia

Australijscy prawodawcy mają zakazać wykorzystywania gotówki w transakcjach przekraczających wartość 10 000 AUD, co odpowiada około 6900 USD.

Niektórzy w przestrzeni kryptowalut zasugerowali, że to tylko podkreśla wartość i potrzebę Bitcoina i innych zdecentralizowanych kryptowalut.

Australia

Gotówka nie została przyjęta

Projekt ustawy Ministerstwa Skarbu określał proponowany limit. Zgodnie z dokumentem, który można znaleźć pod poniższym linkiem, ustawodawcy zasugerowali, że uniemożliwienie konsumentom korzystania z gotówki w transakcjach przekraczających wspomnianą kwotę mogłoby „wysłać społeczności silny sygnał, że unikanie podatków i innych zobowiązań poprzez płacenie gotówka.”

Dodano, że proponowane przepisy są bezpośrednią rekomendacją australijskiej grupy zadaniowej ds. Czarnej gospodarki.

Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona, wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r. – za mniej niż sześć miesięcy. Według ustawodawcy osoby, które zostaną uznane za naruszające tę (uczciwie orwellowską) zasadę, mogą podlegać karze do dwóch lat więzienia i / lub grzywnie w wysokości 25 200 USD..

Australia – Projekt aktu prawnego dotyczący ogólnogospodarczego limitu płatności gotówkowych w wysokości 10 000 USD https://t.co/CCGd0qgyov pic.twitter.com/0gYG7AUwqk

– Sankcje AML (@AMLsanctions) 26 lipca 2019 r

Dziwne jest to, że nie jest to pierwszy przypadek ustanowienia przez duży kraj limitu transakcji gotówkowych. Analityk kryptowalut Rand, niedawno zauważył, że w krajach takich jak Hiszpania, Francja, Włochy, Portugalia i Grecja istnieją bardziej rygorystyczne ograniczenia.

Ale jest tutaj pewna szansa: rząd Australii jasno dał do zrozumienia, że ​​nie planuje przedłużać tego zakazu w przestrzeni kryptowalut. Regulatorzy napisali, że zakazanie niektórych zasobów cyfrowych może utrudnić branżę:

„Waluta cyfrowa to nowy i rozwijający się obszar australijskiej gospodarki. W przeciwieństwie do waluty fizycznej, nie ma mocno ugruntowanych ram prawnych ani struktury branżowej. Utrudnia to stosowanie limitu płatności gotówkowych w sposób, który w dużej mierze nie uniemożliwiałby korzystania z cyfrowej waluty w Australii ani nie hamowałby znacząco innowacji w tym sektorze ”.

Co jest nie tak w społeczeństwie bezgotówkowym

Jednak rachunek nie jest w porządku i elegancki. Można to postrzegać jako pierwszy krok Australii w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego, w którym waluty cyfrowe banku centralnego i inne kontrolowane przez rząd mechanizmy płatności są normą. Ale jest z tym problem: prywatność.

Można już zauważyć problemy z prywatnością we wczesnych społeczeństwach bezgotówkowych, a mianowicie w Chinach. W niektórych regionach i poprzez określone wnioski dłużnicy są wystawieni na ostrzał, publicznie krytykowani za to, że nie spłacili swoich wierzycieli. Wkrótce każdy krok, każda dokonana transakcja, a słowa wypowiadane w Internecie będą stanowić ich „wynik społeczny”. Ci, którzy nie będą przestrzegać linii partyjnej, zostaną surowo ukarani.

Andreas Antonopoulos, wieloletni pedagog Bitcoin, porównał tę formę pośredniej cenzury do naruszenia wolności słowa.

Grecko-brytyjski autor i programista często twierdzi, że pieniądze to język, a nielegalne dokonywanie pewnych transakcji lub odcinanie ludzi od infrastruktury to coraz poważniejszy problem w dzisiejszym społeczeństwie. Jako Rob Paone, osobowość kryptowalutowa i założyciel firmy Proof of Talent, niedawno napisał na Twitterze: „Rezygnacja z gotówki oznacza stan nadzoru finansowego”.

Co jest złego w inwigilacji? Rządy, które mają dostęp do wszystkiego, mogą teoretycznie chronić obywateli przed przestępcami. Ale, jak napisał badacz kryptowalut Hasu i Su Zhu z Three Arrows Capital w ankiecie obszerny post dotyczący gotówki cyfrowej, „Widma terroryzmu i przestępczości zorganizowanej są często przywoływane [z potrzeby przetrwania]. Ale to powoduje naiwne założenie, że same rządy nigdy nie mogą stać się złe ”.

Duet pisze, że społeczeństwa bezgotówkowe są mniej, a nie bardziej podatne na tyranię, nadmierny zasięg i autorytarną politykę, która może doprowadzić społeczeństwo do kąta. Wystarczy spojrzeć na Koreę Północną jako doskonały przykład.

Stan nadzoru lub świat nadzoru jest dokładnie tam, gdzie świeci Bitcoin. Jak napisał CEO BitMEX Arthur Hayes w poście opublikowanym na firmowym blogu, „ocenzurowane, scentralizowane i odgórne” cyfrowe pieniądze przyszłości bledną w porównaniu z Bitcoinem pod wieloma względami. „Bitcoin działa poprzez sieć dobrowolnych, niezależnych i samolubnych aktorów, którzy nie żądają ani nie potrzebują żadnych przysług ani pozwoleń; kilka punktów bazowych opłat transakcyjnych to dosłownie wszystko, czego chcą od kogokolwiek ”- napisał, nakreślając wyraźne granice między zdecentralizowanymi i scentralizowanymi zasobami kryptograficznymi.

Były bankier zauważył, że kiedy, nie jeśli, gotówka zostanie zniesiona, co oznacza śmierć tradycyjnej prywatności finansowej, Bitcoin powinien zostać przyjęty ze względu na „moralną, a nawet psychologiczną” potrzebę zachowania informacji dla siebie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map