Narracja Bitcoin wzmacnia się, gdy „fałszywe” złoto się rozprzestrzenia

Kryptowaluta i złoto

Bitcoin był nazywany przez lata wieloma rzeczami. Jednym z najnowszych tytułów jest „Gold Killer”.

Przykładem jest firma Grayscale Investments, która na początku tego roku ujawniła kampanię reklamową zachęcającą inwestorów do „zrzucenia złota, kupowania bitcoinów”, która skupiała się na pokazaniu, że metal szlachetny jest raczej nieefektywny i przestarzały we współczesnej gospodarce.

Kryptowaluta i złoto

Oczywiście wiele złotych robaków wyśmiało ten sentyment jako czyste szaleństwo. Ale narracja „Bitcoin bije złoto” ostatnio zyskała na popularności, ponieważ raporty ujawniły, że rynek złota był pełen pewnych problemów.

Bitcoin zasadniczo silniejszy niż złoto?

Sztabki złota wydają się dość proste. Są to duże, pomarańczowe, wytłoczone płyty z metalu, które jak na swój rozmiar ważą tonę.

Mimo to można je sfałszować. Wybitny analityk kryptowalut „PlanB” ostatnio zwrócił uwagę do historii, która ujawniła, że ​​podrabiane sztabki złota, na których widnieją „oficjalne” marki głównych rafinerii i mennic, krążą po całym świecie.

#bitcoin naprawia tohttps://t.co/I7cH6tYPG2

– PlanB (@ 100 bilionów USD) 21 października 2019 r

Jasne, samo złoto nie jest fałszywe (złoto w tych „fałszywych” sztabkach nadal składa się z atomów o liczbie atomowej 79), ale te historie wciąż pokazują, że w metalu bulionowym są dziury pod względem weryfikacji co jest uzasadnione, a co nie.

Nie jest to jedyna ostatnia ciekawostka, która potwierdziła pogląd, że Bitcoin może być lepszy niż złoto. Według poprzednich raportów Blockonomi, NASA na początku tego roku stwierdziła, że ​​asteroida nazwana „Pysche 16” jest wypełniona po brzegi złotem, platyną, żelazem i niklem.

Osoby takie jak Scott Moore z firmy EuroSun Mining oszacowały, że różne metale na asteroidzie byłyby wyceniane na ponad 8 000 biliardów dolarów, gdyby były wydobywane w całości, co jest wartością wyższą niż łączna wartość kapitału światowego. Szalone, wiem.

Krótko mówiąc, złoto nie jest tak rzadkie, jak nam się wydaje.

Z drugiej strony, bitcoin jest algorytmicznie rzadki. W rzeczywistości kryptowaluta ma limit podaży wynoszący 21 milionów, który według aktualnych szacunków zostanie osiągnięty do 2140 roku.

Co więcej, w przeciwieństwie do złota, podaż Bitcoinów można przewidzieć na koszulkę, że tak powiem, z wieloletnim wyprzedzeniem i jest całkowicie przejrzysta – coś, czego nie mogą twierdzić, że mogą zrobić, jak przewidywanie podaży aktywów lub wiedza, ile jest w obiegu. precyzyjna dokładność jest prawie niemożliwa.

Nie bije złoto… Jeszcze

Jasne, Bitcoin może być dobrą alternatywą dla przechowywania wartościowych właściwości złota na poziomie podstawowym, ale czy faktycznie działa jako zabezpieczenie?

W tej chwili nie do końca.

Na początku sierpnia, kiedy zarówno Stany Zjednoczone, jak i Chiny wymieniły masowe uderzenia w handel i cła w związku ze sporem handlowym, pojawił się dziwny trend rynkowy. Dane z Huobi punkt handlu pozagiełdowego, z którego powszechnie wiadomo, że jest używany głównie przez inwestorów z Chin kontynentalnych, wykazał, że Tether (USDT) był sprzedawany z prawie 1,3% rabatem.

Bitcoin, według chińskiego inwestora venture capital w kryptowalutach Dovey Wan, również handlował ze zniżką w Chinach w tym samym czasie.

Tether jest teraz sprzedawany z dość dużą ujemną premią w Chinach kontynentalnych, tak samo jak Bitcoin

powiedz mi więcej o „Bitcoin to bezpieczny skarb dla chińskiej teorii”

&# 128064;&# 128064;&# 128064;

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 9 sierpnia 2019 r

Jasne, 1,3% rabatu – który wynosił około 150 USD przy obecnej wówczas cenie Bitcoina 11 800 USD – nie był zbyt wielkim celem. Ale na rynku, na którym oczekuje się wysokiej premii ze względu na często cytowaną narrację o bezpiecznych przystankach, każda zniżka powinna być postrzegana jako dość szokująca.

Jak zauważył Larry Cermak, szef działu badań w The Block, „[to jest dowód], że chińscy inwestorzy, na których wpłynęła zeszłotygodniowa dewaluacja chińskiego juana [będąca wynikiem eskalacji wojny handlowej], nie są kupujący Bitcoiny ”.

W pewnym kontekście złoto rosło – i mocno rosło – w tym czasie, osiągając wieloletnie maksimum 1555 USD na początku września, częściowo z powodu doniesień, że światowe banki centralne, w tym Ludowy Bank Chin, zaczęły gromadzić złoto. w oczekiwaniu na osłabienie dolara.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nazwanie Bitcoin bezpieczną przystanią, lepszą niż złoto, może być nieco krótkowzroczne… przynajmniej na razie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map