Opcje kryptowalut w RPA zyskują na popularności

Kryptowaluta RPA

Opcje kryptowalut w RPA nabierają rozpędu. Podczas gdy inne narody pojawiły się jako wiodące centra rozwoju technologii blockchain, Republika Południowej Afryki wyłania się jako innowator w rzeczywistym wykorzystaniu kryptowalut.

Rząd Republiki Południowej Afryki wydaje się być szczęśliwy, pozwalając na rozwój przestrzeni kryptograficznej, a własność kryptowalut w RPA jest najwyższy na świecie.

Przyjęcie kryptowalut w RPA nie powinno być zaskoczeniem. Chociaż naród ma wyższy poziom rozwoju niż wielu jego sąsiadów z Afryki Subsaharyjskiej, Republika Południowej Afryki nadal boryka się z ogromną populacją krajową bez banków i dużą przepaścią między bogatymi a biednymi.

Kryptowaluta RPA

Kryptowaluty mają możliwość zmiany sposobu, w jaki ludzie inwestują, oszczędzają i dokonują codziennych transakcji. Wiele osób w Ameryce Północnej i UE po prostu nie jest gotowych, aby zacząć akceptować kryptowaluty w swoich małych firmach, ale tak nie jest w Republice Południowej Afryki.

Wykorzystanie kryptowalut w RPA rośnie

Na początku tego roku Tito Mboweni, który jest ministrem finansów Republiki Południowej Afryki, powiedział opinii publicznej, że „Przewiduje się, że po szerokich komentarzach i udziale branży grupa robocza ds. Regulacji aktywów kryptograficznych będzie gotowa do opublikowania końcowego dokumentu w trakcie 2019 roku. ”

Chociaż nie było nic solidnego w zakresie przepisów dotyczących kryptowalut, wydaje się, że Republika Południowej Afryki może być jednym z pierwszych krajów, które oficjalnie dodały przepisy dotyczące kryptowalut do swojego kodu podatkowego.

Mboweni stwierdził, że przepisy dotyczące kryptowalut zostaną dodane do nowelizacji przepisów podatkowych z 2018 r., a kryptowaluty nie będą postrzegane jako aktywa do użytku osobistego do celów podatku od zysków kapitałowych. Zamiast tego kryptowaluty byłyby traktowane jako usługa finansowa do celów podatku VAT.

Stanowisko, jakie zajmuje rząd RPA, pozwoli na wzrost wykorzystania kryptowalut w kraju. Jak dotąd kraj przyciągnął jedne z najbardziej innowacyjnych firm kryptograficznych i Brokerzy z RPA którzy pracują, aby kryptowaluty stały się opłacalnym sposobem robienia zakupów każdego dnia.

Tutaj akceptowane kryptowaluty!

Południowoafrykańska giełda kryptowalut DoshEx nawiązała współpracę z jednym z najbardziej innowacyjnych procesorów płatności kryptograficznych, PundiX. Celem partnerstwa będzie wprowadzenie systemu płatności PundiX w punktach sprzedaży PoS w RPA. Platforma PundiX umożliwia zwykłym ludziom używanie kryptowalut jako środka płatniczego, nawet jeśli nie mają konta bankowego.

Chociaż PundiX przeprowadził programy pilotażowe na bogatych rynkach, takich jak Hongkong, program ten w RPA ma ogromny potencjał. Afryka Subsaharyjska ma jedną z największych populacji na świecie bez kont bankowych. Dostęp do usług finansowych bez konta bankowego może być bardzo trudny, a kryptowaluty są idealnym rozwiązaniem.

Zac Cheah, dyrektor generalny PundiX Labs, powiedział to mediom,

„XPOS to łatwy i niedrogi punkt dostępu do kryptowalut dla głównych sprzedawców detalicznych i konsumentów… Teraz karta XPASS załadowana kryptowalutą umożliwia zwykłym ludziom objęcie krypto-przyszłości, w tym milionom mieszkańców RPA bez banków.

Według niektórych szacunków ponad 60% ludzi w Afryce Subsaharyjskiej nie korzysta z usług bankowych, co sprawia, że ​​region ten jest ogromnym potencjalnym rynkiem zarówno dla kryptowalut, jak i PundiX.

Republika Południowej Afryki mogłaby być wzorem

Chociaż istnieje ogromny procent ludności subsaharyjskiej populacja to nie jest bankowane, wiele ma proste telefony komórkowe. Platforma PundiX może być obsługiwana za pomocą karty, ale istnieją inne platformy, które działają za pośrednictwem wiadomości SMS.

Kryptowaluty mają możliwość odcięcia banków od gospodarki finansowej i pozwalają ludziom na dostęp do usług finansowych za bardzo małe kwoty. Wydaje się, że RPA tworzy krypto-ekonomiczny model, który można by wdrożyć w całej Afryce, a także w innych rozwijających się regionach.

Jedną z największych rzeczy, które pozwalają RPA na postęp w dziedzinie rozwoju kryptowalut, jest otwartość rządu na kryptowaluty. Indie i Indonezja to kolejne ogromne rynki kryptowalut, ale rządy obu krajów zasadniczo zakazały wdrażania systemów PoS opartych na kryptografii.

Wykorzystanie kryptowalut prawdopodobnie wzrośnie

Istnieją już platformy takie jak M-Pesa, która jest platformą płatności i przelewów pieniężnych opartą na telefonach komórkowych. W ciągu ostatnich dwóch dekad przyciągnął ponad 30 milionów użytkowników z całej Afryki. Chociaż M-Pesa nie obsługuje kryptowalut, pokazuje, jak otwarty jest kontynent afrykański na innowacje finansowe.

Opcje kryptowalut w RPA prawdopodobnie rozwiną się w nadchodzących latach i mogą napędzić wzrost również w innych krajach. W przeciwieństwie do spekulacyjnych zakupów kryptowalut, które napędzały boom na kryptowaluty w 2017 r., Kryptowaluty są w rzeczywistości wykorzystywane jako pieniądze w Afryce.

Kolejna faza rozwoju kryptowalut prawdopodobnie będzie koncentrować się na użytkowaniu, a RPA wygląda na innowatora w tym zakresie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map