Pompliano przesuwa prognozy dotyczące bitcoinów o wartości 100 000 USD w CNN

Bitcoin

Kilka dni po pochwaleniu głównych mediów za rozgrzewkę do Bitcoin w ostatnich miesiącach, Anthony „Pomp” Pompliano pojawił się w segmencie wiadomości biznesowych CNN, aby porozmawiać o kryptowalutach.

Były członek zespołu zajmującego się rozwojem Facebooka i obecny inwestor skupiony na blockchainie i podcaster walczył z bankami centralnymi i wychwalał Bitcoin, trzymając się tezy swojego (nie) słynnego sloganu: „długi bitcoin, krótki bankierów”.

Bitcoin

Zbliżające się wydarzenie o połowę

W ciągu ostatnich kilku miesięcy gwałtownie wzrastał szum wokół zbliżającego się wydarzenia redukcji nagród blokowych Bitcoina, podczas którego liczba wydanych BTC w każdym bloku (co dziesięć minut) zostanie podzielona o połowę.

Julia Chatterley z CNN wychwyciła to oczekiwanie, pytając Pompliano o tak zwane „halving” lub „halvening” na antenie. Dokładając wszelkich starań, aby wyedukować jak najwięcej, inwestor kryptowalutowy pokrótce wyjaśnił ideę górników i nagród blokowych. Pomp potrzebował trochę czasu, aby wyjawić, że ta kluczowa funkcja protokołu sprawia, że ​​Bitcoin jest lepszy od złota.

Chociaż dotknął historii złota jako magazynu wartości i niskiej inflacji, wyjaśnił, że tym, co sprawia, że ​​Bitcoin jest o wiele lepszy, jest to, że jego podaż jest przewidywalna, inflacyjna i można ją przewidzieć i śledzić za pomocą pseudo-przezroczystej natury blockchain.

Wychowywać @jchatterleyCNNMiliony ludzi na całym świecie widzą wskaźniki zapasów do przepływów i dlaczego Bitcoin może wzrosnąć znacznie wyżej &# 128293; pic.twitter.com/Xbip4O7pSm

– Pomp &# 127786; (@APompliano) 1 sierpnia 2019 r

To już drugi raz, kiedy mainstreamowe media bezpośrednio odnoszą się do pomyślnego wydarzenia z ostatniego tygodnia. Wcześniej Joe Kernen w segmencie „Squawk Box” CNBC, obecnie zaangażowanym w kryptowalutę, wyjaśnił swoim kolegom panelistom i opinii publicznej, że model z PlanB stwierdza, że ​​po zmniejszeniu o połowę w maju 2020 r. BTC będzie miało „godziwą wartość” bliską 55 000 USD – czyli o 44 450 USD więcej niż obecne ceny.

Niestety, Kernen, który pozornie zmienił się w byka Bitcoin po tym, jak dowiedział się więcej o Librze i żywotności zasobów cyfrowych, został wyszydzony. W końcu 500% aprecjacja w ciągu roku jest szalona, ​​nawet dla czegoś tak rodzącego się i niestabilnego jak nasza ulubiona pomarańczowa moneta.

Długi bitcoin, krótki bankierów

Trzymając się swoich ulubionych tematów, Pompliano następnie nakreślił politykę bankierów centralnych, w szczególności potencjał, który musi zwiększyć wartość Bitcoina w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat.

Jak wyszczególnił Blockonomi przy wielu poprzednich okazjach, światowe banki centralne obecnie stosują tak zwane luzowanie ilościowe (QE), które polega na drukowaniu pieniędzy i obniżaniu stóp w celu pobudzenia gospodarki.

Zaledwie wczoraj Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe po raz pierwszy od Wielkiej Recesji w 2008 roku, wyznaczając punkt zwrotny w trendach makroekonomicznych. Wiele europejskich banków centralnych ma już stopy bliskie zeru.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby gospodarka od razu odczuła skutki inflacyjnej decyzji monetarnej Rezerwy Federalnej, Pompliano sugeruje, że ten zwiększony przepływ pieniędzy będzie dobrodziejstwem dla Bitcoina.

Wyobraź sobie świat, w którym banki centralne obniżają stopy procentowe i drukują pieniądze (tak, nazywa się to QE), a Bitcoin osiąga 100 000 USD w mniej niż 2,5 roku!! @APompliano mówi, że to się stanie. Dowiedz się jak. &# 128071;&# 127996; pic.twitter.com/dE5blFvDWM

– Julia Chatterley (@jchatterleyCNN) 1 sierpnia 2019 r

Jak wyjaśnił Tom Lee z Fundstrat Global Advisors w swoim własnym komentarzu na ten temat, niższe stawki oznaczają większą płynność w gospodarce, co powinno zwiększyć napływ kapitału Bitcoin. Widzisz, niskie stopy sprzyjają podejmowaniu ryzyka ze względu na niższe zyski z obligacji i „tańsze pieniądze”.

Ponadto niższe stawki zwiększają szansę na szybsze i bardziej gwałtowne trendy inflacyjne, które są oczywiście całkowicie pozytywne dla deflacyjnego aktywa, takiego jak Bitcoin.

Mając to wszystko na uwadze, Pompliano zakończył segment mocną prognozą. Podnosząc wyżej wymieniony cel, o którym wspomniał Kernen z CNBC, inwestor wyjaśnił, że on i jego partnerzy w Morgan Creek, co za tym idzie, wierzą, że Bitcoin może osiągnąć 100 000 USD w ciągu najbliższych 30 miesięcy.

Chociaż może się to wydawać absolutnie absurdalne, uważa on, że zbieżność wpływu zmniejszenia o połowę na ekonomię popytu i podaży oraz zwiększone ryzyko płynności i inflacji stworzone przez banki centralne mogą pobudzić BTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map