Lotto „No Loss” trafia do Ethereum: konstruktorzy zobowiązują się do otwartego pozyskiwania kodu

Basen

Loteria „bez strat” zbudowana na Ethereum – PoolTogether – szybko wywołał szum w kręgach kryptowalut w tym tygodniu, będąc najnowszym projektem DeFi w bloku.

Jednak szum lotto spotkał się również z początkową falą sceptycyzmu, ponieważ niektórzy interesariusze cryptoverse ostrzegali przed używaniem dapp, gdy jego kod pozostawał zamknięty. Ta ostrożność była uczciwa i szybko zwróciła uwagę zespołu PoolTogether.

Basen

W związku z tym wykonawcy projektu ogłosili 25 czerwca Rozmowa społeczności MakerDAO że będzie to otwarte pozyskiwanie kontraktów na loterię w ciągu jednego dnia i od tamtej pory tak się dzieje.

1) @PoolTogether_ inteligentne kontrakty są teraz open source: https://t.co/gfse8B7SiN

Inteligentne kontrakty są weryfikowane @etherscan:

Proxy z możliwością aktualizacji:https://t.co/kPQNoo6Pnv

Bieżąca implementacja PoolManager:https://t.co/9RThAUr5d8

– Brendan Asselstine (@b_asselstine) 25 czerwca 2019 r

1900 biletów już zakupionych

Ogłoszony 24 czerwca przez założyciela Leightona Cusacka, PoolTogether został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom wpisowe do puli loterii, która zwraca wszystkie zainwestowane środki na koniec każdego cyklu puli. Jak wyjaśnił Cusack na Medium:

„Oto jak to działa: dołączając do„ puli ”w PoolTogether, masz szansę wygrać nagrodę, ale nawet jeśli nie wygrasz, odzyskasz wszystkie swoje pieniądze! Jest to możliwe, ponieważ nagroda jest finansowana z odsetek zgromadzonych z pieniędzy wniesionych do każdej puli ”.

Wspierany przez grant MakerDAO i zbudowany przy użyciu Aragon DAO, PoolTogether polega na stablecoinie Dai. Jeden bilet wstępu do jednego z basenów Dapp kosztuje obecnie 20 Dai. Zebrane fundusze mają pozostać zablokowane przez 15 dni, dopóki zwycięzca nie zostanie losowo wybrany, aby wygrać nagrodę, tj. Odsetki narosłe z puli środków w tym cyklu.

W czasie prasy zakupiono już ponad 1900 biletów dla inauguracyjnego kręgu, przy czym pierwsza szacowana pula nagród dappa przekracza obecnie 170 DAI. Zainteresowanie rośnie, ponieważ gra DeFi wskazuje na nowe możliwości, np. zablokuj finansowanie nagrody, które są możliwe dzięki blockchainowi Ethereum i Dai.

Nie mogłem się tego doczekać. A co, jeśli w przyszłości organizacja utworzy pulę pomocy w przypadku katastrof lub loterie miejskie w celu ulepszenia?

Ludzie wracają do swoich zasad, a ktoś lub jakiś szczytny cel wciąż wygrywa… Bardzo fajnie. https://t.co/i8tW428tOB

– rich @ makerdao (@richatmakerdao) 24 czerwca 2019 r

Jednak nie wszyscy byli przekonani do projektu, przynajmniej nie w formie zamkniętego źródła, w jakim został zapowiedziany jako pierwszy.

Sceptycy brzmią ostrzeżeniami

Po uruchomieniu loterii zespół PoolTogether podał kod projektu byłoby zamknięte. Ta dynamika była problematyczna dla wielu, ponieważ oznaczała, że ​​użytkownicy będą musieli ufać, że dapp będzie działał tak, jak powiedzieli jego twórcy.

I chociaż PoolTogether otrzymała plik certyfikat bezpieczeństwa umowy z audytu projektu Quantstamp samo w sobie nie wystarczyło, aby uspokoić wątpiących.

W wiadomościach, współzałożyciel Pantera Capital i współzałożyciel firmy Augur, Joey Krug, powiedział, że najlepiej jest całkowicie unikać korzystania z inteligentnych kontraktów z zamkniętym źródłem..

Nie używaj inteligentnych kontraktów o zamkniętym źródle! https://t.co/PApBB5z2vz

– Joey Krug (@joeykrug) 25 czerwca 2019 r

Adwokat i założyciel ZeroLaw Gabriel Shapiro później powiązane argumenty decyzja konstruktorów o pozostawieniu PoolTogether jako źródła zamkniętego była niepotrzebna:

„Tak [i] wielką czerwoną flagą w moim umyśle jest to, że nie upubliczniają kodu źródłowego, a ich audyt wyraźnie sygnalizuje obawy dotyczące zaufania. Postrzegam to jako generowanie niepotrzebnego ryzyka i zbędnego pośrednika między pożyczkodawcami a inteligentnymi kontraktami Compound w zakresie hazardu ”.

Gdy wątpliwa paplanina narastała, piłka wróciła na boisko PoolTogether, aby uzyskać odpowiedź. I od tamtej pory robią to dokładnie, zobowiązując się do otwarcia swojego kodu.

Zespół PoolTogether zobowiązuje się do otwartego zaopatrzenia

Poza ogłoszeniem MakerDAO Community Call, założyciel PoolTogether, Leighton Cusack, osobno zauważył na Twitterze, że cały odcinek był wynikiem prostej naiwności nowicjusza – tj. Wcześniej nie zdawał sobie sprawy, dlaczego etos open source był tak ważny dla społeczności kryptowalut.

„Nigdy nie pracowałem […] nad czymkolwiek otwartym ani opartym na kryptowalutach” – wyjaśnił Cusack.

3 / Nie byłem w pełni świadomy wszystkich konsekwencji bycia zamkniętym źródłem. W szczególności wokół braku możliwości weryfikacji umów. Dziękuję wielu osobom, które zwróciły na to uwagę i pouczyły mnie o tym. Dziś otwieramy pozyskiwanie kontraktów! &# 128578; ✅

– Leighton Cusack (@ lay2000lbs) 25 czerwca 2019 r

Jest to z pewnością zdecydowany krok w kierunku zbliżenia w ramach projektu i taki, który powinien rozwiać obawy większości początkujących przeciwników, przynajmniej jeśli rzeczywisty kod okaże się w porządku.

W międzyczasie PoolTogether będzie działać jako wczesny eksperyment DeFi, który z pewnością wpłynie na dalsze powiązane innowacje w kosmosie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map