Lightning Network i Ethereum Combo są dostępne dzięki uprzejmości Blockade Games

Lightning Network Ethereum

Nadeszło połączenie Ethereum i Lightning Network, proponowanego rozwiązania do skalowania drugiej warstwy dla sieci Bitcoin.

W tym tygodniu firma Blockade Games ogłosiła, że ​​tak zrobiła zintegrowane płatności Lightning Network do swojego ekosystemu, tak aby użytkownicy mogli używać sieci drugiej warstwy do dokonywania płatności w grze w grze firmy Neon District.

Lightning Network Ethereum

Konkretnie chodzi o to, że te płatności LN mogłyby następnie „zapoczątkować serię wydarzeń w dowolnym innym łańcuchu, takich jak wybicie nowego aktywa Neon District w portfelu Ethereum lub Loom Network kupującego”. ”

https://twitter.com/VitalikButerin/status/1157284223218343936

Jak wyjaśniło Blockade Games w swoim ogłoszeniu:

„Wierzymy, że Ethereum będzie integralną częścią przyszłości aktywów niewymienialnych i gier typu blockchain. Uważamy jednak również, że Bitcoin to przyszłość pieniędzy, a wielu naszych graczy woli trzymać większość, jeśli nie wszystkie, swoich środków w Bitcoinie. Chcemy umożliwić obsługę naszych największych zwolenników i graczy w sieci Bitcoin, jednocześnie wykorzystując całą infrastrukturę obecną w Ethereum i innych sieciach blockchain. ”

Startup powiedział, że możliwe przypadki użycia tego konkretnego rodzaju połączeń są wielorakie, na przykład zapewnianie odrodzeń w grze za cenę garści Satoshi:

„Jest jeszcze wiele innych przypadków użycia, które nie zostały jeszcze zbadane. Wśród nich rozważamy zapewnienie mikropłatności w czasie rzeczywistym dla twórców gier i dostawców treści – abyś mógł zapłacić za dodatkowe życia tylko za kilka Satoshi ”.

Sieć Phonon nie łączy się z możliwością korzystania zarówno przez Bitcoin, jak i Ethereum

Mówiąc o innowacjach odnoszących się zarówno do Bitcoina, jak i Ethereum, niedawno zaproponowana sieć Phonon nie połączyłaby dwóch łańcuchów bloków, ale jest szczególnie użyteczna w obu.

Stworzona przez zespół GridPlus sieć Phonon jest „zewnętrznym systemem płatności wymuszanym sprzętowo”.

Jednak system skalowania drugiej warstwy różni się od innych podobnych projektów, takich jak LN i Raiden Network, ponieważ jego płatności – tak zwane „pakiety” – są dokonywane bezpośrednio między uczestnikami bez udziału osób trzecich, np. węzły routingu.

„Sieć Phonon ma zalety polegające na tym, że nie wymaga blokowania kapitału, pośredników ani uczestników do ciągłego monitorowania łańcucha bloków” – powiedział współzałożyciel GridPlus, Karl Kreder w ogłoszeniu sieci.

Technicznie rzecz biorąc, system jest agnostykiem blockchain, ale najpierw jest przygotowywany na Bitcoin i Ethereum. Będąc sterowanym sprzętowo, sieć polegałaby na kartach inteligentnych do przeprowadzania prywatnych transakcji poza łańcuchem.

Takie karty inteligentne dokonywałyby transakcji za pomocą „telefonów”, które są mapowane na adresy depozytów kryptowalut.

Ilość „opakowanych” Bitcoinów w rosnącym DeFi Rising Ethereum

Patrząc na metrykę bitcoinów zablokowanych w Lightning Network, trudno jest stwierdzić z całą pewnością, ile BTC jest w LN, ponieważ kanały prywatne przesłaniają rzeczywistą kwotę.

Mimo to pozornie wydaje się, że ilość BTC zablokowanych w LN systematycznie spada w ostatnich tygodniach. I odwrotnie, ilość „opakowanych” bitcoinów (WBTC) tokenizowanych w sieci Ethereum wydaje się rosnąć.

&# 129300; jak wyrównać te dwie rzeczy? https://t.co/fZxyx8ePjb pic.twitter.com/BkIaZB7Q8U

– DavidHoffman.eth&# 129506; (@TrustlessState) 1 sierpnia 2019 r

Według zdecentralizowanej witryny monitorującej finanse DeFi Pulse, kwota WBTC obecnie wybita na Ethereum wynosi obecnie zaledwie 6 milionów dolarów. To znacznie więcej niż 1 milion dolarów wybitych na początku maja 2019 roku.

W sumie w chwili prasowej istniało obecnie 563 WBTC.

Co ciekawe, wczesny udziałowiec Bitcoin, Charlie Shrem, niedawno powiedział, że wolałby mieć możliwość otwarcia zabezpieczonej pozycji długu (CDP) w MakerDAO za pomocą bitcoina zamiast eteru (ETH). Niektórzy szybko zauważyli, że podobny ciąg może wkrótce być możliwy dzięki Multi-Collateral Dai (MCD).

Ciekawe – mógłbym sfinansować $ DAI i pożycz w 10% @Dharma_HQ aby zachować korzyści w ETH. Jednak wolałbym to zrobić z Bitcoinem, a nie ETH. Myśli ?

– Charlie Shrem (@CharlieShrem) 1 sierpnia 2019 r

Innymi słowy, jeśli WBTC zostanie pewnego dnia głosowane przez społeczność Maker, możliwe byłoby użycie WBTC jako zabezpieczenia w CDP zamiast ETH. Jednak okaże się, które altcoiny zostaną wybrane do programu MCD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map