Prezydent Chin: Blockchain stanie się „podstawową” technologią w Chinach

Chiny

Chwytaj dzień? Według chińskiego prezydenta Xi Jinpinga bardziej przypomina to przejęcie łańcucha.

W uwagach do biura politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin 24 października podczas „zbiorowego badania” nad blockchainem przywódca największego mocarstwa azjatyckiego wezwał swoich kolegów do skupienia się na przyspieszenie innowacji wokół blockchain, który nazwał „podstawową technologią” dla Chin w przyszłości.

Chiny

Warto zauważyć, że wezwanie do działania wydaje się być pierwszym publicznym komentarzem Jinpinga na temat łańcucha bloków. Podobnie, warsztat komitetu wydaje się być pierwszym spotkaniem poświęconym powstaniu technologii.

W szczególności chiński prezydent wezwał do zwiększenia inwestycji w aplikacje typu blockchain, które można by wykorzystać do optymalizacji szeregu branż krajowych, od finansów cyfrowych po zarządzanie łańcuchem dostaw..

Zgodnie z podsumowaniem uwag Jinpinga przedstawionym przez Xinhua News Agency, prezydent powiedział „Chiny mają dobre podstawy w dziedzinie technologii blockchain” i że nadszedł czas, aby przywódcy tego kraju „aktywnie promowali rozwój technologii blockchain oraz ekonomicznej i społecznej integracja.”

Zgodnie z tym zapisem Jinping dodał:

„Konieczne jest promowanie głębokiej integracji blockchain i gospodarki realnej oraz rozwiązywanie problemów trudności w finansowaniu kredytów dla MŚP, trudności w kontrolowaniu ryzyka banków, trudności w nadzorze departamentalnym… [Powinniśmy] aktywnie promować zastosowanie technologii blockchain w dziedzinie edukacji, zatrudnienia, emerytury, precyzyjnego zmniejszania ubóstwa, zdrowia medycznego, zwalczania podrabiania towarów, bezpieczeństwa żywności, opieki społecznej, pomocy społecznej itp. ”

Eksplozja zainteresowań?

Gdyby prezydent Jinping wygłosił przemówienie publiczne, w którym potępił blockchain jako zagrożenie dla suwerenności Chin, ostry efekt mrożenia rozprzestrzeniłby się na globalną branżę blockchain.

Zamiast tego chiński prezydent oficjalnie zadeklarował, że jego kraj przyjmie technologię jako jeden z przyszłych kamieni węgielnych swojej suwerenności, a szum i debata odpowiednio wzrosły w kryptoekonomii i wokół niej.

Su Zhu, dyrektor generalny Three Arrows Capital i współwydawca w Uncommon Core Essay outlet, powiedział, że rozwój będzie miał zarówno krótkoterminowe, jak i długotrwałe konsekwencje ze względu na to, jak daleko sięgną komentarze Jinpinga.

1b + ppl zobaczy tę wiadomość

Liczba wyszukiwań i ruch w sieci będą się powiększać

Niedźwiedzie zakryją spodenki i będą długo się trzepać

Rodzice będą zachęcać dzieci do nauki kryptowalut / blockchain https://t.co/1p74xdVKxH

– Su Zhu (@zhusu) 25 października 2019 r

Ponadto uwagi Jinpinga dotyczące łańcucha blokowego zdawały się katalizować tymczasową presję na kupowanie w ekosystemie kryptowalut 25 października, gdy inwestorzy wydawali się przyjmować wiadomości z więcej niż szczyptą optymizmu.

Oczywiście kryptowaluty to tylko jedna innowacja w sektorze blockchain, a ceny kryptowalut to tylko część szerszego obrazu.

Mimo to, wyceny większości czołowych projektów monetarnych i żetonów wzrosły w piątek, kiedy to poruszające komentarze prezydenta Chin znalazły się w rundach. W czasie pisania tego artykułu bitcoin (BTC) wzrósł o 15 procent do 8650 USD w ciągu dnia; ether (ETH) wzrósł o 12 procent do 182 USD, a Binance Coin (BNB) o 10 procent do 18,80 USD w tym samym okresie.

Debata Libra-Yuan wisi ciężko w USA.

W ostatnich miesiącach Chiny wzmogły wysiłki w celu zbudowania cyfrowego juana, który pod pewnymi względami będzie podobny do proponowanego przez Facebooka stablecoina Libra. 

Gigant mediów społecznościowych wykorzystuje tę rzeczywistość, aby uzyskać pewną przewagę wśród amerykańskich ustawodawców, z których wielu jest sceptycznie nastawionych do potencjalnych nadmiernych działań Wagi, ale podobnie martwi się pozostaniem w tyle za Chinami pod względem innowacji technologicznych.

W świadectwie dla amerykańskich ustawodawców w tym tygodniu założyciel i dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg powtórzył wcześniejsze zeznania szefa projektu Libra, Davida Marcusa, mówiąc, że projekt stablecoin był okazją do dotrzymania kroku globalnym konkurentom, a mianowicie Chinom.

„Libra będzie wspierana głównie przez dolary i wierzę, że rozszerzy ona przywództwo finansowe Ameryki na całym świecie, a także nasze wartości demokratyczne i nadzór” – powiedział Zuckerberg.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map