Microsoft stawia sobie za cel nową platformę bicia tokenów dla zwykłych użytkowników

Microsoft Azure

W ciągu roku, w którym odnotowano więcej niż kilka opracowań technologii blockchain wspieranych przez firmę Microsoft, gigant technologiczny nadal naciska na rachunki, tym razem wprowadzając przedpremierowo nową platformę do produkcji tokenów dla swojego oddziału usług chmurowych, Microsoft Azure.

Zapowiedziana 4 listopada na konferencji Microsoft Ignite na Florydzie platforma – dubbing Tokeny Azure Blockchain – pozwoli przedsiębiorstwom na wybijanie i spalanie tokenów, najpierw na autoryzowanej wersji Ethereum, a następnie na odpowiednim Ethereum, a także na innych kompatybilnych łańcuchach bloków.

Microsoft Azure

System, który nie jest jeszcze w pełni aktywny, nie będzie koncentrował się wyłącznie na przypadku użycia płatności, ale pozwoli użytkownikom na łatwe wybieranie i wdrażanie z szeregu szablonów tokenów, w tym na przykład takich, jak obligacje czy punkty nagród..

W szczególności te szablony będą kompatybilne z „neutralną dla łańcucha blokowego” Token Taxonomy Initiative (TTI), której przewodzi Enterprise Ethereum Alliance (EEA) i w której uczestniczą inni główni interesariusze z branży, tacy jak IBM i JP Morgan. R3, twórca rozproszonej księgi Corda, współpracował również przy inicjatywie wspierającej nowe szablony tokenów firmy Microsoft.

„Tworzymy platformę w chmurze, na której każdy token w ramach TTI może zostać umieszczony na swoim miejscu” – skomentował do wiadomości główny architekt Azure Blockchain, Marley Gray.

Rosnący interesariusz w branży Blockchain

W tym roku Microsoft wykonał lawinę posunięć, które wskazują, że firma zamierza być kluczowym wczesnym graczem korporacyjnym w ekosystemie blockchain.

Tylko w czerwcu firma dołączyła do korporacyjnego konsorcjum blockchain Hyperledger, zintegrowała pakiet Truffle narzędzi Ethereum ze swoją platformą Azure i wdrożyła VeriSol, narzędzie weryfikacyjne do sprawdzania bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów Ethereum.

Wiosną firma Microsoft zrobiła również falę za ujawnienie swoich prac nad zdecentralizowaną platformą tożsamości zbudowaną na Bitcoinie, aktywację obsługi platformy Azure dla zatwierdzonego przez JP Morgana Ethereum fork Quorum i pomoc w uruchomieniu wspomnianej wyżej inicjatywy Token Taxonomy Initiative, której przewodzi EEA, organizacja Microsoft jest częścią od momentu jej uruchomienia w I kwartale 2017 r.

W związku z tym inicjatywie TTI od samego początku przewodniczy architekt Azure Blockchain Marley Gray.

Oczywiście Microsoft to ogromna firma z wieloma spółkami zależnymi i specjalizująca się w wielu dziedzinach, ale te ostatnie zmiany w połączeniu pokazują, że technologia blockchain i powiązane innowacje są nietrywialną częścią szerszych strategii biznesowych firmy na przyszłość..

EEA ujawnia pierwszą strukturę tokenów

Mówiąc o TTI, EEA ogłosiła również 4 listopada, że ​​pierwsza wersja jego Token Taxonomy Framework (TTF) została ukończona, co oznacza, że ​​organizacja ma teraz podstawowe uniwersalne definicje tokenów na różnych platformach blockchain.

Token Taxonomy Initiative (TTI) ogłosił dzisiaj publikację Token Taxonomy Framework (TTF) V 1.0, która umożliwia firmom & programiści, aby uniwersalnie rozumieli i definiowali, czym jest token w terminach nietechnicznych. https://t.co/xCbCTs3pUa #TTI #TFF #definingtokens pic.twitter.com/AOimZ5zwal

– Enterprise Ethereum Alliance (@EntEthAlliance) 4 listopada 2019 r

W poniedziałkowym komunikacie prasowym EEA powiedziała, że ​​nowe ramy znacznie ułatwią firmom wykorzystanie możliwości tokenów w ich działalności bez konieczności bycia bezpośrednimi ekspertami w dziedzinie tokenizacji:

„Użytkownicy TTF mogą tworzyć nowy typ tokenów z zestawu wielobranżowych komponentów wielokrotnego użytku, w tym istniejących definicji tokenów, tworząc specyfikację zawierającą wszystkie składniki biznesowe dla dowolnej implementacji. Wykorzystując ustandaryzowane terminy i definicje do zrozumienia i tworzenia systemów opartych na tokenach, TTF umożliwia firmom i programistom uniwersalne projektowanie następnej generacji towarów i usług biznesowych opartych na tokenach – bez konieczności rozumienia żargonu branżowego lub kodowania ”.

Chociaż TTF jest neutralne pod względem platformy, wydanie pierwszego TTF następuje po piętach firmy Microsoft uczestniczącej w „Mainnet Initiative” EEA, która rozpoczęła się w sierpniu 2019 r. Jako „techniczna grupa robocza”, mająca na celu zwiększenie pracy przedsiębiorstw w sieci głównej Ethereum.

To powiedziawszy, inauguracyjna struktura TTI przyniesie korzyści wielu platformom, chociaż być może najbardziej Ethereum, przynajmniej na początku, o ile platforma inteligentnych kontraktów jest obecnie największym miejscem dla publicznych i prywatnych wysiłków w zakresie tokenizacji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map