Mayweather i DJ Khaled unikają opłat za oszustwa ICO

Mayweather Khaled SEC Dobra

Udział dwóch popularnych artystów w trwającym kilka miesięcy przypadku oszustwa ICO został ostatecznie zakończony.

Według dokument wniesiona do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Florydy, sprawa przeciwko legendzie boksu Floydowi Mayweatherowi Jr. i producentowi muzycznemu DJ Khaledowi za promowanie oszukańczej oferty Initial Coin Offering (ICO) została wniesiona do łóżka.

Mayweather Khaled SEC Dobra

Nieprzekonujący dowód

Obie gwiazdy zostały oskarżone przez inwestorów w ICO prowadzonym przez Centra Tech, z których wszyscy twierdzili, że ich posty miały wpływ na inwestycje w firmie.

Jednak w nowym dokumencie sędzia Robert Scola utrzymywał, że żaden z powodów nie przedstawił wystarczających dowodów na to, że śledzili którekolwiek z kont w mediach społecznościowych pary lub dokonali inwestycji w wyniku ich postów.

Wspomniano, że Mayweather promował sprzedaż tokenów startupu na swoim koncie na Twitterze, z postem, w którym trzymał kartę debetową firmy i podpisem, który zachęcił jego 7 milionów obserwujących do odebrania tokenów, zanim zostaną wyprzedane.

Mayweather Khalid Centra

Sędzia wskazał jednak, że powodowie nie przedstawili wystarczających dowodów, aby powiązać swoje działania ze stanowiskiem. Wskazał również, że dwóch z powodów okazało się, że dokonało zakupów, zanim Mayweather opublikował jakiekolwiek powiązane posty na którejkolwiek ze swoich platform mediów społecznościowych. Jeśli chodzi o Khaleda, jego sprawa została również oddalona zasadniczo z tych samych powodów.

Techniczne czynniki wymuszają zrzucone ładunki

Zgłoszenie skierowane było również do promotorów ICO, twierdząc, że sprawa przeciwko nim była znacznie bardziej skomplikowana niż przeciwko DJ Khaled i Mayweather. Sędzia między innymi ujawnił, że promotorzy stworzyli fałszywych ludzi i sfałszowali poświadczenia, aby nadać ich ICO legalny wygląd.

Na przykład, dyrektor techniczny Centra Tech, Justin Sykes, złożył przeciwko niemu dwa zarzuty z powodów technicznych.

Według sędziego dwa zarzuty przeciwko Sykesowi zostały oddalone z powodu braku szczegółowych informacji dotyczących jego zaangażowania w spółkę i jej stronę internetową. Wskazał, że skarga powoda nie zawierała żadnych szczegółów dotyczących zawartości witryny, daty jej uruchomienia, rzekomych błędnych oświadczeń, które zostały złożone, ani tego, czy powodowie, o których mowa, w ogóle odwiedzili witrynę..

Jednakże, mimo że dwa zliczenia zostały już odrzucone, w dokumencie wyjaśniono, że nadal pozostaje jedno kluczowe zliczenie.

Nie ich pierwsze Rodeo

To nie pierwszy raz, kiedy Mayweather i Khaled staną przed problemami prawnymi związanymi z ich zaangażowaniem w ICO. ZA informacja prasowa opublikowany przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) 29 listopada ujawnił, że agencja uregulowała zarzuty przeciwko obu mężczyznom w związku z promocją różnych ICO, nie ujawniając, że zapłacono im za ich reklamę.

SEC wcześniej ogłosił że wszelkie monety sprzedawane w ICO powinny być klasyfikowane jako papiery wartościowe i jako takie, każdy, kto je promuje, powinien ujawniać relacje, jakie mają z firmami emitującymi – w tym kwotę zapłaconą im za ich usługi promocyjne – zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Obaj mężczyźni osiedlili się z SEC i zgodzili się zaprzestać awansu. Zgodzili się również na przekazanie agencji otrzymanych opłat i dokonanie dodatkowych kar.

Zgodnie z warunkami umowy Mayweather – który otrzymał 300 000 USD od trzech firm ICO, w tym Centra Tech – zapłacił 624 775 USD i zgodził się nie promować żadnych papierów wartościowych przez trzy lata.

Okazało się, że Khaled otrzymał 50000 USD od Centra Tech i zgodził się zapłacić 150 275 USD grzywny i zaprzestać promocji papierów wartościowych na dwa lata.

Siła gwiazd krwawi rynek ICO

Wydaje się, że zakaz SEC dla promocji ICO celebrytów miał również osłabiający wpływ na globalny rynek ICO.

Według raport badawczy opublikowany przez giełdę kryptowalut BitMEX 13 maja, rynek ICO spadł aż o 97 procent w samym pierwszym kwartale 2019 roku, przyciągając zaledwie 40 milionów dolarów inwestycji.

Jednak podczas gdy niektóre firmy nadal emitują ICO pomimo ich malejącej popularności, inne zmieniły markę, przechodząc na prowadzenie pierwszej oferty wymiany (IEO). Model IEO okazał się bardziej skuteczny, z szacowaną całkowitą kapitalizacją rynkową na poziomie 907,7 ​​mln USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map