Maker Dai

W tym tygodniu Maker, zespół stojący za popularnym stablecoinem Dai, ogłosił kolejną generację Wyrocznie „V2”.

To duży krok naprzód dla ekosystemu Ethereum DeFi, ponieważ pierwsza fala Wyroczni firmy Maker – wprowadzona początkowo latem 2017 r. – została wykorzystana przez szereg popularnych aplikacji Ethereum dApps. Oznacza to, że V2 stanie się znacznie bardziej popularny.

Maker Dai

Mówiąc prościej, Oracle jest specjalną usługą danych, która umożliwia inteligentnym kontraktom blockchain interakcję z zewnętrznymi, „rzeczywistymi” danymi, takimi jak kanały cenowe. Oryginalna wyrocznia Maker firmy Maker posłużyła jako podstawa dla projektu Maker CDP, zautomatyzowanego systemu pożyczkowego dApp, który stał się rosnącym hitem w kryptoekonomii: ponad 50 procent całej wartości obecnie zablokowanej w dApps jest zablokowanych w platformach CDP Maker DeFi Pulse.

Oczywiście jeden powiązany problem? Wyrocznie inauguracyjne Maker są potencjalnym pojedynczym punktem niepowodzenia dla CDP i innych aplikacji dApps. Przedstawiając Oracles V2, Maker wskazał w ten sposób drogę do dalszej decentralizacji swojego ekosystemu i optymalizacji technologii pod kątem „skalowalności, decentralizacji, odporności, opóźnień i kosztów”.

Decentralizacja infrastruktury oracle ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka systemowego w stosie DeFi. Zespół 0x Core jest podekscytowany, mogąc wspierać @MakerDAO ekosystem poprzez uruchomienie zewnętrznego źródła danych! &# 128302; https://t.co/BGLHTBWmIV

– 0x (@ 0xProject) 3 września 2019 r

Ewolucja czterech części

W swoim poście z ogłoszeniem Maker powiedział, że cztery propozycje dotyczące zarządzania społecznościami będą zaangażowane w doprowadzenie do skutku Oracles V2.

Propozycje dotyczą potencjalnego dodania nowych źródeł danych dla partnerów DeFi oraz opracowania „upoważnienia zespołu Oracle”, „struktury zarządzania Oracle” i „restrukturyzacji motywacyjnej Oracle”.

Przywitaj się z naszą następną generacją Wyroczni &# 128526;

Z pomocą jednych z najlepszych projektów w ekosystemie chcemy uczynić Maker Oracles kręgosłupem zdecentralizowanych finansów. https://t.co/V9iYESjmpC

– &# 128121; Mariano Conti | conti.eth (@nanexcool) 3 września 2019 r

Jeśli chodzi o partnerów, Maker powiedział, że poprosi wyborców MKR o podjęcie decyzji, czy projekty Ethereum 0x, Gnosis, dydX i Set Protocol powinny stać się nowymi dostawcami plików danych w systemie V2. Wcześniej Maker korzystał z 14 pseudonimowych osób w swoich źródłach danych. W przypadku głosowania te cztery projekty mogą dodatkowo wzmocnić i zdecentralizować system Maker.

„Organizacje są znacznie bardziej odporne na przymus, mają zasoby do walki ze złośliwymi aktorami i mają zagrożoną reputację” – wyjaśniają twórcy Dai.

Propozycja mandatu zespołu Oracle spowoduje, że wyborcy MKR będą wybierać obowiązki „delegowanej strony” w ułatwianiu „administrowania i rozwoju technicznego Wyroczni”. Podobnie, propozycja Oracle Governance Framework pomoże nakreślić „prawa i obowiązki zarządzania Producentem w odniesieniu do Oracles”.

Wreszcie, propozycja Oracles Incentive Restrukturyzacja ma na celu zmianę sposobu wynagradzania partnerów producenta za ich wysiłki.

W szczególności przegląd Oracle jest jednym z niezbędnych kroków, które producent nakreślił w celu przejścia swojej społeczności na Multi-Collateral Dai (MCD), co pozwoli użytkownikom na zabezpieczanie CDP – lub zabezpieczonych pozycji dłużnych – za pomocą kryptowalut wykraczających poza eter (ETH). Niektóre z tokenów inauguracyjnych w pierwszej rundzie MCD obejmowały 0x (ZRX), Augur (REP) i Basic Attention Token (BAT).

Going Off the Chain: Key Change Under the Hood

W nowych komentarzach do Camili Russo z biuletynu The Defiant, mistrz Oracle Maker, Mariano Conti, wyjaśnił, w jaki sposób system V2 będzie znacznie bardziej wydajny niż V1 dzięki technologii off-chain:

„W obecnej wersji dla każdej zmiany ceny każdy z kanałów musi wysyłać transakcję do łańcucha blokowego i jest to bardzo nieefektywne. W nowej wersji istnieje sieć poza łańcuchem, w której wszystkie te kanały komunikują się i są przekaźniki, które agregują te dane i wysyłają jedną transakcję z cenami wszystkich, więc jest tańsza, bardziej odporna, znacznie bardziej godna zaufania, zwłaszcza gdy sieć jest przeciążona. ”

Zapytany przez Russo, czy te przekaźniki będą motywowane, Conti powiedział, że to posiadacze MKR będą ostatecznie decydować, w jaki sposób im zrekompensować, chociaż opracowano system białej listy, który może polegać na płatnościach abonamentowych Oracle dla płacących przekaźników. Na razie Maker Foundation płaci co miesiąc pierwotnym 14 dostawcom danych.

„Fundacja w końcu chce się wycofać” – zauważył Conti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me