Manna: Universal Basic Income Crypto zdobywa kandydata w USA jako doradca

Mannabase

Mały projekt kryptowaluty o nazwie Manna właśnie ogłosił, że przyjęli na doradcę swojego projektu, jak to nazywają, „kandydata na prezydenta z wielkiej partii”. Manna to kryptowaluta, która ma na celu oferowanie tak zwanego uniwersalnego dochodu podstawowego lub UBI każdemu, używając kryptowaluty jako metody dystrybucji.

Kłopoty z UBI

Termin powszechny dochód podstawowy był ostatnio w wiadomościach, ale co to właściwie jest? Pomysł polega na tym, że wszyscy obywatele kraju, który ma UBI, powinni otrzymywać miesięczne stypendium, które można wykorzystać na wszystko. Ideą twórców jest pozbycie się określonych programów uprawnień, takich jak zasiłki, i zastąpienie ich jednolitym wydatkiem majątku, który przynosi korzyści wszystkim.

Podatek Bitcoin

Chociaż nie ustalono żadnych konkretnych liczb, wielu zwolenników tego pomysłu, takich jak Andrew Yang, kandydat na prezydenta Demokratów na rok 2020, który jest teraz doradcą Manny, będzie ubiegać się o platformę, która obejmuje uniwersalny dochód podstawowy w wysokości 1000 USD miesięcznie..

Ci, którzy mieszkają w USA, wiedzą, że 1000 USD miesięcznie z pewnością nie zapewni ci wystawnego stylu życia. Zamiast tego wystarczyłoby wynająć skromne mieszkanie i co miesiąc kupować podstawowe produkty, takie jak jedzenie dla bardzo małej rodziny.

Zwolennicy programu często twierdzą, że programy uprawnień, takie jak zasiłki, w rzeczywistości zniechęcać ludzi do pracy ponieważ jeśli staną się dostatecznie zatrudnieni, utracą korzyści. W wielu przypadkach kwota, jaką można zarobić z pomocy społecznej, przekracza kwotę zarobkowego zatrudnienia na pełnym etacie.

Lepsze niż dobrobyt?

W ramach programu UBI wypłatę otrzymywałby każdy, bogaty czy biedny, niezależnie od statusu zatrudnienia. To, jak twierdzą eksperci, zapewnia ochronę przed utratą pracy i oznacza, że ​​nawet ci, którzy mają tylko minimalną płacę, byliby w stanie utrzymać się bez konieczności dalszego polegania na rządzie w zakresie programów uprawnień.

UBI ma jednak swoich przeciwników. Przede wszystkim ci, którzy są przeciwni UBI, twierdzą, że jest to komunizm w najczystszej postaci. W związku z tym podatki są pobierane, a te pieniądze są następnie rozdzielane między tych, którzy niekoniecznie je zarobili.

Ponadto, aby zapłacić za taki program, rządy mogą potrzebować wydrukować więcej pieniędzy lub przekazać je jako pożyczki bankom centralnym, które mogłyby zdewaluować walutę lub negatywnie wpłynąć na gospodarkę. Ostatnim głównym argumentem przeciwko programowi jest to, że gdyby doszło do UBI, ceny wszystkiego, w tym podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, mogłyby znacznie wzrosnąć, ponieważ nagle wszystkie gospodarstwa domowe miałyby więcej dostępnych pieniędzy na wydatki. W pewnym sensie krytycy argumentują, że UBI zdewaluowałby walutę i manipulował gospodarką w potencjalnie szkodliwy sposób.

Finlandia podjął próbę własnego eksperymentu z UBI a później anulował program, co doprowadziło wielu krytyków do stwierdzenia, że ​​jest to dowód na to, że system jest z natury wadliwy.

Kryptowaluta Manna

Dziś kryptowaluta Manna kosztuje 0,0033 USD za sztukę i ma kapitalizację rynkową wynoszącą około 250 000 USD.

Po uruchomieniu programu każdy może zapisać się do wypłat Manny, a następnie okresowo otrzymywać kryptowalutę zgodnie z ustalonym harmonogramem. Ma to na celu naśladowanie krajowego programu UBI, ale zamiast tego ma być taki, który nie ma granic i nie jest specyficzny dla danego kraju, tak aby osoby mieszkające na obszarach bez UBI nadal mogły z niego skorzystać..

Z tym modelem jest kilka wyraźnych problemów.

Przede wszystkim, skąd Manna uzyska swoją wartość, jeśli jej jedynym celem jest otrzymanie za darmo, a następnie sprzedaż w celu uzyskania bardziej wartościowej waluty, takiej jak bitcoin lub dolary?

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, mają wartość nie tylko dlatego, że ludzie ich chcą i jest na nie popyt, ale także dlatego, że nie są one łatwe do zdobycia. Wydobywanie bitcoinów jest niezwykle kosztowne i trudne, a to daje mu pewną wartość po prostu dlatego, że nie jest łatwo je zdobyć.

Pomyśl o tym w ten sposób. Jeśli masz Ethereum, prawdopodobnie otrzymasz w portfelu różnego rodzaju dziwne tokeny zrzutów, o które nie prosiłeś. Większość tych żetonów jest nic nie warta. Dzieje się tak, ponieważ pochodzą z małych projektów, które oddały miliony, a nawet miliardy tokenów w zamian za nic. Podczas gdy niektóre legalne projekty z prawdziwymi modelami biznesowymi wykonują zrzuty lotnicze, zazwyczaj każda osoba otrzyma bardzo niewielką kwotę i jest to głównie w ramach marketingu..

Podejrzewamy, że jeśli Manna nie wymyśli prawdziwego przypadku użycia oprócz czegoś, co jest rozdawane za darmo w zamian za nic, wówczas istnieje duże ryzyko, że będzie nic nie warte. Chociaż grupa twierdzi, że będzie wspierać walutę, kupując ją na giełdach za pomocą darowizn, które można odliczyć od podatku, czy to wystarczy, aby wesprzeć całą kapitalizację rynkową?

W ogłoszeniu Andrew Yang grupa poprosiła swoich zwolenników, aby „kupili Mannę, aby pomóc w kapitalizacji waluty, tak aby dystrybucja do naszych odbiorców UBI była bardziej znacząca”.

Andrew Yang 2020

Oprócz jego marzeń o miesięcznym UBI w wysokości 1000 dolarów dla Amerykanów, którym jest Andrew Yang?

Zdjęcie za pośrednictwem yang2020.com

Według jego oficjalna witryna kampanii, Andrew Yang jest założycielem grupy o nazwie Venture for America, która tworzy miejsca pracy w trudnych ekonomicznie amerykańskich miastach, takich jak Detroit i Baltimore..

W kwietniu tego roku Yang wydał książkę zatytułowany „Wojna z normalnymi ludźmi”, w której przedstawia argument, dlaczego uważa, że ​​UBI będzie centralnym problemem, gdy automatyzacja zlikwiduje wiele miejsc pracy i może pozostawić wielu bezrobotnych.

Wydaje się, że Yang nie ma żadnego wcześniejszego doświadczenia politycznego. Jest synem dobrze wykształconych i bogatych tajwańskich imigrantów. Nie będzie też jedyną osobą związaną z kryptowalutą kandydującą na prezydenta.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map