Money Lego: Compound Finance to rosnący hit w Ethereum DeFi

Finanse złożone

W ostatnich miesiącach Compound Finance stało się jedną z najpopularniejszych platform pożyczkowych w całej kryptoekonomii. Czy może stać się najpopularniejszym?

Z pewnością okaże się, czy Compound pewnego dnia opuści Dai Builders Maker na szczycie ekosystemu DeFi, nawet jeśli tymczasowo. Mimo to twórcy projektu podjęli ostatnio kroki, aby uczynić platformę „Money lego” lepszą, a jej użytkowników uszczęśliwić. To z pewnością początek.

Finanse złożone

Na przykład, jeden z ważniejszych wątków marszu Compound w kierunku dojrzałości znalazł się w centrum uwagi w tym tygodniu, gdy zainteresowanie skupiło się wokół nowego audytu. Mówiąc dokładniej, specjaliści ds. Inteligentnych kontraktów z projektu OpenZeppelin właśnie opublikowali audyt niektórych z najważniejszych inteligentnych kontraktów platformy Compound.

⚠️ Tutaj przedstawiamy podsumowanie @compoundfinance audyt, w tym:

– Przegląd systemu

– Role uprzywilejowane i przyszły kierunek

– Nieoprocentowane pożyczki

– Zachęty przynoszące efekt przeciwny do zamierzonego

– Pełny raport z audytuhttps://t.co/OsGE6w3gnT

– OpenZeppelin (@OpenZeppelin) 28 sierpnia 2019 r

Dobre wieści? OpenZeppelin nie znalazł żadnych problemów z kodem, które uznałby za „krytyczne”. Jednak audytorzy znaleźli szereg mniej poważnych problemów, które pomogły społeczności Ethereum lepiej zrozumieć raczkującą platformę Compound.

Wśród tych problemów jednym podkreślonym problemem był fakt, że obecnie istnieją klucze administratora, których można użyć do złamania niektórych technologii Compound.

Kontrakty Custodial Compound niosą ze sobą ryzyko * niezabezpieczonego długu *

> cTokeny użyte jako zabezpieczenie pozostają w portfelu pożyczkobiorcy, ale nie można ich przenosić

> Administrator mógłby zezwolić na przeniesienie zabezpieczenia cTokens… zasadniczo umożliwiając podcięcie zabezpieczenia długu złożonego https://t.co/jHzlwZgvQe

– Eva Beylin (@evabeylin) 27 sierpnia 2019 r

W odpowiedzi współzałożyciel Compound Robert Leshner zauważył później, że platforma ma ewoluować w kierunku całkowitej decentralizacji.

“Absolutnie; FAQ […] i biała księga […] są bardzo przejrzyste na temat tego, jak działają uprawnienia administratora, oraz naszego celu, jakim jest decentralizacja z dala od posiadania administratora ”- powiedział Leshner 27 sierpnia. 

Kochaj ich lub nienawidź, Compound otwierając ich kontrakty, aby każdy mógł je rozdzielić, działa tylko na ich korzyść na dłuższą metę.

Nowe aktywa podlegające głosowaniu

Podobnie jak inne platformy kryptowalut, Compound obsługuje tylko wybraną liczbę kryptowalut. Ale ta liczba wkrótce wzrośnie.

Dzieje się tak, ponieważ firma Compound otworzyła okres głosowania, aby użytkownicy mogli zdecydować, które zasoby cyfrowe chcą zobaczyć na platformie w następnej kolejności. Obecnie rozpatrywane projekty obejmują Maker, Tether, Decentraland, Huobi Token, Loom Network, Numeraire, OmiseGo, Paxos i TrueUSD.

Rozpoczęło się głosowanie w celu wybrania kolejnych dwóch zasobów protokołu złożonego!

&# 128499; ️ Dokonaj wyboru: https://t.co/En6tOQffeo

&# 128218; Ucz się więcej: https://t.co/9uAeCVgcAD

⏱️ Głosowanie trwa dwa tygodnie!

– Związek (@compoundfinance) 28 sierpnia 2019 r

„Głosowanie potrwa 14 dni, po czym 2 zwycięskie tokeny zostaną dodane do protokołu po utworzeniu umów integracji cToken, pomyślnych audytach bezpieczeństwa i ustaleniu przydatności” – powiedział wspomniany wcześniej Leshner.

Berlin Bump and Beyond

Berliński Tydzień Blockchain odbył się na początku tego miesiąca, a jedno z jego wydarzeń – ETHBerlin Zwei – nie zabrakło projektów Hackathon zbudowanych na szczycie Compound. To dało platformie namacalny wzrost w użyciu.

Według strony DeFi Pulse, zajmującej się trackerami, Compound od niedawna stale zyskuje na dominacji Maker w DeFi. Oczywiście Maker nadal dominuje w ponad 50 procentach ekosystemu DeFi, ale kawałek ciasta Maker powoli spada, ponieważ Compound zyskuje więcej uwagi.

2 / Całkowita podaż DAI na rynku spadła o około 14 mln USD w ciągu ostatnich 90 dni, częściowo dzięki przejściu CDP na Compound i narzędziom takim jak @InstaDAppMostek. W rezultacie opłata za stabilność zaczyna się obniżać. [Dołączono wykresy TVL w celach informacyjnych. Zwróć uwagę na różnicę w skali] pic.twitter.com/sckUjnPvL3

– DeFi Pulse &# 127815; (@defipulse) 30 sierpnia 2019 r

Nie chodzi o to, że jeden jest bardziej imponujący niż drugi, a raczej to, że oba są teraz na szczycie DeFi, a Compound wyraźnie nabiera tempa. Powiedziawszy to, Maker i Compound są daleko od wrogów, jak wyjaśnił zespół DeFi Pulse:

„Na razie wydaje się, że łączy ich symbioza. Maker drukuje DAI, Compound zwiększa popyt na DAI na rynku ”.

Dharma Pivots to Compound

29 sierpnia Dharma – obecnie jeden z 10 najlepszych projektów DeFi – ogłosił, że wznawia swoje usługi kryptowalutowe po wycofaniu początkowej oferty.

Skręt? Nowe usługi Dharma będą polegać na pulach płynności Compound. Odchodząc od pożyczek kryptograficznych, pierwszą ofertą projektu po ponownym uruchomieniu będzie produkt oszczędnościowy.

„Praca z Compound pozwala Dharmie skupić się na tych częściach biznesu, które robią najlepiej, które moim zdaniem obejmują projekt, produkt i doświadczenie użytkownika, a zamiast tego zlecają część stosu na zewnątrz” – powiedziała założycielka Autonomous Partners i inwestorka Dharma Arianna Simpson w wiadomościach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map