MolochDAO spogląda wstecz na swoją rosnącą rolę w ekosystemie Ethereum

Moloch DAO

Podobnie jak w przypadku wielu najlepszych projektów blockchain, zrównoważone finansowanie typu open source – i jak najlepiej to osiągnąć – było ostatnio przedmiotem dyskusji w ekosystemie Ethereum.

Grupy takie jak Fundacja Ethereum i ConsenSys zebrały dużo funduszy, ale w raczkującej kryptoekonomii zawsze jest więcej do zrobienia, a organizacje te mają swoje własne, niepowtarzalne żądania i martwe punkty.

Moloch DAO

Cue w MolochDAO. Uruchomiona jako zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) przez współzałożyciela SpankChain i dyrektora generalnego Ameen Soleimani na początku tego roku, MolochDAO przekazuje wyrazy uznania członkom eteru (ETH) na finansowanie projektów Ethereum, na które członkowie głosują.

Każdy członek może złożyć propozycję finansowania. @ameensol złożył pierwszą propozycję do poparcia @kyokan_io za ich wysiłki nad Stanem ETH 2.0. Członkowie będą mieli 1 tydzień na głosowanie, zwykłą większością głosów bez kworum.

Dyskusja na temat raportu jest kontynuowana tutaj: https://t.co/hQblpizkRv pic.twitter.com/ysDC6L3Y4A

– &# 128121; Moloch (@MolochDAO) 14 marca 2019 roku

Postawa grupy “ zrób to sam ” okazała się popularna w społeczności Ethereum i wpłynęła już na kilka spin-offów, co doprowadziło niektórych do uznania Molocha za odrodzenie w ethereum DAO.

16 sierpnia na powiązanym z DAO koncie na Twitterze zastanawiano się, co grupa osiągnęła w ciągu pierwszych sześciu miesięcy działania.

Potrzebujesz czegoś zrobić w Crypto? Zrób to sam!

W swojej najnowszej aktualizacji statusu MolochDAO podkreślił, że jego Bank Gildii miał w rezerwie aktywa o wartości ponad 1,3 mln USD. To po tym, jak grupa wydała już ponad 120 000 USD na granty dla prawie 20 projektów rozsianych po społeczności Ethereum.

Od czasu uruchomienia 6 mln dolarów grantów ponad 120 000 USD zostało przekazanych 17 projektom.

&# 128736; ️ 67% finansowane ETH2.0 PM & dev

⛓️ 22% finansowany program Ethereum, w tym. miksery, DAO, otwarte standardy & ewangelizacja

&# 128105; ‍&# 128658; 11% finansowane wewnętrznie Molocha

Wartość banku gildii: 1,3 mln USD, ponad 70 członków

& 3K obserwujących! &# 128121;

– &# 128121; Moloch (@MolochDAO) 16 sierpnia 2019 r

W swoim piątkowym podsumowaniu MolochDAO zauważył, że tylko około jednej dziesiątej tych wydatków przeznaczono na prowadzenie wewnętrznych operacji Molocha, podczas gdy 67% przeznaczono na projekty rozwojowe „Ethereum 2.0”, a 22% na ogólne inicjatywy rozwojowe Ethereum..

Gotowość grupy do zainwestowania pieniędzy doprowadziła do tego, że członkowie Molocha są przynajmniej czasami podobni do grupy szybkiego reagowania. Na przykład, gdy współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, nakreślił „minimalny projekt miksera” dla Ethereum na wiosnę, Moloch natychmiast przystąpił do dyskusji, aby sfinansować stworzenie miksera.

Kto chce, żebym przesłał @MolochDAO propozycja dla nich zbudowania miksera onchain zaprojektowanego przez @VitalikButerin?

Potrzebujemy mistrza prywatności!

