Potwierdzone: Samsung Galaxy S10 będzie miał wbudowany portfel kryptowalut

Samsung Galaxy S10

Samsung, największy konglomerat biznesowy w Korei Południowej i obecnie najbardziej niesamowity producent smartfonów na świecie, ogłosił w środę, 20 lutego, jego nowy premierowy smartfon, Galaxy S10, będzie miał wbudowane funkcje portfela kryptowalut. Rewelacja pojawiła się po tym, jak plotki puchły od tygodni, że S10 będzie mógł jednocześnie służyć jako portfel sprzętowy do kryptowalut.

Samsung Galaxy S10

Modele S10, de facto odpowiedź Samsunga na modele Apple Iphone X, pojawiają się 10 lat po premierze pierwszego Galaxy S w Korei i 10 lat po rozpoczęciu istnienia kryptoekonomii.

Samsung Blockchain KeyStore

Ogromny międzynarodowy zasięg rynku smartfonów Samsunga zapewni milionom nowych użytkowników na całym świecie możliwość bezpiecznego przechowywania własnych kryptowalut, co może zapewnić dalsze podboje w kierunku masowej adopcji zasobów cyfrowych. W samym czwartym kwartale 2018 roku firma sprzedała ponad 70 milionów smartfonów na całym świecie.

„Galaxy S10 jest zbudowany z Samsung Knox klasy obronnej, a także z bezpiecznej pamięci masowej wspieranej sprzętowo, w której znajdują się klucze prywatne do usług mobilnych obsługujących blockchain”,

firma podała w swoim komunikacie. Knox to mobilne rozwiązanie zabezpieczające „bezpieczne środowisko” firmy.

W momencie premiery modele S10 będą kosztować od 749,99 USD (Galaxy S10e) do 999,99 USD (Galaxy S10 +).

Rzekome zdjęcia najnowszej Galaxy wyciekły online w zeszłym miesiącu, a na tych zdjęciach interesariusze kryptowalut szybko dopracowali pozornie nową aplikację nazwaną „Samsung Blockchain KeyStore”, która oferowała „zabezpieczanie i zarządzanie prywatnym kluczem blockchain”. W tym czasie wyciekły obrazy pokazywały tylko eter, a zatem tokeny ERC20, jako obsługiwane, ale przypuszczalnie aplikacja Blockchain KeyStore będzie obsługiwać bitcoiny i inne najlepsze kryptowaluty.

Patenty kryptograficzne

Portfel kryptowalut S10 pojawił się po tym, jak Samsung złożył trzy patenty kryptocentryczne w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej w grudniu 2018 r. Te patenty były znakiem towarowym trzech zastrzeżonych ofert w „Blockchain KeyStore”, „Blockchain key box” i „Blockchain Core”. Jest teraz jasne, że nie zostały zgłoszone w obronie, a przynajmniej patent KeyStore nie.

Konglomerat koreański opublikował również plik post na blogu zatytułowany „Dlaczego smartfony mają najlepsze zabezpieczenia dla łańcucha bloków i kryptowalut” niedawno, jeszcze zeszłego lata. W nim firma argumentowała, że ​​smartfony są idealnymi urządzeniami do przechowywania kryptowaluty przeznaczonej do wykorzystania, tj. Aktywów kryptograficznych, które nie były w posiadaniu długoterminowym.

„Portfele kryptowalutowe oparte na smartfonach to najlepsze podejście do krótkoterminowego i średnioterminowego przechowywania – to znaczy„ wydawanie pieniędzy ”, czyli kwota, którą możesz wybrać, by nosić przy sobie w prawdziwym portfelu” – napisał autor posta Joel Snyder.

„W międzyczasie długoterminowe przechowywanie kryptowaluty powinno odbywać się za pomocą kopii zapasowej (lub kilku) klucza prywatnego, przechowywanego całkowicie w trybie offline, a nie na smartfonie – taka sama ochrona, jaką możesz mieć na swoim osobistym koncie oszczędnościowym”.

Konkurs portfela sprzętowego

W tym duchu, niezwykle popularna seria smartfonów, taka jak Galaxy, obejmująca przechowywanie kryptowalut, niekoniecznie stanowi egzystencjalne zagrożenie dla niezłomnych portfeli sprzętowych, takich jak Ledger i Trezor, ponieważ oferta tych firm byłaby nadal idealna dla zasobów offline, nieokreślonych i podzielonych..

I odwrotnie, Samsung wkracza na arenę, na której szybko rośnie konkurencja. Zeszłej wiosny chiński producent smartfonów, Huawei, wprowadził do swojej serii telefonów Honor preinstalowane portfele bitcoin BTC.com. HTC, producent smartfonów z Tajwanu, niedawno wypuścił również smartfon Exodus, który może pochwalić się uniwersalnym portfelem kryptowalut. Sirin Labs uruchomił również swój smartfon Finney, odę do wczesnego dewelopera Bitcoin, Hala Finneya, który oferuje natywne przechowywanie kryptowalut.

To powiedziawszy, S10 jest już gotowy do osiągnięcia największego przyjęcia spośród wszystkich oferowanych smartfonów ze względu na dominację i zasięg Samsunga na rynku. Oczywiście wielu, którzy kupią S10, może nigdy nie skończyć z korzystaniem z zalet portfela kryptowalutowego, ale te korzyści wróżą przyszłość, w której Samsung może po prostu umieścić portfele kryptowalut we wszystkich swoich przyszłych telefonach..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map