Obywatele Hongkongu walczą o wypłatę gotówki w trybie „Bank Run”: Bitcoin to naprawia

Bitcoin Hong Kong

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Hongkong, specjalny region administracyjny Chin, był przedmiotem niezliczonych protestów prodemokratycznych demonstrantów.

Osoby te obawiają się, że rząd Chin kontynentalnych, który w 1997 r. Zobowiązał się do oddzielenia regionu brytyjskiego od Pekinu do 2047 r., Wkracza w ich demokrację..

Do tej pory protesty miały głównie charakter fizyczny – osoby zaangażowane wyszły na ulice, opuściły szkołę lub pracę i zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby zirytować swoich przeciwników. Ale wydaje się, że pływy zaczęły się zmieniać.

Bitcoin Hong Kong

Chociaż w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się wezwania do „paniki bankowej”, dopiero teraz w Internecie zaczęły pojawiać się zdjęcia bankomatów w całym mieście zalewanych przez mieszkańców, którzy prawdopodobnie robią wszystko, co w ich mocy, aby zabezpieczyć swoje bogactwo.

Problem polega na tym, że pojawiło się wiele doniesień, że w bankomatach kończyły się pieniądze, ponieważ wiele banków zostało zamkniętych lub zamkniętych z powodu wandalizmu.

Wielu członków społeczności Bitcoin postrzegało to niefortunne zdarzenie jako paliwo do ognia kryptowaluty.

Narracja Bitcoin wzmacnia się, gdy bankom w Hongkongu brakuje gotówki

Dla większości mieszkańców zachodniego świata pieniądze najlepiej przechowywać w bankach. Banki zabezpieczają Twój kapitał i – jeśli nie jesteś w Japonii, Europie lub innych regionach o ujemnych stopach procentowych – zapewniają odsetki za trzymanie pieniędzy w ich kasach.

Ale to nie zawsze jest najlepsza opcja. Na Cyprze stało się to bardzo jasne, kiedy tysiące ludzi zaczęło spieszyć się z wycofywaniem kapitału z banków w oczekiwaniu na upadek.

Najdziwniejsze jest to, że to samo dzieje się w Hongkongu. Jeśli spojrzeć na zdjęcia zamieszczone przez użytkowników na LIHKG, miejskim forum przypominającym Reddit, odwiedzanym przez prodemokratycznych internautów, wygląda to dokładnie tak, jak Cypr w latach 2012-2013. Jak już wspomniano, bankomatom i bankom w Hongkongu brakuje gotówki, co potwierdzają ludzie tacy jak Kyle Bass z Hayman Capital, zagorzały zwolennik całej chińskiej narracji.

Według innych raportów, w bankomatach, w których pozostały środki pieniężne, drastycznie zmniejszono limity wypłat o ponad 75%, prawdopodobnie po to, aby powstrzymać krwotok gotówki..

Wiele osób w społeczności kryptowalut widziało, że nadszedł czas, aby pochwalić Bitcoin. Poniżej znajduje się tylko jeden z kilkudziesięciu tweetów od wybitnych członków przestrzeni Bitcoin, którzy wspomnieli o Hongkongu i Bitcoinie w tandemie. Widzisz, Bitcoin, jeśli jest używany poprawnie, pozwala zawsze mieć kontrolę nad ich bogactwem, uniemożliwiając prowadzenie banków.

Bitcoin to naprawia! https://t.co/U5Abf4WKCV

– Hailey Lennon (@HaileyLennonBTC) 7 października 2019 r

Brak wystarczającej ilości gotówki w systemie nie jest jedynym problemem w Hongkongu, który zwiększa wartość Bitcoina.

W zeszłym tygodniu Carrie Lam, dyrektor generalny regionu, aktywowała archaiczne prawo, rozporządzenie w sprawie przepisów nadzwyczajnych (URE), ostatnio używane ponad pół wieku temu, aby powstrzymać protest.

URE zezwala rządowi Hongkongu na „wydawanie jakichkolwiek przepisów”, które mogą leżeć w „interesie publicznym”, jeśli mają za zadanie zająć się „sytuacją wyjątkową lub niebezpieczeństwem publicznym”. W tym przypadku Lam zakazał używania masek na twarz podczas protestów.

Choć brzmi to samo w sobie nieszkodliwie, URE pozwala na wprowadzenie cenzury mediów, przerw w dostawie internetu, nalotów policji bez nakazów, a co najważniejsze dla Bitcoina i zdecentralizowanych pieniędzy, zajęcia aktywów / mienia.

Nie ma wyraźnych przesłanek, że Lam rozszerzy zakres stosowania URE na zajęcie majątku. Ale jeśli to prawo zostanie ponownie aktywowane w tym właśnie celu, Bitcoin będzie miał o wiele większy sens dla mieszkańców Hongkongu. (Co ważne, Bitcoin byłby bezużyteczny, gdyby Internet został zamknięty przez URE).

Nie używane przez Hongkongów… Jeszcze

Chociaż Bitcoin jest wyraźnie finansowym wyjściem z szybko pogarszającej się sytuacji w Hongkongu, dane pokazują, że nie jest on używany w takim charakterze – przynajmniej jeszcze nie teraz.

W zeszłym tygodniu wiele osób w przestrzeni Bitcoin było w zachodzie słońca, kiedy zobaczyli, że rynek LocalBitcoin w Hongkongu odnotował rekordowe wolumeny, co było dla nich wskazówką, że ludzie spieszą się ze sprzedażą swoich HKD za BTC. W tym tygodniu statystyki uległy normalizacji, a wolumeny na LocalBitcoinach w Hongkongu spadły do ​​poziomów uznawanych za „normalne”. Oznacza to, że miejscowi nie postrzegają kryptowaluty jako sposobu na zabezpieczenie swojego bogactwa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map