Proszę RT! https://t.co/iMGnZAdk9g

– ameen.eth &# 128121; (@ameensol) 22 maja 2019 r

Teraz każdy może przekazać darowiznę na rzecz Molocha

W przeszłości pomysł był taki, że potencjalny członek Molocha wystawiłby 100 ETH (lub mniej, w zależności od uzgodnionej pracy), a następnie zostałby wybrany na DAO lub odrzucony z niego.

To przyciąga członków do DAO, ale co z interesariuszami dobrej woli – dużymi czy małymi – którzy chcą przekazać darowizny na różne misje Molocha? W ramach piątkowego wątku przeglądowego MolochDAO ogłosił, że otworzył nowy Adres umowy Moloch Pool do którego każdy może wysłać owinięty eter (WETH).

Jak przekazać darowiznę do Moloch Pool:

1. Idź do https://t.co/w99skztB7D

2. Zaloguj się do web3

3. W logowaniu do web3 kliknij WETH Center

4. Jeśli nie masz WETH, zawiń go!

5. Wpisz WETH kwotę, kliknij * Zatwierdź pulę *

6. Poczekaj na potwierdzenie txn

7. Na stronie kliknij "Podarować"

8. Oglądaj powstanie Molocha &# 128121;

– &# 128121; Moloch (@MolochDAO) 16 sierpnia 2019 r

Jak wyjaśniła grupa:

„Akcje MolochPool są bez prawa głosu. Odbiorcy grantów otrzymają proporcjonalne dalsze granty od MolochPool, więc jeśli Bank Gildii przekaże 1% swoich funduszy na dotację, Pula zrobi to samo. ”

Rok DAO

Ponieważ MolochDAO cały czas rośnie, grupa zainspirowała innych w ekosystemie Ethereum do wprowadzania innowacji za pomocą podobnych struktur.

Na przykład, spinoff firmy Moloch, MetaCartel, ostatnio idzie w krok dalej. MetaCartel był liderem Piotruś Pan, kto jest beztrosko zmotywowany do bycia pierwszą osobą odrzuconą przez MolochDAO, a grupa ma teraz własną, raczkującą społeczność.

Warto zauważyć, że MetaCartel koncentruje się również na finansowaniu wysiłków związanych z Ethereum, ale w szczególności na „zapewnieniu finansowania w postaci grantów i inkubacji na wczesnym etapie eksperymentów z dApp”, zgodnie z opisem grupy.

Wchodząc od razu, MetaCartel wydał w sierpniu własną inauguracyjną falę grantów. Projekty, które otrzymały dofinansowanie w tej pierwszej fali, obejmowały tokenizację dApp Mintbase, wydarzenia dApp Kickback, kolektyw Odyssey Automation i niezależny „DAOist” Eric Arsenault.

Pierwsza fala grantów MetaCartel DAO została rozdana!

&# 127807; @mintbase

&# 127903; @wearekickback

&# 127744; @odyssyautomaton

&# 127917; @eric_rsno https://t.co/e6T3GqS9fU

– MetaCartel DApps (@meta_cartel) 7 sierpnia 2019 r

Innym dzieckiem Molocha, na które warto zwrócić uwagę, jest YangDAO, którego członkowie powołali go jako rodzaj zdecentralizowanego Komitetu Akcji Politycznych (PAC), aby poprzeć kandydaturę Andrew Yanga na prezydenta USA w 2020 r..

„YangDAO jest klonem &# 128121; Moloch DAO, różniący się jedynie terminologią ”- powiedział zespół YangDAO w ogłoszeniu projektu.

Opus 1 – Rise of the YangDAO

Ludzkość będzie musiała jak najwięcej współpracować, aby osiągnąć cywilizację typu 1.https://t.co/W1pxhkQOGZ

– YangDAO &# 129506; (@YangDAOofficial) 8 sierpnia 2019 r

Czas pokaże, czy Yang wygra wyścig. Ale jest więcej niż prawdopodobne, że DAO przyjdą jeszcze dalej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map