Litecoin przyjęty przez Crypto Startup Flexa: LTC teraz do wydania w 39000 sklepów

Spedn

W 2018 roku Litecoin (LTC) nie był zbyt gorący. Kryptowaluta spadła w rankingu tego rynku, tracąc miejsca na rzecz konkurentów w Bitcoin Cash i EOS. Jednak w miarę zbliżania się redukcji nagród za blok aktywów, LTC została nasycona wzrostem zainteresowania inwestycjami i przyjęciem.

Ujawniony na początku tego tygodnia, wschodzący start-up płatności kryptograficznych dodał Litecoin, co czyni go piątym zasobem cyfrowym dostępnym na swojej platformie.

Spedn

Przeczytaj: Czym są Flexa & Spedn? Kompletny przewodnik

Litecoin można teraz wydać w Whole Foods firmy Amazon

Według ostatni post na blogu, Litecoin został formalnie dodany do Flexa, ekosystemu płatności, który umożliwia sprzedawcom akceptowanie kryptowalut i otrzymywanie dolarów amerykańskich. Widelec „OG” Bitcoin, stworzony przez byłego inżyniera Google i Coinbase, Charliego Lee, dołącza do Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Gemini Dollar – czterech oryginalnych aktywów, które 13 maja otrzymały wsparcie od Flexa.

Pozornie wyjaśniając, dlaczego wprowadziła ten dodatek, Flexa pisze w komunikacie, że LTC „wyróżnia się” na tle innych platform blockchain niskimi opłatami transakcyjnymi (często poniżej 0,01 USD), szybkimi czasami potwierdzenia (2,5 minuty), dużymi wolumenami „i aktywną społecznością zagorzałych zwolenników i entuzjastów płatności ”. Rzeczywiście, Litecoin jest znany z entuzjastycznej społeczności.

Tyler i Cameron Winklevoss przy kawie w Starbucks przy użyciu kryptowaluty, którą wymyślili. Ale to dopiero początek tej historii, kiedy Nordstrom i Whole Foods akceptują bitcoin, ether: https://t.co/ftcn7tNX1T przez @DelRayMan przez @Forbes # Consensus2019 #NYCBlockchainWeek pic.twitter.com/lyJlwNiCKp

– Forbes Crypto (@ForbesCrypto) 13 maja 2019 roku

W chwili publikacji prasy Litecoin może być teraz używany do kupowania towarów za pośrednictwem Flexa w ponad 39250 sklepach (i wciąż rośnie) w całych Stanach Zjednoczonych. Sieci sklepów i restauracji, które akceptują płatności wspierane przez Flexa, które są kierowane głównie przez Gemini, obejmują Baskin Robbins, Bed Bath & Beyond, GameStop, Nordstrom, Office Depot, Petco i Whole Foods – z których ostatnie jest prawdopodobnie najbardziej godne uwagi, ponieważ luksusowy sklep spożywczy jest własnością Amazon. Przemawiając na szczycie Asia Blockchain Summit w Tajpej w środę, Lee powiedział tłumowi:

„Jestem podekscytowany, widząc, jak Flexa pomaga w promowaniu powszechnego przyjęcia płatności Litecoin. Możliwość płacenia za pomocą LTC u wszystkich tych nowych głównych sprzedawców jest świetna dla całej społeczności Litecoin ”.

Litecoin można teraz wydać, a tym samym przekonwertować na fiat, za pośrednictwem aplikacji SPEDN firmy Flexa, która jest obecnie dostępna na iOS firmy Apple i testowana na Androidzie.

Nastąpiło to wkrótce po tym, jak Fundacja Litecoin, organizacja odpowiedzialna za rozwój i adopcję kryptowaluty, połączyła ręce z dwoma partnerami z branży kryptograficznej, Bibox Exchange i Ternio, aby wydać kartę debetową, którą można „załadować” za pomocą LTC, Bibox Token i Ternio Token. Jest to prawdopodobnie większa wiadomość niż Flexa, ponieważ pozwala użytkownikom wydawać dowolne z wyżej wymienionych zasobów cyfrowych w dowolnym sklepie, który akceptuje plastik Visa.

Przyjęcie obrzęku

Dzieje się tak, gdy kryptowaluty w ogóle zaczęły postrzegać swoją żywotność jako środka wymiany, zarówno cyfrowo, jak i fizycznie. Jak donosiło to gniazdo w poprzednim dniu, usługa przesyłania strumieniowego gier wideo Twitch ponownie zaczęła akceptować płatności subskrypcyjne za pośrednictwem BitPay, dając widzom szansę przyczynienia się do swoich ulubionych graczy za pomocą Bitcoin i Bitcoin Cash. Ponadto dystrybutor elektroniki Avnet, przeglądarka Tor zorientowana na prywatność i gigant telekomunikacyjny AT&Niedawno dodano płatności kryptowalutowe.

Wybitny badacz technologii blockchain Willy Woo twierdzi, że takie przypadki adopcji powinny być pozytywnym katalizatorem wzrostu dla Bitcoin:

„Wszyscy zastanawiają się, dlaczego przyjąć BTC jako walutę. TLDR; „Kogo to obchodzi, to ekspozycja marketingowa, którą generuje”. To dodaje do efektu Bitcoin SoV borg. ”

Oczywiste jest, że duże korporacje zaczynają dostrzegać, że Bitcoin i jemu podobne są wykorzystywane jako aktywa wydawane. Jednak niektórzy komentatorzy kryptowalut twierdzą, że wydawanie Bitcoinów na konsumpcyjne, delikatne towary jest irracjonalne. W rzeczywistości wybitny analityk branżowy i inwestor Murad Mahmudov powiedział kiedyś byłemu Wall Streeter Tone Vays, że byłby skłonny zatrzymać swój Bitcoin przez ponad 10 lat, aby nie przegapić żadnej korzyści.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map