Missed The Memo: Mizuho’s J-Coin nawet nie dotyczy Blockchain

Mizuho J-Coin

Niektóre z największych instytucji na świecie uruchamiają kryptowaluty. Ale ogólnie rzecz biorąc, niewiele z tych przedsięwzięć wykorzystuje blockchain, nie mówiąc już o zdecentralizowanych technologiach. Przykładem może być zasób cyfrowy JP Morgan, trafnie nazwany JPM Coin, nie będzie przykładem racji bytu sieci bez pozwolenia. Według poprzednich raportów Blockonomi, aktywa powiązane z Wall Street, powiązane z dolarem amerykańskim, będą oparte na prywatnej wersji Ethereum znanej jako Quorum.

Gigant mediów społecznościowych Facebook podobno chce również uruchomić własną kryptowalutę. Ale bardziej prawdopodobne jest, że przedsięwzięcie będzie scentralizowane nie do porównania.

Do paradoksu, jakim są scentralizowane kryptowaluty, dołączyła w środę inna instytucja jako przedstawiciel firmy powiedział Quartz że ich nadchodząca oferta nie będzie wykorzystywać łańcucha bloków w żaden sposób, w jakimkolwiek kształcie ani formie.

Mizuho J-Coin

Japońska instytucja uruchomi „Crypto”

Pod koniec 2017 r., Gdy BTC zaczęło gwałtownie rosnąć, CNBC zgłoszone że japońska instytucja finansowa Mizuho rozważała wprowadzenie tak zwanego „J-Coin” w sam raz na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Chociaż po tym raporcie niewiele było szczegółów, co doprowadziło niektórych do twierdzenia, że ​​wyprawa Mizuho była tylko pogłoską, Nikkei Asian Review potwierdzone raport pod koniec 2018 roku. W punkcie sprzedaży gigant finansowy zamierzał wprowadzić do marca kryptowalutę zorientowaną na konsumenta, ponieważ ma ona na celu promowanie gospodarki bezgotówkowej.

Ale według Quartz, który uzyskał cytat od rzecznika Mizuho, ​​J-Coin nie będzie podobny do Bitcoina pod wieloma względami. Wyjaśniają, że chociaż token powiązany z jenem jest opisywany jako „platforma waluty cyfrowej”, nie będzie wykorzystywał łańcucha bloków ani zdecentralizowanych rejestrów do przetwarzania i / lub przechowywania danych transakcyjnych.

Zamiast być nośnikiem transakcji, które mają być pozbawione pośrednictwa, J-Coin instytucji będzie próbą zainicjowania przez Japonię transakcji cyfrowych. Quartz twierdzi, że Japonia powoli „dokonała cyfrowego skoku”, ponieważ cechy japońskiego społeczeństwa (ujemne stopy procentowe, niska przestępczość itp.) Sprzyjają używaniu gotówki, a nie płatności dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Jednak wraz z pojawieniem się stablecoina Japonia może zbliżyć się o jeden krok do 40% penetracji płatności cyfrowych, zamiast obecnych 20%.

Dlaczego potrzebny jest Blockchain (i decentralizacja)

Chociaż oferta Mizuho może skłonić opinię publiczną do otwarcia swoich ramion na waluty cyfrowe, w tym Bitcoin, fakt, że blockchain (i przez rozszerzenie zdecentralizowanych technologii) nie są wykorzystywane, może irytować tę społeczność. Oto dlaczego, jak wyjaśnili Su Zhu i Hasu, odpowiednio dyrektor inwestycyjny Three Arrows Capital i niezależny badacz kryptowalut.

Gotówka (z natury jest to peer-to-peer, bez pozwolenia i prywatny środek wymiany), a nie pieniądze, istnieje od setek lat, jeśli nie przez kilka tysiącleci. Jednak mając na uwadze rozwój cyfrowych usług płatniczych, Hasu i Zhu twierdzą, że hegemonia, jaką ustanowiły formy gotówki, może dobiegać końca. Duet pisze że PayPal, Venmo, WeChat Pay i ekosystem płatności o podobnym kalibrze i naturze „eliminują potrzebę posiadania gotówki”, ponieważ są promowane jako szybsze, tańsze i wydajniejsze formy przekazywania wartości.

Bazy danych śledzące transakcje dokonywane za pomocą pieniędzy online są już gotowe do wybierania odpowiednich uprawnień, umożliwiając scentralizowanemu establishmentowi obserwowanie społeczeństwa okiem Saurona. A wraz z pozornie nieubłaganym rozwojem tych usług i ekosystemów, gotówka może w niedalekiej przyszłości stać się przeszłością. Wyjaśniają:

„Wykorzystanie gotówki w większych nominałach stało się tak stygmatyzowane w USA i Europie, że wycofanie lub przeniesienie kwoty powyżej określonej kwoty wymaga wyraźnej zgody rządu […] Będziemy argumentować, że wyeliminowanie gotówki, nawet jeśli większość płatności jest już cyfrowych, czynić społeczeństwo bardziej podatnym na inwigilację, kontrolę finansową i autorytaryzm ”.

Chociaż brak prywatnej gotówki bez pozwolenia niekoniecznie stanowiłby problem, gdyby ludzie byli nieomylni, taka sterylna utopia może istnieć tylko w umysłach myślicieli science-fiction. W związku z tym Hasu i Zhu zauważyli, że chociaż rządy twierdzą, że brak gotówki chroni obywateli – cenzura, konfiskata funduszy i tym podobne mogą łatwo stać się normą społeczną.

Ale tutaj Bitcoin pokazuje swoje oblicze. Obaj autorzy wyjaśniają, że kryptowaluta może stać się prawdziwym zabezpieczeniem przed bezgotówkowym społeczeństwem. Zauważono, że chociaż Bitcoin ewidentnie ma przypadek użycia jako aktywa deflacyjne, podobnie jak złoto, najlepiej jest używać go jako nowego rodzaju pieniądza – cyfrowej gotówki, „która łączy zalety fizycznej gotówki z zaletami płatności cyfrowych”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map