Bear Market

Bitcoin i kryptowaluty nadal dzielą ludzi szybciej niż klimaty polityczne. Wygląda na to, że dla każdego wątpiącego i błędnie wierzącego jest ktoś, kto stoi po stronie kryptowalut jako zbawiciel finansowy, jakiego potrzebuje świat.

Wczoraj rozmawialiśmy o licznych stratach, które inwestorzy kryptowalut wywołali w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na przykład Bitcoin osiągnął wartość blisko 20000 USD w grudniu ubiegłego roku, ale od tamtej pory stacza się w dół. Inne formy kryptowalut, takie jak Litecoin i Ethereum, również poszły w ich ślady, tracąc setki, a nawet tysiące w porównaniu z grudniowymi szczytowymi cenami.

Bear Market

Ci, którzy zdecydowali się zainwestować w kryptowalutę w nowym roku, ostatecznie doświadczyli kryzysów finansowych, z których jeszcze nie wyszli. Na przykład Tony Yoo jest 26-letnim analitykiem finansowym mieszkającym w Los Angeles. Na początku 2018 roku zainwestował ponad 100 000 USD jego osobiste oszczędności na różne tokeny i przedsięwzięcia związane z kryptowalutami, ale od tego czasu jego inwestycje spadły o ponad 70 procent, a kwota 100 000 USD spadła do około 30 000 USD. Ogromny cios, jeśli kiedykolwiek był…

Tony Yoo

Tony Yoo, który jesienią zainwestował ponad 100 tysięcy dolarów ze swoich oszczędności, wartość jego udziałów spadła o prawie 70 procent. Obraz z NY Times

Jednak w przeciwieństwie do innych osób, które padły ofiarą „pułapki kryptowalut”, Yoo nie przejmuje się tym zbytnio. Chociaż jego opinie na temat samych monet są różne, jest niezwykle pewny siebie, jeśli chodzi o blockchain – technologię kryjącą się za monetami – i jest przekonany, że korzyści, jakie oferuje blockchain, pozwolą naszej infrastrukturze finansowej na coraz to lepsze.

„Za tą nową falą technologii i innowacji stoi o wiele więcej rzeczy, które z pewnością w odpowiednim czasie przejmą kontrolę nad naszym społeczeństwem” – komentuje.

Blockchain to potężne narzędzie

To, co go osobiście fascynuje, to sposób, w jaki blockchain może wyeliminować pośrednika – unieważniając większość banków i tradycyjnych instytucji – i przybliżyć globalną populację do pełnej kontroli nad bankowością osobistą. Żadnych droższych opłat, koniec korupcji – tylko Ty i Twoje pieniądze.

Ponadto zarówno społeczności bitcoinowe, jak i kryptowalutowe są obciążone ludźmi znanymi jako „hodlers” lub raczej osoby, które odmawiają sprzedaży swoich chowa i trzyma swoje monety bez względu na obecne okoliczności. Rynek kryptowalut mógłby leżeć w koszu na śmieci, a jednak myśl o sprzedaży jednej monety graniczyłaby ze świętokradztwem.

Rządy muszą zobaczyć prawdę

Większość hodowców uważa, że ​​rajd jest zawsze możliwy i nie chcą być pozostawieni w kurzu, gdyby kryptowaluta kiedykolwiek zdecydowała się podróżować na północ. Przyczyny takiego rajdu są różne, choć powszechnym jest to, że rządy zarówno krajów rozwiniętych, jak i krajów trzeciego świata wkrótce rozpoznają możliwości i korzyści płynące z blockchain i wdrożą go do swoich obecnych systemów. W takim przypadku platformy kryptowalut są powszechnie uważane za mainstreamowe.

Dominik Rehse – specjalista ds. Blockchain z niemieckiego Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW) – wyjaśnia:

„Rządy muszą uważać, aby nie przegapić tej kluczowej innowacji, która naprawdę napędza duże obszary działalności gospodarczej”.

Czy stabilne monety są odpowiedzią?

Jednak dalej skomentował, że dodanie bardziej stabilnych monet do przestrzeni kryptowalut może w dużej mierze pomóc w jej legitymizacji. Mówi, że aby kryptowaluty stały się głównym nurtem, ludzie muszą im bardziej ufać. Wiąże się to z uwolnieniem kryptowalut z jego zmienności, a jedynym sposobem na to jest wprowadzenie bardziej stabilnych tokenów:

„Podobnie jak kraje o wysokiej inflacji często borykają się z niestabilnymi walutami, to samo dotyczy kryptowalut. Aby stały się powszechnie akceptowaną metodą płatności, muszą być stabilne ”.

Co to są Stablecoins?

Przeczytaj: Co to są stablecoiny? Rozwiązanie polaryzacyjne na zmienność kryptowalut

Niektórzy myślą inaczej

Ale nie wszyscy się z tym zgadzają. Obi Nwosu – założyciel i dyrektor generalny kolektywu giełd kryptowalut Coinfloor – mówi, że obecnie stabilne monety, wymagają centralnej organizacji wsparcie i zarządzanie, co ostatecznie jest sprzeczne z podstawowymi zasadami kryptowalut. Mówi, że ideą kryptowalut było oddanie władzy finansowej z powrotem w ręce tych, którzy go używają, i że posiadanie centralnego ciała pośrodku zapobiega temu.

On komentuje:

„Uważamy, że chociaż stabilne monety mogłyby być popularne na krótką metę, zdecentralizowana waluta, która jest stabilna i nie ma za sobą centralnej organizacji, będzie bezpieczniejsza na dłuższą metę”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me