Menedżerowie kryptowalut w skali szarości uruchamiają Media Blitz: „Bye Gold, Buy Bitcoin”

Kryptowaluta i złoto

Potęga zarządzania zasobami cyfrowymi Grayscale rozpoczęła w maju wprowadzenie na rynek nowa kampania medialna zaprojektowany, aby podkreślić bitcoin (BTC) jako lepszą cyfrową alternatywę dla złota. Hasło kampanii?

„Żegnaj złoto, kup bitcoiny”.

Zwolennicy kryptowalut w mediach społecznościowych natychmiast zaczęli świętować siłę PR twórców Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) – aby podnieść rangę bitcoina i innych czołowych projektów kryptowalutowych – a hashtag #DropGold podniósł się odpowiednio wcześnie.

Kryptowaluta i złoto

W ramach kampanii Grayscale stworzyła tytułową stronę internetową – dropgold.com – i wyprodukował powiązaną reklamę telewizyjną. Na filmie dwóch inwestorów doznaje objawienia i dosłownie porzuca swoje zasoby złota, podczas gdy inni wokół nich walczą o zebranie cennego metalu.

Dziś odsłoniliśmy nasze #DropGold Reklama telewizyjna. Uważamy, że to #Musisz obejrzeć

dzwięk włączony! pic.twitter.com/SEGAmMItsE

– Skala szarości (@GrayscaleInvest) 1 maja 2019 r

Jak wyjaśnił narrator reklamy:

Dlaczego zainwestowałeś w złoto? Czy żyjesz w przeszłości? W cyfrowym świecie złoto nie powinno obciążać Twojego portfela. Widzisz, co się dzieje. Waluty cyfrowe, takie jak bitcoin, są przyszłością […] iw przeciwieństwie do złota, faktycznie mają użyteczność. Zostaw paczkę. Czas upuścić złoto ”.

W swoim oświadczeniu Grayscale podkreślił, że przeniesienie nawet skromnej części portfela ze złota na bitcoiny może prowadzić do bardziej agresywnych zwrotów niż poprzez trzymanie samego złota:

„#DropGold to wezwanie do działania: inwestorzy powinni ponownie ocenić i ponownie przydzielić złoto w swoich portfelach, inwestować w Bitcoin i czerpać korzyści ze zróżnicowanej strategii inwestycyjnej”.

Pokolenie etosu pokolenia millenialsów?

W każdym razie kampania kryptograficzna w skali szarości stanowi argument, który powinien być łatwiejszy w sprzedaży wśród milenialsów.

Niedawny Ankieta Blockchain Capital wskazał, że aż 18 procent dorosłych Amerykanów w wieku od 18 do 34 lat posiadało pewną ilość bitcoinów – odsetek ten znacznie przewyższał zgłaszane przez inne grupy wiekowe poziomy własności. Sondaż wykazał również, że 42 procent tej samej grupy demograficznej pokolenia milenialsów zadeklarowało, że prawdopodobnie kupi BTC w ciągu najbliższych pięciu lat.

Imo GreyScale’s https://t.co/ayppLOsaRA kampania robi dokładnie to, czego chcesz z marketingowego punktu widzenia: wywołuje błędy i wywołuje debatę. Odsuwa uwagę mediów od płatności na rzecz przechowywania wartości i pyta: czy Millenialsi wolą bitcoin od złota? pic.twitter.com/WsNckG9nrq

– Tuur Demeester (@TuurDemeester) 1 maja 2019 r

Komentując szarą kampanię PR, partner założycielski Adamant Capital, Tuur Demeester, powiedział, że kampania medialna była napędzana ostrym manewrem marketingowym, a mianowicie podkreśleniem, że złoto jest stare, a bitcoin jest nowy, a dzisiejsi młodsi inwestorzy są gotowi coraz bardziej korzystać z aktywów cyfrowych jako oni sami starzeją się w nadchodzących dziesięcioleciach.

Na dzień przed rozpoczęciem kampanii założyciel Grayscale Barry Silbert przyłączył się do debaty na temat złota i bitcoinów, zauważając, że większość milenialsów była apatyczna wobec złota.

Ten komentarz pojawił się w odpowiedzi na argument współzałożyciela Adamant Capital, Michiela Lescrauwaeta, że ​​Millenialsi byli najgorętsi na bitcoinie ze względu na doświadczenia ich pokolenia, tj. Przetrwanie kryzysu finansowego w 2008 roku oraz boomu na projekty peer-to-peer i open source.

6) nie obchodziło go złoto https://t.co/VeqgFpHUL7

– Barry Silbert (@barrysilbert) 30 kwietnia 2019 r

Z drugiej strony założyciel ShapeShift i długoletni bitcoiner Erik Voorhees pochwalił reklamę w skali szarości, ale stwierdził, że złoto i kryptowaluty są raczej „komplementarne” niż konkurencyjne o sumie zerowej.

„Mądrzy będą posiadać oba” – powiedział.

Reklama jest niesamowita. Jednak złoto i kryptowaluty są bezpłatne i cenne z wielu tych samych powodów. Mądrzy będą posiadać oba. https://t.co/hZ1FFZNRX1

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 1 maja 2019 r

Bez względu na to, gdzie stoisz w tej debacie, jasne jest, że w kontekście inwestycyjnym złoto i bitcoin – obie deflacyjne waluty towarowe – działają odpowiednio jako zabezpieczenie przed inflacyjnym i obecnie hegemonicznym dolarem amerykańskim. Jednak ceny złota i jego cyfrowego kuzyna były historycznie nieskorelowane.

Oczywiście ogólną ideą głównego nurtu portfela finansowego jest wypełnienie go aktywami, które są nieskorelowane lub jak najbardziej nieskorelowane, tak aby zrównoważyć potencjalne straty z potencjalnymi zyskami..

Z tej perspektywy dodanie bitcoina do portfela, który już zawiera złoto, lub przeniesienie go z tego drugiego do pierwszego ma sens. ZA ostatnia analiza analityk kryptowalut Larry Cermak wskazał, że ceny bitcoinów i kryptowalut nie mają „znaczącej korelacji” z tradycyjnymi aktywami, takimi jak akcje i towary.

Na wynos? Najważniejsze aktywa kryptoekonomii mogą stanowić racjonalne uzupełnienie portfeli głównego nurtu, które mogą wymagać dalszej dywersyfikacji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map