Operacja NSAA Cryptosweep

Duża operacja antykryptograficzna znana jako „Operacja Cryptosweep”Wywołuje poważne fale. Celem projektu, zorganizowanego przez North American Securities Administrators Association, jest dotarcie do szeregu ICO i innych firm kryptowalutowych oraz projektów, które działają lub prowadzą interesy ze Stanami Zjednoczonymi. Niektóre z docelowych firm to Binance, Coinbase i Bittrex, żeby wymienić tylko kilka.

Operacja NSAA Cryptosweep

Miotły w gotowości

Zgodnie z ostatnim komunikatem prasowym NASAA prowadzi obecnie „ponad 200 aktywnych dochodzeń prowadzonych przez stanowe i prowincjonalne organy nadzoru papierów wartościowych”. Od maja tego roku, kiedy operacja się rozpoczęła, odbyło się łącznie „46 czynności egzekucyjnych”. Z publicznie dostępnych statystyk operacji kryptowalut wynika, że ​​większość podjętych działań ma charakter zaprzestania & nakazu zaniechania i różnego rodzaju listów z żądaniem informacji.

Większość ustaje & listy rezygnacyjne (które można swobodnie przeglądać na stronie internetowej NASAA) są zwykle określane jako stan. Mówiąc najprościej, listy będą wymagały, aby jedna konkretna firma zaprzestała prowadzenia interesów z jednym konkretnym stanem USA. Na przykład projekt Ethereum o nazwie Bioniczna moneta otrzymał zawieszenie & list zakazujący im prowadzenia interesów ze stanem Indiana.

Bionic Coin to dość typowe ICO dla tokenów opartych na Ethereum. Projekt zakłada, że ​​jego celem jest zakup elektroniki i sprzętu komputerowego.

Inną docelową firmą jest Chain Group Escrow Service, której obecnie nie wolno prowadzić działalności w stanie Alabama. Ważne jest, aby pamiętać, że te ustają & pisma o zaniechaniu nie mają zastosowania na poziomie federalnym, więc firmy te mogą nadal prowadzić działalność i dokonywać transakcji z klientami z innych stanów USA.

Dbanie o złych facetów

Podczas gdy Operacja Cryptosweep jest prawdopodobnie próbą pchnięcia w zapomnienie start-upów kryptowalut z mocną ręką, wydaje się, że projekt eliminuje co najmniej kilku potencjalnych złych aktorów.

W szczególności jedna firma, która używa nazwy BTCrush, twierdziła, że ​​sprzedaje usługi wyszukiwania kryptowalut w chmurze i obiecuje dzienne stopy zysku na poziomie 4,1%. Jeśli zaczniesz słyszeć Carlosa Matosa krzyczącego „BitConnect!” Na szczycie jego płuc nie będziemy wtedy zbyt zaskoczeni. Dzieje się tak, ponieważ każda firma, która obiecuje taki zwrot, jest niewątpliwie schematem lub oszustwem Ponzi. Witryna poświęcona gorączce BTC jest obecnie offline.

Schemat BitConnect Ponzi

Przeczytaj także: Bitconnect – Is It A Ponzi Scheme?

Zgodnie z nagłym nakazem zaprzestania działalności, wydanym przez radę papierów wartościowych stanu Teksas, wszyscy właściciele firmy mają siedziby w Londynie lub Panamie.

Coinbase i inni wielcy gracze na celowniku

Ostatnia grupa, do której skierowano przynajmniej jakąś formę działania, obejmuje niektóre z najbardziej znanych i najbardziej zaufanych nazwisk kryptowalut, w tym Coinbase, Cracken, Gemini, bit flyer i inne.

W piśmie, które otrzymali od prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, prosi się, aby te firmy przekazały im 34-punktowe informacje, takie jak informacje o właścicielu firmy, działaniach firmy i pobieranych przez nie opłatach, zasadach handlowych, w jaki sposób radzić sobie z przerwami w świadczeniu usług i innymi „zawieszeniami handlu”, kontrolą wewnętrzną, polityką prywatności i przeciwdziałania praniu pieniędzy itd..

Wydaje się, że jest to w dużej mierze dobrowolny wniosek o udzielenie informacji, a nie zawieszenie i zaniechanie ani inny nakaz sądowy.

Końcowe przemyślenia

Trudno jest ocenić, czy operacje takie jak Cryptosweep są szkodliwe czy nieszkodliwe dla kryptowaluty. Ponieważ pozornie nieszkodliwe ICO jest celem obok poważnych schematów Ponzi, jeszcze trudniej jest ustalić, jaki jest cel projektu.

Niezależnie od motywów, takie inicjatywy prawdopodobnie będą tylko hamować lub spowalniać wzrost adopcji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście liczba działań wykonanych przez Operację Cryptosweep jest dość minimalna. Spośród tysięcy ICO, które odbyły się w 2017 i 2018 roku, wydaje się, że tylko niewielka ich garstka otrzymała bardzo szczegółowe i geograficznie określone nakazy ograniczenia.

Jest prawie pewne, że doprowadzi to do tego, że więcej amerykańskich lub amerykańskich firm kryptowalutowych pójdzie jeszcze lżejszym krokiem..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me