Potwierdzone: USDT Tethera nie są w 100% wspierane przez Fiata, mimo wszystko Bitcoin Rallies

Audyt raportu Tether

Cóż to był za szalony tydzień dla iFinex i firm, które posiada, Bitfinex i Tether Limited. W zeszłym tygodniu dla tych, którzy przegapili notatkę, biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku (NYAG) ujawniło, że emitent USDT i giełda Bitcoin mogą znajdować się w niepewnej sytuacji finansowej.

W obszernym raporcie biuro ujawniło, że Bitfinex jest obecnie winien setki milionów od Crypto Capital, procesora płatności z siedzibą w Panamie, i zdecydował się otworzyć linię kredytową w wysokości 700 milionów dolarów z rezerwami gotówkowymi Tether, aby zaspokoić swoje potrzeby. To, wraz z niedawnym zgłoszeniem samego iFinex, potwierdziło utrzymywane od dawna przekonanie, że USDT, najpopularniejszy stablecoin na rynku kryptowalut, nie był w pełni wspierany przez fiat.

Audyt raportu Tether

Potwierdzono, że uwięzi nie w pełni wspiera USDT

Kiedy inwestorzy kupują stablecoiny, aktywa cyfrowe powiązane z aktywami spoza tego ekosystemu i przez nie zabezpieczone, oczekują, że moneta jest w pełni zabezpieczona. Jednak zgodnie z oświadczeniem iFinex, uzyskane przez Bloomberga, aktywa kryptograficzne USDT, które mają kapitalizację rynkową w wysokości 2,8 miliarda dolarów, nie są nawet w pełni zabezpieczone.

Dyskurs, który rzekomo powstał w wyniku dochodzeń Sądu Najwyższego Stanu Nowy Jork, ujawnił, że USDT jest zabezpieczony gotówką i „krótkoterminowymi papierami wartościowymi” (udziałami w iFinex) wycenianymi na „około” 74% Kapitalizacja rynkowa wynosząca 2,8 miliarda USD. (Może to być fałszywa równoważność, ale USDT jest bardziej wspierany przez nowoczesny system rezerwy cząstkowej).

Bitfinex może jednak chcieć zmienić tę sytuację. Według Dovey Wan, partnera-założyciela Primitive Ventures, giełda planuje zebrać 1 miliard dolarów poprzez sprzedaż tokenów marki Bitfinex i wstępną ofertę monet na platformie, częściej nazywaną IEO.

Co godne uwagi, ten 1 miliard dolarów zostanie pozyskany głównie w USDT, a nie w Bitcoinie. Może to zabrzmieć szaleńczo, ale Wan jako pierwszy na anglojęzycznym Twitterze Crypto poinformował o wiadomościach o włamaniu do Bithumb w zeszłym miesiącu oraz o tym, że Bitmain zwolnił ponad połowę swoich pracowników i stracił ówczesnego dyrektora generalnego, Jihan Wu. Jeśli Bitfinex pomyślnie zakończy to podbicie, jest prawdopodobne, że duża część USDT zostanie wykupiona / sprzedana, aby zrównoważyć księgi Tether.

BREAKING i WTF &# 129327;&# 129327;&# 129327;&# 129327;

Bitfinex planuje sprzedaż tokenów giełdowych + IEO… planuje zebrać 1 miliard dolarów $ USDT….

To jest naprawdę sytuacja WTF &# 129318;&# 127995; ‍♀️&# 129318;&# 127995; ‍♀️

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 29 kwietnia 2019 r

Dziwna srebrna podszewka

Dziwną pozytywną stroną tej całej porażki jest to, że Bitcoin, z wyjątkiem 10% szybkiej wyprzedaży w zeszły czwartek, zyskał na wartości pomimo tego zawiłego ciągu wiadomości i wydarzeń. W chwili, gdy to piszę, BTC wzrósł o 1,6% w ciągu ostatnich 24 godzin, handlując na poziomie 5276 USD po kilku dniach w przedziale od 5150 USD do 5225 USD.

Chociaż nie zostało to potwierdzone empirycznie, niektórzy podejrzewają, że niedawne potwierdzenie, że USDT nie jest w pełni wspierany, skłoniło użytkowników do kupowania Bitcoin za ich udziały w stablecoinie, co skutkuje dzisiejszym wzrostem. To miałoby sens. Kiedy obawy wokół Tethera wzrosły w połowie października 2018 roku, szczególnie w wyniku wiadomości o partnerach bankowych firmy, cena BTC wzrosła z 6300 do 6800 USD w ciągu kilku godzin.

Oczywiście wzrost na taką skalę jeszcze się nie pojawił, ale Bitcoin podążający wyżej w obliczu takich wiadomości został sklasyfikowany przez analityków jako „uparty”. Ale co ciekawe, dzisiejszy wzrost może nie oznaczać końca zwyżkowej akcji cenowej.

Odkąd NYAG opublikował swój raport, liczba otwartych kontraktów Bitcoin na Bitfinex wzrosła z 25 000 do 29 894 – wzrost o 20% w czasie krótszym niż tydzień – ponieważ inwestorzy spodziewają się dalszej implozji, obniżając w ten sposób wartość BTC.

Alistair Milne, dyrektor inwestycyjny Atlanta Digital Currency Fund, twierdzi jednak, że znaki wskazują na zawężenie wspomnianych szortów. W niedawnym wątku na Twitterze inwestor wyraził opinię, że w przypadku użytkowników Bitfinex, którzy masowo likwidują Bitcoiny i wypłacają fundusze, w połączeniu ze stopami finansowania marży na platformie, które gwałtownie rosną do 0,09% dziennie, istnieje „wysokie ryzyko bardzo znaczącej pozycji krótkiej squeeze, zwłaszcza jeśli wypłaty BTC będą kontynuowane. ” Milne nie wyjawił, dokąd może zmierzyć się BTC w wyniku potencjalnego przecisku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map