Oszustwo Bitcoin: Poszkodowani inwestorzy Torch House of Suspected Scammer

Ogień

Południowoafrykański przedsiębiorca bitcoinowy rzekomo zaangażowany w organizowanie skomplikowanego schematu oszustwa bitcoinowego stracił swój dom w płomieniach dzięki rozgniewanym inwestorom. Incydent miał miejsce po tym, jak rozeszły się wiadomości, że haker uzyskał dostęp do funduszy inwestorów, a inwestorzy zaatakowali biuro, aby odzyskać swoje pieniądze, a operatora schematu bitcoin Ponzi nigdzie nie znaleziono.

 Ogień

Wydaje się, że liczba przypadków bitcoinów i kryptowalut Ponzi rośnie, pomimo kilku ostrzeżeń ze strony organów regulacyjnych, władz i ekspertów.

Pieniądze zniknęły, dom w płomieniach

Wściekły tłum w Afryce Południowej spalił w Ladysmith dom człowieka odpowiedzialnego za schemat bitcoin Ponzi, Sphelele „Sgumza” Mbatha. Według raport autorstwa The Verge, Mbatha, który zarządzał kryptowalutowym schematem Ponzi znanym jako Bitcoin Wallet, obiecał inwestorom podwojenie inwestycji po 15 dniach roboczych.

Firma podobno otrzymywała R2 miliony (143 000 USD) dziennie, a kiedyś miała około 200 chętnych do zainwestowania w firmę. W odpowiedzi na zainteresowanie opinii publicznej firma podniosła poprzeczkę inwestycyjną do minimum R5 000 (357 USD) na osobę.

Mbatha stwierdził później, że firma przechodzi do trybu online i inwestorzy muszą przekazać swoje dane, aby otrzymać płatność. Historia zaczęła jednak mieć inny wątek po tym, jak Mbatha ogłosiła za pośrednictwem stacji radiowej, że hakerzy uzyskali dostęp do funduszy inwestorów.

Ofiary później zaatakowały siedzibę firmy, a także udały się na lokalny posterunek policji, aby odszukać Mbathę i odebrać pieniądze. Mbatha zaprzeczył własności firmy, twierdząc zamiast tego, że jest tylko pracownikiem.

Jednak oficjalny dokument wymienia Mbathę jako dyrektora zarejestrowanej firmy Bitcoin Wallet Achievers. Próby zlokalizowania Mbatha zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ istnieją niepotwierdzone doniesienia, że ​​podejrzany oszust uciekł z miasta i jest obecnie nieosiągalny.

Bitcoin Fraud Rampant w Republice Południowej Afryki

Co ciekawe, zaczęły się władze badanie Mbatha w czerwcu 2019 roku, po bogatym stylu życia RPA, który był ratownikiem medycznym. Mbatha, którego miejscowi nazywali „Lord of Ladysmith”, był znany z urządzania wielkich przyjęć i swobodnego wydawania pieniędzy.

Ale Financial Services Conduct Authority (FSCA) i National Credit Regulator (NCR) byli podejrzliwi wobec przedsięwzięcia biznesowego. NCR stwierdził, że certyfikat portfela Bitcoin był fałszywy, ponieważ szczegóły, takie jak czcionka, numer NCRCP oraz daty wydania i wygaśnięcia, były fałszywe,

Sprawa Ladysmith nie jest jedynym schematem kryptowalut Ponzi czy oszustwem, który pochodzi z RPA. W 2018 roku władze badały firmę kryptowalutową zaangażowaną w oszustwo bitcoin o wartości 80 milionów dolarów.  Firma – BTC Global – obiecała inwestorom soczyste zwroty z inwestycji, a później sytuacja stała się kwaśna.

Na początku 2019 roku pojawiły się doniesienia, że ​​hakerzy przeniknął konto na Twitterze Cricket South Africa i sprzedawane fałszywe losy na loterię bitcoin. CSA później odzyskało konto i usunęło spamowe tweety.

Bull Markets odnotowuje wzrost oszustw kryptograficznych

Pomimo ostrzeżeń organów regulacyjnych i ekspertów, coraz więcej inwestorów pada ofiarą podejrzewanych oszustw związanych z bitcoinami. Jedną z cech charakterystycznych oszustwa lub schematu Ponzi jest obietnica absurdalnie wysokich zwrotów z inwestycji w krótkim czasie.

Niedawno chińska giełda kryptowalut Tron i jej dyrektor generalny Justin Sun znalazły się pod ostrzałem po tym, jak inwestorzy twierdzili, że firma była wspólnikiem w oszustwie bitcoinowym, które wykorzystywało nazwę firmy.

W ciągu sześciu miesięcy oszustom udało się zdobyć chińskiego juana o wartości 30 milionów dolarów od niczego niepodejrzewających inwestorów.

Po wizycie policji w biurze Tron w Pekinie From stwierdził, że władze faktycznie przybyły, aby chronić pracowników przed wściekłymi inwestorami zgromadzonymi przed biurowcem.

Ponadto raport Australijskiej Komisji ds. Konkurencji (ACCC) ujawnił, że oszuści bitcoin ukradli 4,3 miliona dolarów poprzez różne oszukańcze systemy związane z kryptowalutami. Liczba ta była prawie 200% wyższa niż w 2017 roku ogółem.

Ponadto inwestor z New Jersey stracił oszczędności życia na rzecz oszustów bitcoinowych po tym, jak obiecano mu zwrot z inwestycji do 1500 procent. Oszuści wydoili od inwestora 1,5 miliona dolarów w ciągu 18 miesięcy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map