Malezyjski poseł narzuca przepisy dotyczące kryptowalut, gdy Harapan Coin zbliża się do debiutu

Harapan Coin

Nadchodzące uruchomienie Harapan Coin (HRP) znajduje się pod ostrzałem parlamentu Malezji. Lokalny anglojęzyczny serwis informacyjny Star poinformował, że poseł Fahmi Fadzil, który jest dyrektorem Partii Sprawiedliwości Ludowej (PKR) Malezji, wyrażone obawy o tym, co HRP może oznaczać dla krajobrazu politycznego Malezji.

W przeciwieństwie do większości kryptowalut, Harapan Coin został zaprojektowany, aby wspierać obecną malezyjską partię opozycyjną. Mając taką misję, łatwo zrozumieć, dlaczego wielu członków rządu Malezji mogłoby chcieć dowiedzieć się więcej o projekcie.

Harapan Coin

Malezja była siedliskiem skandali korupcyjnych w ostatnich miesiącach, ponieważ reżim ustępującego prezydenta ustąpił miejsca ogromnej ilości danych dowodowych, które sugerują praktyki korupcyjne.

Poseł Fahmi Fadzil stwierdził, że,

„Anonimowy charakter kryptowaluty może otworzyć nas na szereg problemów i musimy poczekać na wytyczne od Bank Negara Malaysia (BNM lub krajowy bank centralny) w odniesieniu do kryptowaluty”.

Harapan Coin jest wyjątkowy

Nie powinno dziwić, że poseł Fahmi Fadzil jest członkiem partii rządzącej w Malezji i wyraził obawy co do „anonimowej natury kryptowaluty”.

Dokładny mechanizm, za pomocą którego Harapan Coin zostałaby zamieniona w przydatną walutę, nie został jeszcze opisany. Prawie każdy może stworzyć kryptowalutę, ale skłonienie ludzi do wymiany BTC, ETH i innych płynnych kryptowalut to już inna historia.

Według grupy, która pracuje nad rozmieszczeniem Harapan Coin, projekt jest wspierany przez „grupę patriotycznych i zaniepokojonych obywateli Malezji w Malezji i poza nią”, co jest dość niejasne według obecnych standardów KYC.

Ciekawe narzędzie finansowania

Kto stoi za Harapan Coin, struktura władzy w Malezji z pewnością zwraca uwagę.

To ironiczne teraz w bitwie Były premier Malezji Datuk Seri Najib Razak zwrócił uwagę na ryzyko związane z Harapan Coin, ponieważ jest obecnie oskarżony o liczne przypadki prania pieniędzy.

Do pewnego stopnia istnieje ryzyko związane z jakimkolwiek cennym instrumentem rozliczeniowym, a przepisy bankowe w Malezji nie zrobiły nic, aby powstrzymać falę korupcji w byłym rządzie Razaka.

Harapan Coin otwiera nowe możliwości dla grup opozycyjnych w Malezji, która jest krajem nieustannie nękanym przez jakąś formę korupcji rządowej.

Anonimizacja darowizn na cele polityczne w mniejszym lub większym stopniu wyrównuje szanse dla przeciętnych Malezyjczyków, których klasa polityczna już wie, jak wpompować ciemne pieniądze do systemu politycznego, który go uspokaja.

Waluty krajowe mogą być lepszym rozwiązaniem

Kryptowaluty z ładunkiem politycznym mogą nie mieć tak powszechnego uroku, na jaki liczą ich twórcy. Wyspy Marshalla przyjmują inne podejście do opracowywania kryptowalut, ale wydaje się, że jest to równie obciążone politycznie.

Obecny prezydent maleńkiego narodu wyspiarskiego właśnie przeżył głosowanie, które pozbawiłoby ją prezydenta, pod zarzutem, że jej decyzja o poparciu utworzenia narodowej kryptowaluty zaszkodziła reputacji narodu.

Prezydent Heine uważa, że ​​Wyspy Marshalla powinny przyjąć nową kryptowalutę, zwaną suwerenem (SOV), która konkurowałaby bezpośrednio z dolarem amerykańskim.

Według Nikkei Asian Review, Marshallese Finanse Minister Brenson Wase oświadczył, że jego rząd pójdzie naprzód wraz z suwerenem i planuje odsprzedać połowę początkowej podaży inwestorom offshore. Pozostała połowa miała być powierzona i mogłaby zostać przekazana Marshalli.

Ostrzeżenia od góry

Do tej pory nie podano ram czasowych dla ICO suwerena, ale MFW nie tracił czasu ostrzegając Marshallów o ryzyku związanym z łamaniem szeregów w światowym kartelu bankowym.

Pomimo faktu, że według ministra pomocy prezydenta marszałka Davida Paula suweren jest prawnym środkiem płatniczym, MFW powiedział to światu,„Władze Marshalla doskonale zdają sobie sprawę, że wydanie legalnego środka płatniczego kryptowaluty stawia RMI na niezbadanych wodach i że istnieje wiele zagrożeń związanych z wystawieniem SOV”, za pośrednictwem raportu podmiotu.

Następnie stwierdzili: „Wierzą jednak, że mogą rozwiązać te problemy. Stworzyli wysokiej rangi komisję do zbadania wszystkich zagrożeń, w tym zagrożeń podniesionych przez MFW i Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych, a także tych omawianych podczas publicznych przesłuchań w sprawie przepisów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map