Oszuści zmieniają przyjazną kryptowalutę Australii w paskudne centrum przestępczości

Australia

Kryptowaluta jest daleka od bycia atrakcją dla tłumu, co wyjaśnia, dlaczego rządy podjęły kroki regulacyjne, aby zakazać handlu zasobami cyfrowymi. Podczas gdy niektóre kraje zaakceptowały zakłócenia związane z wirtualnymi walutami, inne wciąż są po niekorzystnej stronie tej technologii. W przypadku Australii sytuacja jest jednak ironiczna. Kraj był najpierw przyjazny dla kryptowalut, zanim cokolwiek innego, robiąc to samo legalizacja kryptowaluty jako własność w 2017 roku.

Australia

Giełdy kryptowalut mogły działać, o ile były zarejestrowane w AUSTRAC, krajowej agencji wywiadu finansowego. Niestety, wraz z niepokojącym wzrostem przestępstw kryptograficznych w Australii oszuści podsycają determinację innych krajów zwalczających kryptowaluty, aby przeciwstawić się kryptowalutom i wszystkim, co reprezentują.

Przyjazny dla kryptowalut lub przestępstw?

Przestępstwa kryptograficzne, takie jak włamania i oszustwa, nie są rzadkością w kryptosferze, ale zaczynają budzić brwi, gdy nieustanne wiadomości o wspomnianych przestępstwach pochodzą z jednego konkretnego kraju. ZA raport opublikowany wczoraj przez ABC ujawnił, że para z Australii straciła ponad 20 000 AU (14 000 USD) w wyniku oszustwa związanego z bitcoinami, a słoma mogła równie dobrze złamać przysłowiowy grzbiet wielbłąda.

Według raportu Nick i Josie Yeomans zainwestowali w program handlowy, który odkryli na Facebooku, podobno nazwany Coinexx.org (nazwa podobna do Coinexx.com). Para otrzymała dobry zwrot z inwestycji, wystarczający, aby wyciągnąć fundusze, aby zainwestować więcej – w tym momencie rzekoma firma ograniczyła fundusze, a nawet drażniła parę w wiadomości WhatsApp.

Yeomani mogą być najnowszymi ofiarami Australii, ale prawdopodobnie nie będą ostatnimi. W kwietniu Krajowa Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów ujawnił że oszustwa związane z kryptowalutami wzrosły o 190% w porównaniu z poprzednim rokiem, co spowodowało, że australijscy użytkownicy kryptowalut stracili łącznie 6,1 miliona dolarów australijskich (4,3 miliona dolarów).

Większość ofiar została powstrzymana obietnicami dostępu do handlu na rynku Forex, handlu towarami i innymi możliwościami inwestycyjnymi w zamian za płatności kryptowalutowe. Ze wspomnianych 6,1 miliona AUD w ten sposób utracono łącznie 2,6 miliona AUD.

Po tym zdarzeniu Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) przeprowadziła szybkie kontrole w podejrzanych witrynach internetowych i wkrótce wydała ostrzeżenie australijskiej społeczności kryptowalut, aby omijać domniemany podejrzany podmiot działający pod dwoma nazwami, Dartalon Ltd i GFC Investments.

ASIC wydał podobne ostrzeżenia poprzednio, przeciwko podejrzanym początkowym ofertom monet (ICO) i funduszom aktywów kryptograficznych skierowanym do inwestorów detalicznych. Watchdog powstrzymał nawet pięć różnych ICO od pozyskiwania kapitału od kwietnia 2018 r., Twierdząc, że nie spełniają one standardów bezpieczeństwa wymaganych do prowadzenia takich biznesów.

ASIC, a następnie założenie MoneySmart – strony internetowej, z której inwestorzy mogliby korzystać, aby uczyć się różnych kwestii finansowych przed zainwestowaniem w ICO.

Ripple Effect of Crypto-Scams

Kiedy zdarzają się przestępstwa kryptograficzne, osoby postronne szybko zalecają, aby dotknięte organy podjęły raczej środki zapobiegawcze niż naprawcze. Jednak z australijskimi przepisami i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i giełd kryptowalut, trudno jest przypisać winy i odpowiedzialność.

Wzrost przestępstw kryptowalutowych zmusił od tego czasu rząd australijski do zrewidowania swojego stanowiska wobec kryptowaluty. 20 czerwca artykuł wydany przez bank centralny kraju, zadeklarowano, że bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty nie będą dozwolone jako główne płatności.

„Na poziomie australijskim z pewnością istnieje uzasadnione zastosowanie inwestycji w kryptowaluty, ale widzimy również ich wykorzystanie do ułatwiania przestępstw podatkowych” – skomentował wówczas zastępca komisarza ATO, Will Day.

Obecnie niemożliwe jest zważenie pełnego wpływu tego ograniczenia, ale jedno jest pewne – jeśli kraj, który wcześniej był przyjazny kryptowalutom, taki jak Australia, wycofa się ze swoich relacji kryptograficznych, innym krajom niechętnym do kryptowalut może być trudniej zmienić zdanie. zasoby cyfrowe, widząc, jak spełniają się ich najgorsze obawy o nie. W dłuższej perspektywie nie może to być dobre dla globalnego wzrostu sektora kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map