Najważniejsze wnioski z zeznania Planned Libra, CEO Zuckerberga

Mark Zuckerberg

Przez większość swojej prawie 11-letniej żywotności Bitcoin znajdował się pod radarem rządu USA. Ale premiera Libry zmieniła sytuację.

Wraz z uruchomieniem projektu kryptowaluty Facebooka, który zostanie przyjęty przez miliony po uruchomieniu, globalni regulatorzy poczuli potrzebę reakcji. Do tego stopnia, że ​​dyskusja dotycząca Wagi dociera do wyższych szczebli Waszyngtonu.

Mark Zuckerberg

Waga na wzgórzu… Znowu

Jak informował wcześniej Blockonomi, 23 października (dzisiaj, kiedy to piszę i publikuję), Mark Zuckerberg będzie zeznawał w sprawie Libry podczas dzisiejszego przesłuchania przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Zeznaje z powodu prośby kongresmenki Maxine Waters z Kalifornii, która była jawnie sceptyczna wobec projektu od czasu jego uruchomienia.

Zuckerberg ma być jedynym świadkiem na wspomnianej rozprawie, zatytułowanej „Badanie Facebooka i jego wpływ na sektor usług finansowych i mieszkaniowych”.

Zbliżające się zeznanie Zuckerberga spełni prośby członków Komitetu, z których niektórzy wzywali założyciela Facebooka do pojawienia się w Izbie, gdy David Marcus był grillowany przez tę samą komisję w lipcu. W tamtym czasie Brad Sherman, kongresman z Kalifornii, porównał potencjalne szkody dla życia Amerykanów przez Librę do 11 września, po czym dodał, że to sam Zuckerberg powinien zwracać się do Izby, a nie dyrektor wykonawczy.

To może sprawić, że zaczniesz się zastanawiać – co powie Zuckerberg?

Świat niedawno otrzymał odpowiedź, a Facebook dał organom regulacyjnym dyrektorów generalnych zaplanowane zeznanie na wtorek po południu. Oto kilka kluczowych wniosków, które Blockonomi i inni członkowie tej branży uznali za interesujące.

NOWOŚĆ: Oto planowane zeznanie Marka Zuckerberga, który przygotowuje się do jutrzejszej wypowiedzi na Facebooku Libra on the Hill

Przeczytaj w całości: https://t.co/eFyzoBjPI2

Dodatkowo więcej informacji tutaj: https://t.co/iqN6nTElDQ pic.twitter.com/QizHr0og9F

– Bloomberg Crypto (@crypto) 22 października 2019 r

Co powie Zuckerberg?

Przede wszystkim Zuckerberg stwierdził, że istnieje potrzeba nowej infrastruktury finansowej, powołując się na prosty fakt, że istnieje „ponad miliard ludzi na całym świecie, którzy nie mają dostępu do konta bankowego”.

Wyjaśnił, że wykluczenie z systemu finansowego ma „realne konsekwencje”, biorąc pod uwagę wysokie koszty i długie czasy oczekiwania, które są związane z przekazami pieniężnymi. Jak ujął to po prostu szef Facebooka, „obecny system zawodzi pokrzywdzonych; w branży finansowej panuje stagnacja ”. Twierdzi, że jest to problem, z którym Libra chce się uporać, a przynajmniej „pomóc”, oddając „władzę w ręce ludzi”:

„Prosty, bezpieczny i stabilny sposób przesyłania pieniędzy daje wiele możliwości. W dłuższej perspektywie, jeśli oznaczałoby to, że więcej osób przeprowadza transakcje na naszych platformach, byłoby to korzystne dla naszej firmy. Ale nawet jeśli tak się nie stanie, może pomóc ludziom na całym świecie ”.

Po drugie, szef Facebooka w dużej mierze uniknął obaw związanych z finansowaniem terroryzmu i działalnością przestępczą, jakie umożliwia Libra, i zamiast tego skupił się na idei, że istnieje ryzyko braku innowacji.

W ten sposób ewidentnie omawiał dyskusję dotyczącą powstrzymania Wagi przed pójściem naprzód. Zaznaczył, że skoro Chiny „szybko posuwają się” do wprowadzenia walut cyfrowych „w nadchodzących miesiącach”, Stany Zjednoczone byłyby niedbałe, gdyby nie wprowadzały innowacji, albo zaryzykowałyby utratę „finansowej pozycji lidera”. Rzeczywiście, świat, w którym Stany Zjednoczone nie mają własnego systemu waluty cyfrowej, prawdopodobnie straci zainteresowanie krajami, które go mają.

Po trzecie, Zuckerberg potwierdził, że Facebook, a co za tym idzie Libra, nie sprzedaje (i nie sprzedaje) danych osób, nie wykorzystuje ich do podejmowania decyzji o pożyczkach ani do tworzenia raportów kredytowych ani do udostępniania informacji stronom trzecim w celu podejmowania decyzji kredytowych..

Na koniec stwierdzono, że Libra nie zagrozi istnieniu suwerennych walut i wspierających je banków centralnych ani nie naruszy ich istnienia. „Oczekujemy, że ramy prawne Stowarzyszenia Libra zapewnią, że Stowarzyszenie nie będzie ingerować w politykę pieniężną. Waga jest również projektowana z myślą o bezpieczeństwie ekonomicznym i stabilności, i będzie w pełni wspierana przez rezerwę Libra ”- napisał Zuckerberg.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map