Następny ruch Mastercard Blockchain? Platforma płatności z R3

Karta MasterCard

Mastercard, główny nurt płatności, nadal dokonuje znaczących wypraw w przestrzeń blockchain.

Ostatnie objęcie zostało ogłoszone 11 września, kiedy firma zaprezentowała, weszła w Partnerstwo strategiczne z korporacyjnym konsorcjum blockchain R3, zwolennikami projektu open-source Corda blockchain.

Mianowicie, dzięki współpracy obie organizacje będą „pilotować nowe rozwiązanie do płatności transgranicznych z obsługą łańcucha bloków” w celu „łączenia globalnej infrastruktury szybszych płatności, schematów i banków wspieranych przez sieć rozliczeniowo-rozrachunkową obsługiwaną przez Mastercard”.

Karta MasterCard

Połączenie polega na tym, by pozostać na szczycie globalnych płatności, powiedział Peter Klein, wiceprezes Mastercard ds. Nowych platform płatniczych:

„Opracowanie nowego i lepszego rozwiązania w zakresie płatności transgranicznych B2B poprzez poprawę ogólnoświatowej łączności w obszarze konto-konto ma kluczowe znaczenie dla ambicji Mastercard. Naszym celem jest zapewnienie globalnego wyboru infrastruktury płatniczej i łączności, co pokazały nasze ostatnie strategiczne przejęcia i partnerstwa, w tym nasza relacja z R3. Potwierdza nasze zaangażowanie w innowacje, zarówno rodzime, jak i poprzez partnerstwa i przejęcia, aby wspierać postęp i innowacje w coraz bardziej złożonej globalnej przestrzeni infrastruktury płatniczej ”

Głębiej w dół króliczej nory Blockchain

Wiadomość pojawiła się po tym, jak w zeszłym miesiącu na wewnętrznym portalu Mastercard do śledzenia ofert pracy pojawiło się kilka ważnych ofert pracy związanych z blockchain. Poszukiwane stanowiska obejmowały „Architekt rozwiązań Blockchain” i „Dyrektor, Zarządzanie produktami Cryptocoin / Portfel”.

Te posty wskazywały, że firma przygotowuje się do dalszego zintensyfikowania swojej działalności związanej z blockchain, więc partnerstwo R3 wydaje się być tylko pierwszym z wielu powiązanych działań, które nadejdą, gdy Mastercard nadal zagłębia się w ekosystem blockchain.

Oczywiście Mastercard również wywołał falę w czerwcu, kiedy Facebook ujawnił, że firma była jedną z pierwszych 29 organizacji, które zgodziły się dołączyć do Stowarzyszenia Libra, organu zarządzającego, które będzie administrować proponowaną przez Facebook kryptowalutą Libra stablecoin. I chociaż ostatnio krążyły plotki, że niektóre z tych organizacji rozważają wycofanie się z projektu, Mastercard nie zaoferował jeszcze żadnych oznak, że należy do grupy, której zainteresowanie zmalało.

Wiele dzieje się wokół płatności transgranicznych

Dzięki połączeniu Mastercard-R3 jako najnowszemu przykładowi, w ostatnich miesiącach nastąpił duży ruch dotyczący dużych graczy badających technologię blockchain w celu skutecznego ułatwiania płatności międzynarodowych.

Na przykład w lipcu pojawiły się wiadomości, że japońskie władze rozważają utworzenie transgranicznej sieci dla płatności kryptowalutowych, podobnie jak SWIFT dla głównych płatności bankowych.

Miesiąc wcześniej konkurent Mastercard, VISA, ogłosił sieć Visa B2B Connect, która została zbudowana na łańcuchu blokowym Hyperledger Fabric i zaprojektowana, aby pomóc przedsiębiorstwom w dokonywaniu niedrogich transferów międzynarodowych.

Wiosną kilkanaście dużych banków zainwestowało łącznie 50 mln USD w Fnality, startup skupiający się na wykorzystaniu monety rozliczeniowej (USC) w płatnościach międzybankowych. Niedługo wcześniej amerykański gigant bankowy J.P. Morgan ujawnił swoją monetę JPM, która prawdopodobnie będzie używana na międzybankowej szynie blockchain banku, Interbank Information Network (IIN).

Podsumowując, rozwój ten wróży poważną konkurencję dla Ripple, zwolenników kryptowaluty XRP – kryptowaluty, której głównym przypadkiem zastosowania są płatności transgraniczne..

Firma niewątpliwie odczuwa presję, a przynajmniej będzie walczyć o swoją pozycję na czele pakietu kryptoekonomii, biorąc pod uwagę, że XRP jest obecnie trzecią co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. W zeszłym miesiącu dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że firma analizuje szereg przejęć i inwestycji, aby poprawić swoją pozycję.

„Mamy bardzo silną pozycję, nasza działalność rozwija się silnie, mamy mocny bilans i zamierzam wykorzystać naszą przewagę” – powiedział Garlinghouse.

W związku z tym Garlinghouse i jego współpracownicy będą musieli urzeczywistnić takie zamiary, aby wyprzedzić swoich podobnie myślących konkurentów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map